Україна, Сполучені Штати Америки, Франція і Німеччина мають фактично готовий проект резолюції щодо миротворчої місії ООН на Донбасі
Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів в ефірі телеканалу "Інтер", передають "Подробиці".
"У нас фактично готовий текст резолюції, наш проект. Я маю на увазі наш, оскільки це і Сполучені Штати, і Німеччина, і Франція, і працюємо з Великобританією, з дуже чіткою логікою", - сказав Клімкін.
При цьому, міністр підкреслив, що "є спільний проект, у нас є повна позиція, що нам потрібно".

"Це невизнання цієї російської колонії, російського протекторату. Логіка, що повинен робити мандат... майбутньої миротворчої місії, включаючи звичайно контроль, включаючи безпеку, включаючи роззброєння. Це географія - вся територія, і звичайно кордон. Без кордону це взагалі сенсу не має. Тому тиск повинен бути увесь на Росію", - заявив Клімкін.
Див. з 8 хв. 30 сек.:

Дипломат також прокоментував заплановану на 13 листопада зустріч спеціального представника Державного департаменту США Курта Волкера з помічником президента Російської Федерації Владиславом Сурковим.

"Що стосується зустрічі в понеділок, то до цього я ставлюся швидше за все дуже обережно, а то й сказати скептично. Я кілька годин тому розмовляв з Куртом, ми погодили основні параметри нашої позиції", - сказав глава МЗС.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко закликав Радбез ООН розгорнути миротворчу місію на Донбасі в якомога більш стислі терміни.

5 вересня президент РФ Владiмiр Путін заявив, що підтримує введення миротворців ООН на Донбас, за його словами, наявність миротворців ООН на Донбасі "пішло б на користь".

У той же день Росія направила в Організацію Об'єднаних Націй проект резолюції про розміщення миротворчого контингенту на Донбасі.
•Читайте також: Волкер про російський варіант миротворців на Донбасі: поглибить проблему, а не вирішить конфлікт

МЗС України заявило, що розміщення миротворчої місії на Донбасі може відбутися тільки після згоди української сторони.

У дипломатичному відомстві зазначили, що заява Путіна - це чергова спроба Росії, яка сама є стороною конфлікту, уявити агресію внутрішнім українським конфліктом і спотворити саму мету введення миротворчої операції.

У Державному департаменті США наполягають, що миротворці ООН повинні бути розміщені на всій території Донбасу, а не тільки на лінії розмежування.

Iнф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити