Конституція - під нового президента
Павло Розенко: "Для того, щоб місцеві органи влади отримали додаткові повноваження, концептуальних змін до Основного Закону робити не потрібно. Досить змінити Бюджетний та Податковий кодекси і Закон про місцеве самоврядування".
Верховна Рада пішла на канікули. Незважаючи на складну ситуацію на сході країни депутати вирішили не працювати в період травневих свят. Тим часом напередодні прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час свого виступу в Раді встиг дати парламентарям домашнє завдання, пише "День".

"До 25 травня всі політичні сили мають знайти консенсус, продемонструвати єдність і проголосувати за нову редакцію Конституції", — заявив він учора під час відкритих слухань у ВРУ щодо змін до Основного Закону.

Реакція залу виявилася неоднозначною. Судячи з виступів народних обранців та атмосфери у Верховній Раді, відмінну точку зору на конституційні пертурбації мають не лише опозиціонери, але й представники провладної більшості. «Сьогодні всі розбилися на групи, які підтримують того чи іншого кандидата в Президенти: ті, які за Порошенка — говорять одне, за Тимошенко — інше, — розповів «Дню» у приватній розмові один із позафракційних народних обранців, який входить у парламентську коаліцію. — Рада є лише майданчиком  для того, щоб поговорити і попіаритися. Одні кажуть, що треба міняти все, інші — нічого, дехто  — вдало на цьому грає і заробляє політичні дивіденди»

У КУЛУАРАХ ВРУ ПОДЕЙКУЮТЬ, ЩО ТЕКСТ КОНСТИТУЦІЇ АВТОРСТВА РЕГІОНАЛІВ ПИСАЛИ В РОСІЇ

Приміром, Партія регіонів два місяці займала деструктивну позицію і тягнула з подачею свого варіанту змін до Конституції. Минулої ж п’ятниці проект таки подали. Як розповів «Дню» народний депутат від ПР Михайло Чечетов, основні принципи, на яких наполягають регіонали є російська як друга державна мова, децентралізація влади в рамках України як унітарної держави, максимальна передача повноважень на низ, обрання керівників областей і районів прямим голосуванням. На запитання про те, що позиція ПР багато в чому перегукується з точкою зору керівництва РФ, Чечетов відповів, що Партія регіонів лише відстоює позицію своїх виборців. У той же час в кулуарах ВРУ подейкують, що текст Конституції авторства регіоналів писали в Росії.

Немає згоди і у провладному таборі. «Країна реально втратила два місяці часу. У нас навіть єдиного і зрозумілого тексту змін до Конституції понині немає. Це все призводить до зайвої напруги і протистояння в суспільстві», — сказав «Дню» народний депутат від «УДАРу» Павло Розенко. Як зазначив політик, всі очікують останніх тижнів перед виборами, щоб чітко зрозуміти, хто все-таки стане президентом. «Не виключаю, що в разі перемоги «прийнятного» кандидата  Конституція суттєво не зміниться, — зауважив Розенко. — Якщо ж перемогу на виборах здобуде «нелояльний» кандидат, вертикаль влади в Україні можуть фактично ліквідувати».

До речі, уже вчора пропозицію позбавити президента права призначити в уряд двох своїх міністрів — міністра оборони та міністра закордонних справ і необхідність ліквідувати обласні та районні державні адміністрації виказав прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк

За таких умов малоймовірно, що взагалі до чогось дійдемо, жаліються окремі депутати. На їхню думку, проблема змін до Конституції є питанням максимального компромісу з мінімальними змінами, адже навколо самого проекту нового Основного Закону на сьогодні з’явилося надто багато спекуляцій.

«Для того, аби місцеві органи влади отримали додаткові повноваження, концептуальних змін до Конституції України робити не потрібно, — переконує «ударівець» Розенко. — Для цього достатньо буде змінити Бюджетний та Податковий кодекси і Закон про місцеве самоврядування».

Через ці три базові закони, говорить депутат, у влади з’явиться можливість абсолютно спокійно розширити всі повноваження регіонів — економічні, соціальні, культурні і т.п. «Тому якщо в когось є бажання зробити децентралізацію, не треба чекати двох сесій ВРУ, висновків Венеціанської комісії чи Конституційного суду, треба просто спокійно сісти і зробити це все. На жаль, поки такого бажання  немає. Навіть на рівні уряду», — резюмує політик.

Політичні торги продовжуються.

Юлія ЛУЧИК, "День"

Також по темі: Чому влада хоче аврально проштовхнути зміни до Конституції? - читайте ТУТ

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити