Якщо припустити, що імперські апетити Кремля щодо України далеко не задоволені, чи можна побоюватися, що за умовним затишшям піде масштабний наступ російських військ?
Яка небезпека того, що метою агресора може стати столиця України - Київ?
Чи є в України кошти для відбиття атак з повітря?
Що необхідно зробити, щоб остудити запал агресора?
На ці питання в інтерв'ю OBOZREVATEL відповів полковник запасу, військовий експерт Іван Апаршин.
 
- Якби Путін вирішив влаштувати повномасштабне військове вторгнення в Україну і захопити Київ - йому б це вдалося?
 
- Те, що є такі плани - я в цьому не сумніваюся. Я знаю, що вони є. Якщо їх немає, тоді не зрозуміло, чим вони там займаються.
 
Але чи можливо це? Не настільки сильна російська армія, щоб це здійснити. Виглядає так, що у керівництва РФ немає особливої рішучості для такого вторгнення.
 
Але якби вони захотіли, я думаю, вони могли б це зробити.
 
- І захопити Київ?
 
- Я б не хотів робити такі категоричні заяви. Але Київ - занадто серйозний об'єкт. Захоплювати 3-мільйонне місто, мабуть, треба дещо по-іншому. Тому, я не думаю.
 
А ось принести нам біди до Дніпра вони, напевно, могли б.
 
- Що знадобилося б? Численна армія?
 
- Входити в Київ - це безумство. З огляду на те, що це місто, будівлі. Це був би навіть не Сталінград - це було б крутіше.
 
Крім того, не такі ми прості на сьогоднішній день, щоб так просто віддавати свої міста. Але якщо говорити про те, чи можливо це - думаю, що так.
 
Але можна робити багато речей, не заходячи на нашу територію. У них є такі засоби.
 
- Наприклад?
 
- Є далека стратегічна авіація, наприклад, Ту-160 (надзвуковий стратегічний бомбардувальник-ракетоносець. - Ред.), які ми їм передали. Вони здатні наносити удари з території Російської Федерації, і для цього не треба перетинати наш кордон.
 
- Яка у них дальність польоту?
 
- Різна. Але нас дістане всюди.
 
- Включаючи Крим?
 
- Звичайно.
 
- І нам нічим відбивати такі атаки?
 
- Чому нема чим? Але нам треба не доводити ситуацію до того, коли нам доведеться відбивати атаки. Нам треба діяти на випередження. Треба зробити так, щоб вони не були готові до таких речей. І, найголовніше, щоб знали, що солодко їм не буде, і що великим світовим маршем по нашій території для них ця історія не закінчиться.
 
Для цього у нас є Сили спеціальних операцій і інші форми і способи застосування непоганих на сьогоднішній день Збройних сил. Щоб їм це не здавалося прогулянкою.
 
Інф.: obozrevatel.com
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити