Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевої самоврядування, регіонального розвитку та містобудування у середу рекомендував парламенту включити до порядку денного на четвер, і прийняти законопроект, що продовжує дію закону про "особливий статус" Донбасу ще на рік.
Джерело: "Українська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна", глава фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко в коментарі "Інтерфаксу".

При цьому, представники фракцій "Голос" Роман Лозинський та "Батьківщини" Олена Шкрум, які входять в комітет, заявили, що їх фракції не будуть голосувати за даний законопроект.

Деталі: Корнієнко заявив, що Рада в четвер розгляне і може проголосувати в цілому цей законопроект. Він пояснив, що необхідність продовження дії закону обумовлена ​​рішенням, прийнятим на нормандської зустрічі. За його словами, новий текст закону про особливий статус буде готовий максимум протягом року.

Пряма мова Корнієнка: "Ми фактично не змінюємо слова, міняємо тільки цифри, це така компромісна позиція. Сам закон ми будемо починати розробляти".

Що цьому передувало: Народні депутати "Слуги народу" зареєстрували у Верховній Раді проєкт, який має продовжити дію закону про особливий статус Донбасу на один рік.

Що передувало: Президент Володимир Зеленський 3 жовтня заявив, що буде розроблено новий закон про особливий статус.

Водночас, у тексті комюніке за результатами Нормандської зустрічі в Парижі 9 грудня, вказано, що "сторони зацікавлені у досягненні домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) і Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей – як вказано у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей від 2015 року – з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Нагадаємо:

У кінці 2019 року припиняє дію закон України про особливий статус Донбасу, який набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. 4 жовтня 2018 року Верховна Рада його продовжила ще на рік.
Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити