Кабінет міністрів звільнив голову Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, який перебував на цій посаді з 2014 року.
Про це інформує "Історична правда".
В'ятрович також оприлюднив відкрите звернення, де перерахував свої досягнення на посаді та зазначив, що отримав запевнення від прем’єр-міністра про збереження статусу Інституту та продовження його формату та напрямків роботи.
Пряма мова: "Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув.

- Україна вільна від тоталітарної символіки

- Архіви КГБ відкриті

- Справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність

- Реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася

- Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле.

Певен, робота Інституту має бути продовжена. Мають втілитися започатковані інституційні проекти - створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам'яті. Слід продовжувати роботу з популяризації історії - це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими".

Нагадаємо.

Володимир В'ятрович був призначений директором УІНП 25 березня 2014 року. У 2008—2010 роках очолював Архів СБУ та розсекречував колишні архіви КҐБ. У 2010—2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету.
Він є автором та співавтором чотирнадцяти книг з історії визвольного руху та Другої світової війни. Викладав в Українському католицькому університеті та Києво-Могилянській академії, очолював вчену раду Центру досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького".
У 2015 році Український інститут національної пам'яті спільно із партнерами розробив 4 законопроекти, які увійшли в історію як Декомунізаційне законодавство.

Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
+2 #2 Varnak 19.09.2019 17:36
Дякуємо, Володимире Михайловичу!
Джон Сміт
19.09.2019

Людина, яка зробила найбільше для відновлення національної пам’яті українського народу, цій владі не потрібна.

У влади коломойських, зеленських, шефірів, бородянських, рябошапкок, стефанчуків і мєндєлєй своя пам’ять свого народу. І потрібна їм не нація, а тупе населення, що пускає слину від казок наталі мосєйчук і битви екстрасенсів, і радісно плеще в долоні новій епосі у вигляді компенсації Коломойському за вкрадений ним ПриватБанк.

Тепер поляки можуть будуть раді. В’ятровича, який не дозволяв їм глумитися з могил українських борців за незалежність, шлємазл прибрав.

Алілуя. Слава Україні!
------------------------------

Сергей Марченко

Ніби спеціально для тугодумів кожен день в Україні розривається інформаційна бомба, яка в нормальному суспільстві поховала б рейтинг влади. Але не в нас.

Позавчора наш міністр закордонних справ підтримав формулу окупації Донбасу ім. Путіна-Штайнмайєра.
Вчора підпалили будинок Гонтаревої.
Сьогодні з Інституту національної пам’яті звільнили В’ятровича.

Я розумію вас, якщо ви ватнік, совкодрочер, внєпалітікі і просто за мір ва всьом мірє. Але якщо ти підтримуєш владу і одночасно маєш на аватарці прапор чи тризуб, будь послідовним: або зніми хрестик, або одягни труси!

В’ятрович зробив для України і української нації більше ніж не просто Зеленський, а всі виборці Зеленського разом взяті. Поки ви ліпили на аватарки жовто-сині стрічки і репостили тупі агітки Вови Парасюка і Сьоми Семенченка, В’ятрович бився за мову, декомунізацію, знаходив у архівах нові і нові докази московського підступу і зради по відношенню до вашої батьківщини. Він день за днем, крок за кроком рвав і рвав московську пуповину, що досі приковує Україну до Москви. В’ятрович, як ніхто розуміє значення всіх цих церковних, культурних, мовних, світоглядних гачків, на які московити чіпляли нас століттями. І він методично рубав їх один за одним. Навіть наші опоненти визнають величезну роль і значення його праці.

Можливо, я надто по вченому зараз говорю, пани патріоти із влади. Так я скажу простіше, щоб було зрозуміло. За В’ятровичем мільйони ваших закатованих і вбитих предків. За Зеленським – їх вертухаї. Знімайте тризуби. Ви їх недостойні.

https://tverezo.info/post/103021
Цитувати
 
 
+2 #1 varnak 19.09.2019 17:27
18.09.2019
Рішення про звільнення Володимира В’ятровича є політично вмотивованим (заява партії)

Ми шкодуємо, що Кабінет міністрів ухвалив рішення про звільнення В’ятровича з посади директора Інституту національної пам’яті та вважаємо його політично вмотивованим. Воно свідчить про ставлення нової влади до тих рішень і українських цінностей, які захищав Інститут в часи, коли його керівником був В’ятрович.

“Європейська Солідарність” високо цінує внесок Володимира В’ятровича в політику історичної пам’яті. Він впливав не лише на формування національної пам’яті, але й на бачення національного майбутнього. В партії будуть раді допомогти йому продовжити цю важливу роботу.

Наше спільне завдання з громадськістю не допустити, щоб новим очільником Інституту став представник реваншистських сил, який би почав повернення до російського бачення української історії.

Ми уважно стежитимемо за роботою нової команди Інституту та вимагатимемо незмінності курсу на збереження українського бачення історії.

https://eurosolidarity.org/рішення-про-звільнення-володимира/
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити