Втім, на думку колишнього міністра, на тотальну "зраду" ця формула також не тягне
Клімкін нагадав, що являє собою "формула" імені колишнього глави МЗС ФРН.
Як такої, "формули Штайнмаєра" ніколи не існувало, а всі спроби якось її "узгодити" є відвертим маразмом, заявив 7 жовтня колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV.
За словами Клімкіна, сама ідея "формули" зародилася з листа Штайнмаєра після чергових безрезультатних переговорів міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки".

""Формула Штайнмаєра", її погоджувати чи не погоджувати не можна окремо... От є віз, а є кінь, а що між ними не узгоджувати – це не зрада і не перемога, це маразм. "Формула Штайнмаєра", коли він її оголошував, було це 2 жовтня, коли дискусія зайшла у глухий кут, оскільки всім було зрозуміло, що наше бачення "Мінська" і путінське бачення – вони діаметрально відрізняються. [Штайнмайер] сказав "Якщо нам не вірять, то давайте подумаємо, якщо вибори будуть нормальні, будемо думати, що робити далі."... Відповідно, це ні до чого не призвело. Далі була міністерська зустріч, де ми обговорювали ці ідеї приблизно три години. Це все нічим не закінчилося. І тоді народилася ця відома ідея: лист Штайнмаєра і Фабіуса, де вони виклали хоча б логіку цієї пропозиції. А потім написали, що це думка для подальших розмов. Тобто ніколи за визначенням формули ніякої не було", – розповів міністр.

Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил і засобів в районі Петрівського і Золотого. Мешканцям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроекту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра".

Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві й інших українських містах. 6 жовтня у столиці відбулось багатотисячне віче "Ні капітуляції!". Проти проти "Формули Штайнмаєра" виступили ряд обласних і міських рад.

Проти реалізації цієї формули виступила партія "Європейська солідарність". "Голос" і "Батьківщина" зажадали від Зеленського пояснень про зміст домовленостей з державою-агресором. Позитивно сприйняли новину лише в проросійській "Опозиційній платформі – За життя".

Ще 12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмаєра" на майбутньому саміті "Нормадской четвірки". Реалізації "формули Штайнмаєра" вимагає РФ. У Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту "Нормандської четвірки".

Міністр закордонних справ  Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмаєра" на зустрічі політичних радників лідерів "Нормандської четвірки" 2 вересня. Про це голова МЗС повідомив більш ніж через два тижні після зустрічі в Берліні. Пристайко також запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включаючи окупований Донбас. Пізніше Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення російських військ.

Детальніше про "формулу Штайнмаєра" і наслідки її можливої реалізації читайте у статтях Тетяни Сіліної "Формула вибору"  і Костянтина Єлісєєва "Диявол – у формулі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
+2 #1 Varnak 08.10.2019 18:06
Резолюція Народного Віча "Зупинимо капітуляцію"
Віктор Тригуб | 6.10.2019 21:47

Українське суспільство рішуче протестує проти впровадження так званого плану "припинення війни". За словами президента Володимира Зеленського він одноосібно погодив його з Путіним.

Цей план передбачає вибори на окупованих Росією територіях Донеччини і Луганщини та встановлення там особливого статусу.

Резолюція Народного Віча ''Зупинимо капітуляцію''
6 жовтня 2019 року м. Київ

Українське суспільство рішуче протестує проти впровадження так званого плану "припинення війни". За словами президента Володимира Зеленського він одноосібно погодив його з Путіним.

Цей план передбачає вибори на окупованих Росією територіях Донеччини і Луганщини та встановлення там особливого статусу.

Ці наміри президента суперечать волі українського народу. Результати опитувань суспільної думки упродовж років свідчать, що абсолютна більшість українців не сприймає ні виборів на окупованих територіях, ні створення там проросійської автономії з особливим статусом, ні будь-яких інших поступок агресору, які суперечать національним інтересам України і є руйнівними для її незалежної державності та цивілізаційного вибору.

Керуючись інтересами Української держави та волею більшості українців, закликаємо всіх небайдужих громадян до загальнонаціона льної мобілізації задля організації широкого спротиву незаконним і антиконституцій ним діям влади.

З метою протидії капітуляції та захисту державності, ветерани, волонтери, науковці, експерти, журналісти, громадські організації та активісти створили громадський надпартійний Рух Опору Капітуляції. Десятки політичних партій та громадських організацій по всій Україні та за кордоном вже об'єдналися в цей Рух.

Звертаємося:

До кожного громадянина України. Особисто надіслати Президенту України та народному депутату від Вашого виборчого округу вимогу не ініціювати та не ухвалювати будь-яких рішень та законодавчих актів, які призведуть до капітуляції перед Кремлем.

До мешканців громад України. Закликати місцеві ради ухвалити рішення, що засуджують капітулянтські заяви і наміри президента Зеленського.

До місцевих активістів. Організовувати осередки Руху Опору Капітуляції по всій Україні. Вести просвітницьку роботу серед населення, роз'яснюючи реальні наслідки плану "припинення війни".

До трьох парламентських фракцій "Батьківщина", "Європейська солідарність" і "Голос". Офіційно створити у Верховній Раді опозиційну платформу "Ні капітуляції!" та налагодити її співпрацю з Рухом Опору Капітуляція.

До позапарламентсь ких політичних сил. Долучатися до Руху Опору Капітуляції на загальнонаціона льному рівні та на місцях. До українських церков. Надавати духовну підтримку і благословення спротиву українського народу капітуляції перед агресором.

До закордонного українства. Звернутися до президента Франції Емануеля Макрона і федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель з попередженням, що їхня участь в нав'язуванні Україні капітуляції на російських умовах означатиме їхню співучасть в агресії проти України.

До держав-союзниць України в НАТО і ЄС. Зміцнювати коаліцію протидії російській агресії щодо сусідніх країн. Необхідно об'єднати зусилля не лише для підтримки України зараз, а й для гарантій безпеки усім сусіднім державам, які зазнають або можуть зазнати агресії з боку Росії.

До президента, Верховної Ради та уряду. Формувати та провадити державну політику щодо Росії та окупованих нею територій на підставі чинного Закону України "Про особливості державної політики та забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганських областях". Росія – агресор і повинна нести повну відповідальніст ь за злочини перед Україною та за ситуацію на окупованих територіях. Донбас і Крим мають повернутися до України разом, без жодних умов з боку Кремля.

Також вимагаємо у президента негайно відправити у відставку Главу Офісу президента Андрія Богдана як людину, що стояла за зривом підписання Угоди про асоціацію з ЄС в 2013 році та за зневагу до громадянського суспільства.

Ми закликаємо всіх громадян України підтримати відкрите звернення громадськості до Президента України "Не допустимо капітуляції!" від 17 вересня 2019 року. У зверненні, яке ініціювали відомі представники громадянського суспільства, сформульовані ключові положення національної позиції України під час переговорів у будь-якому форматі.

Захисти Україну – Рух Опору Капітуляції

Також ми запрошуємо взяти участь в заходах протесту 14 жовтняв Києві та на місцях.

Рух Опору Капітуляції
http://narodna.pravda.com.ua/nation/5d9a36cb3feca/
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити