Всі свої дії — від указів до зустрічей та поїздок на фронт — президент Володимир Зеленський планує за допомогою людей із найближчого кола, пише журнал НВ.
Автори: Крістіна Бердинських, Іван Верстюк
До цього кола входять друзі і бізнес-партнери по Студії Квартал 95, люди з оточення Ігоря Коломойського і команда залучених у ході виборчої кампанії експертів.
Подібний підбір кадрів змусив Олега Рибачука, голову Секретаріату президента Віктора Ющенка, зробити несподіваний висновок: "Вперше у нас буде колективний президент".

Адвокат
Ключові призначення в АП Зеленський зробив на наступний день після інавгурації. Найскандальніше з них — Андрій Богдан, який очолив АП і до недавнього часу був адвокатом Коломойського та його телеканалу Студія 1+1.

Богдан займав різні державні посади ще за часів президента Ющенка. Був чиновником і в уряді Миколи Азарова, за що і потрапив під дію закону про люстрацію. Але ніщо з перерахованого вище не зупинило Зеленського.

Богдан працював і за часів Ющенка, і в уряді Азарова, і з Коломойським

Кирило Тимошенко, заступник глави АП і фахівець у сфері телевиробництва та політичного PR, пояснив НВ: у команді Зеленського розуміли, що це призначення може викликати скандал. «Але краще нехай буде скандал, ніж тут [в АП] все впаде», — розповів Тимошенко. Він дружить з Богданом та вважає його найдосвідченішим держуправлінцем у ЗеКоманді.

Призначення Богдана було особистим рішенням президента, підкреслює Юрій Костюк, ще один заступник глави АП, який разом з Тимошенком відповідає за інформаційну політику. «Цінність людини, яка знає, як влаштована система зсередини, величезна», — упевнений він.
\
Після обрання нинішнього президента, але ще до свого призначення в АП Богдан розповів НВ, що саме він був одним з тих, хто ще в 2015 році умовляв Зеленського йти в політику.

Зараз члени ЗеКоманди характеризують Богдана як людину, яка вміє приймати жорсткі і швидкі рішення. Схоже, за це ж цінував нинішнього шефа АП і Коломойський. До переходу на Банкову Богдан працював на нього і вів справи, пов’язані в тому числі з ПриватБанком. Цей актив, націоналізований державою, ще нещодавно опальний мільярдер сподівається повернути. Або ж отримати за нього якусь компенсацію або частку в капіталі.

Поки жодних публічних контактів із Зеленським у Коломойського не було.

Рибачук упевнений: Зеленський зробив Богдана шефом АП не тільки за його досвід і знання. Оскільки президент не любить робити публічні заяви та давати інтерв'ю, то весь негатив буде падати на керівника АП, який стане його рупором. «Всі, хто йдуть на цю посаду [глави АП], розуміють, що у них обмежений термін політичного життя», — резюмує Рибачук.

Урядовий квартал
Найчисленнішу групу в оточенні Зеленського-президента складають кварталівці і співробітники його виборчого штабу.

Серед них окремо стоїть Сергій Шефір — він є головним за впливовістю радником глави держави. З ним Зеленський обговорює свої ідеї. Шефіру, як і Богдану, Зеленський довіряє більше, ніж усім іншим. «У цих двох рівнозначні позиції», — пояснює Тимошенко.

У президента є ще один радник, особистий — його дружина Олена Зеленська, один з багаторічних авторів Кварталу. Але її вплив не стосується питань діяльності президентської адміністрації.

Першим заступником глави АП працює Сергій Трофимов — ще один представник шоубіз-минулого президента, продюсер Студії Квартал 95. Відомий хедхантер Роман Бондар (його команда на добровільних засадах допомагає АП перевіряти кандидатів на пост губернаторів областей) розповів НВ, що Трофимов відповідає у Зеленського за регіональну політику. До слова, з кадровим добором АП зараз допомагають ще чотири рекрутингових агентства.

Радником президента, що відповідає за digital-напрямок, став Михайло Федоров. Цим він займався і у виборчому штабі Зеленського. Зараз він допомагає президентській партії Слуга народу (СлуНа) з організацією онлайн-платформи для відбору кандидатів у депутати.

Ще одним заступником Богдана став уже згаданий Костюк. У нещодавньому минулому він був сценаристом серіалу Слуга народу, а під час особистої зустрічі переконував НВ, що жодних груп впливу, «як би не хотілося журналістам-розслідувачам», у команді Зеленського немає. «Ми не люди Кварталу, не люди Коломойського, не люди ще когось там. Ми всі були і залишаємося людьми президента», — заявив він.

А ось ще один представник Кварталу — юрист Іван Баканов, друг дитинства Зеленського, який керував виборчим штабом кандидата і його партією, — працюватиме в СБУ. Зеленський призначив свого друга першим заступником голови цієї служби, причому місце керівника поки пустує. Баканов керуватиме і Управлінням К — відділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

А партію очолив політтехнолог виборчого штабу Зеленського Дмитро Разумков. Він потрапив в ЗеКоманду у вересні 2018 го — його запросив Баканов, а проводив співбесіду сам нинішній президент.

Зараз на партійну роботу націлені й інші люди, які працювали в штабі. Так, кампанію Зеленського супроводжувала велика група юридичних радників. Один з ключових — Сергій Нижній, партнер компанії Hillmont Partners, тепер, ймовірно, буде допомагати партії СлуНа і на парламентських виборах.

Баканов раніше розповідав, що в розробці стратегії виборчої кампанії кандидата Зеленського брали участь сам претендент, брати Шефір, Нижній, Разумков і Руслан Стефанчук. Останній — уродженець Хмельницького, теж колись грав у КВН, професійно займається юриспруденцією.

Тепер Стефанчук став представником Зеленського у Верховній Раді. Він буде розробляти і супроводжувати всі законодавчі ініціативи глави держави, паралельно займаючись ідеологічним наповненням Слуги народу.

Експертне коло
У ЗеКоманді є не лише перевірені роками кадри, але й нові для самого президента особистості. Найбільш помітний серед них — Олександр Данилюк, екс-міністр фінансів, якого Зеленський зробив секретарем Радбезу.

Зараз, поки президент не розставив своїх кандидатів на ключові посади в правоохоронних та оборонних структурах, Данилюк вестиме силовий блок. Він розповів, що його і Айвараса Абромавичуса, екс-міністра економічного розвитку і торгівлі, із Зеленським познайомив народний депутат Сергій Лещенко. «Він [Лещенко] запросив нас на зустріч в офіс ЗеКоманди», — згадує тепер уже секретар Радбезу.

Лещенко став важливою дійовою особою у створенні експертної групи навколо Зеленського. І хоча він нерідко консультує команду президента, досі не має офіційного статусу. Депутату, який нещодавно залишив фракцію Блоку Петра Порошенка, але давно опонував п’ятому президентові, завадив міжнародний скандал.

Рудольф Джуліані, особистий адвокат президента США Дональда Трампа, в інтерв'ю телеканалу FoxNews назвав Лещенка мало не ворогом Америки. А все через оприлюднені ним папери з «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, у яких фігурував нині засуджений в США Пол Манафорт, екс-глава виборчого штабу Трампа.

Зараз Лещенко каже, що хотів би балотуватися в парламент від Слуги народу.

Аналізуючи нинішню кадрову політику шостого президента країни, Рибачук зазначає: Зеленський зовсім не схожий на свого попередника Петра Порошенка. Колишньому главі держави, за його спостереженнями, в АП не потрібні були люди, які б на щось впливали. Мовляв, Порошенко хотів все контролювати сам, займаючись навіть мікроменеджментом. І тому п’ятий президент шукав лояльних виконавців.

Зеленський же не схильний замикати все на собі: він готовий слухати свою команду та різні групи впливу в ній. Так глава держави, на думку Рибачука, компенсує свою недосвідченість. «Якщо у тебе немає досвіду, ти береш у команду людей, які можуть тебе доповнювати», — пояснює експерт.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити