Незважаючи на оптимістичні сподівання президента України Володимира Зеленського та керівника його офісу Андрія Єрмака, зустріч радників голів країн-учасниць "нормандського формату" закінчилася без реальних зрушень.
Більше того, після цієї зустрічі заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак наголосив, що наразі немає ніякихпідстав говорити про можливість проведення нової зустрічі у "нормандському форматі" на найвищому рівні. 
Тому що, мовляв, ця зустріч може відбутися тільки після того, як будуть виконані домовленості, досягнуті на попередньому – паризькому – саміті. А поки такого виконання немає, пояснив Козак, проведення саміту на найвищому рівні тільки затягує конфлікт, пише Віталій Портніков для "Радіо свобода".
 
Звісно, словам Дмитра Козака, як і заявам будь-якого іншого російської чиновника, не можна повністю довіряти. Нещодавно сам Дмитро Козак наполягав на недоцільності проведення зустрічі радників керівників країн-учасниць "нормандського формату", закликав перенести переговорний процес на рівень міністрів закордонних справ та Тристоронньої контактної групи (ТКГ). І, незважаючи на ці заяви, Росія продовжувала готуватись до проведення зустрічі радників. А чому ж зараз не готуватися б до саміту на найвищому рівні і запевняти, що він найближчим часом не відбудеться?
 
У Кремлі усвідомили, чого хоче Зеленський
 
Однак зрозумілим є інше. У Кремлі усвідомили, що саме проведення саміту на найвищому рівні і можливість особистих зустрічей Володимира Путіна і Володимира Зеленського є важливою політичною метою українського президента, що Зеленський саме на такі зустрічі покладає свої сподівання на досягнення миру на Донбасі. А значить, проведенням таких зустрічей його можна шантажувати. І те, що ми зараз спостерігаємо – і є, переконаний, звичайнісінький шантаж.
 
Звісно, такий шантаж ми могли спостерігати і перед проведенням попереднього саміту лідерів "нормандської четвірки" у французькій столиці. Якихось реальних підстав вважати, що цей саміт міг принести конкретні результати і хоча б на крок наблизити мир на Донбасі, і тоді не було.
 
 
Більше того, особиста зустріч Путіна і Зеленського, на мою думку, швидше могла погіршити ситуацію: бо російський президент тоді переконався б, що президент України не збирається йти на серйозні політичні поступки, не збирається капітулювати. У цьому особистому спілкуванні мала зникнути ілюзія, яка виникла у російського політичного керівництва після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах, після того, як мільйони виборців підтримали його знамените гасло "потрібно просто перестати стріляти".
 

obozrevatel.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити