Гройсман розповів, чим жила країна 20 квітня 2018 року
Борги наші тяжкі. Прем'єр Володимир Гройсман розголосив головну державну таємницю країни, - на його думку, головною економічною проблемою країни є серйозний тиск зовнішнього боргу.
Його розмір глава Кабміну оцінив у більш ніж $65 млрд. Причому основну частину - понад $46 млрд. - країна позичила до 2014 року.

Щоб упоратися з таким тягарем, вважає прем'єр, країні необхідно фінансування з боку міжнародних партнерів. Тому що, наприклад, тільки на обслуговування зобов'язань (тобто, без урахування поточних погашень) Україна у цьому році витратить 130 млрд грн.

Для пересічних громадян така бухгалтерія означає, крім іншого, те, що країна продовжить виконувати вимоги МВФ. Тобто, антикорупційному суду бути. І багато чому іншому бути, як би всьому цьому не пручалися вітчизняна влада і політики.

Процес повернення боргів обіцяє бути довгим.

Дуже недоречно сьогодні МВФ відзначив факт ослаблення реформаторських зусиль влади. Але у прем'єра стосовно цього дещо інша думка, - він сьогодні багато говорив якраз про тотальну модернізацію країни під його чуйним керівництвом: з нагоди дворіччя нинішнього уряду главу Кабміну занесло до Верховної Ради. Там Гройсман впевнено розповідав ледь не загиблим від рук Наді Савченко людям про те, що...

Гройсман іде далі. Прем'єр вважає, що 2018 й повинен стати роком успіху України. Адже його уряд, наприклад, уже так багато зробив для цього - децентралізував, капітально ремонтував, залучав інвестиції.

Наприклад, міністр Кабміну Олександр Саєнко вивісив на своїй ФБ-сторінці список більш ніж з двох десятків успішних реформ і рішень, які провів уряд за час каденції.

Але проблем все одно багато, чесно зізнався Гройсман. І відразу бадьоро запевнив: він сам (як і його команда) сповнені сил і рішучості йти далі.

А ще уряд чітко бачить ціль, яку глава Кабміну описав так: «Люди повинні відчувати, що в кишенях стало більше грошей і за них можна купити більше».

Гідні слова гідної людини, чи не так? Але у країні є більш гідна за ієрархії людина. І у неї є свої гідні плани...

Порошенко поїде зі Львова до ЄС. Глава держави вирішив, що потрібно з'єднати Львів з Євросоюзом «вузькою» залізницею (євроколія). За її допомогою він збирається перетворити галицьку «столицю» на залізничний хаб. Окрім того, «полегшити життя туристам і поліпшити ситуацію з вантажоперевезеннями».

Тема перевезень схвилювала і генпрокурора Юрія Луценка. Він прокотився зі столиці до Одеси, і по коливаннях кузова (і стуку коліс робочого автомобіля) зрозумів: ремонт доріг у регіоні треба починати з ремонту начальників, які відповідають за них...

Луценко закатає корупціонерів в асфальт. Під час вояжу до Одеси (на нараді з прокурорами Одеської, Миколаївської та Херсонської областей) глава ГПУ Юрій Луценко взяв на себе дещо несподівані функції боротьби за якісне дорожнє покриття.

Він заявив, що одне з пріоритетних завдань прокуратури на сьогодні: оцінити розкрадання бюджетних коштів під час будівництва та капітального ремонту доріг державного і місцевого значення.

Мовляв, одну дорогу на Одещині у 2015-му якась фірма відремонтувала, отримавши аванс 14 млн грн. А вже через рік, як встановила прокуратура, Служба доріг знову вирішили лагодити цю трасу. І в підсумку уклала новий договір на роботи, причому всі з тим самим підрядником (і вже на 120 млн грн).

Подібного, за словами Луценка, в регіоні хоч греблю гати. Або асфальт асфальтуй.

Поки захід країни все впевненіше зближується із західним світом, а її південь намагається не відставати (незважаючи на погані дороги), схід України продовжує жити на хисткій межі війни і миру іншого, іменованого «русским»...

Авдіївка без води. Зупинка Донецької фільтрувальної станції (ДФС) призвела до того, що споживачі міста Авдіївки з ранку перестали отримувати питну воду. Тепер уся їхня надія - на місцевий резервуар, ємності якого вистачить на 4 дні. Надалі Червоний хрест збирається підвезти 18 т води.

17 квітня окупанти обстріляли ДФС і поранили п'ятьох співробітників станції.

Про дійї бойовиків з так званих «республік» заговорили й міжнародні товариші...

ОБСЄ бачить обстріли. Александр Хуг, заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зауважив, що протягом останнього тижня бойовики стали в 9 разів частіше використовувати заборонені в зоні АТО важкі озброєння.

За його даними, протягом тижня постраждали 11 мирних громадян, «десятки будинків і багатоквартирних будівель також були пошкоджені». А з початку року 51 осіб серед мирних жителів стали жертвами обстрілів.

Тим часом бойовики на донецькому напрямку зробили те, чим вони не займалися з грудня минулого року - пустили Гради (реактивна система залпового вогню). Обстріл почався о 6-й ранку, тривав годину. Один український військовий загинув, ще одного було поранено.

Нехай швидше видужує той, хто врятувався. І земля пухом загиблому...

Україна дасть відповідь. Під Авдіївкою і Широкиним українські військові розмістили перші антиснайперські комплекси. Про це повідомив президент Петро Порошенко, додавши, що комплекси «є дуже сучасними, дуже далекобійними».

За його словами, щойно про це дізналися бойовики, вони одразу ж скоротили свою снайперську «активність».

Пам'ятайте про те, що принесло вам учора, живіть сьогоденням і сподівайтеся на майбутнє.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити