Фінансова поліція, у разі її створення і наділення необмеженими правами, з часом може стати потужним інструментом у руках олігархів, і навіть виступити проти президента Віктора Януковича. Про це заявив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.
"Те, що створюється, - це неймовірна концентрація всього найгіршого в кримінальному і силовому плані. І все це отримає одна людина. Йому президент не буде потрібен вже через півроку після призначення", - сказав у коментарі Небоженко. Про це з посиланням на УНІАН повідомляє depo.ua.

За словами експерта, найбільше насторожує неосяжні повноваження, якими збираються наділити нову структуру.

"Ця система може виступити і проти президента, тому що у неї будуть фактично необмежені повноваження, що дозволяють здійснити державний переворот. Якщо у вас є в руках зброя, а в інших його немає, то спокуса використати свою перевагу дуже велике", - вважає директор соціологічної служби "Український барометр", пославшись на розроблений в березні урядовий проект.

Одночасно Небоженко припустив, що занепокоєння інвесторів також викликає можливий вплив фінансової поліції на роботу вітчизняного бізнесу, особливо тих, що наближені до опозиційних політичних сил.

Негативно поява Служби фінансових розслідувань, на думку Небоженка, відіб'ється і на інвестиційному кліматі України, оскільки іноземні інвестори, і без того не жалующіе нашу країну в останні роки, ще більше скоротять свої вкладення в українську економіку.

Напевно проти створення СФР виступить і головний кредитний донор України на поточний момент - Міжнародний валютний фонд.

Нагадаємо, на початку березня повідомлялося, що уряд підготував проект закону про створення Служби фінансових розслідувань. Відповідно до оприлюдненої інформації, дана служба буде володіти широкими повноваженнями з проведення фінансових розслідувань, і підкорятися безпосередньо Президенту України.

Пізніше перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що законопроект вимагає ідейної опрацювання.

14 березня прем'єр-міністр України Микола Азаров дав розпорядження відповідним міністерствам і відомствам не розглядати проект закону про створення Служби фінансових розслідувань. Таке рішення глава уряду прийняв після вивчення ситуації, у зв'язку з тим, що законопроект не відповідає вимогам часу.

Відповідно до законопроекту, новий правоохоронний орган буде займатися всіма правопорушеннями проти економічних інтересів країни, які зараз розділені між шістьма різними структурами: податковою міліцією у складі Міндоходов, управліннями по боротьбі з економічною та організованою злочинністю МВС, відділом контррозвідувального захисту економіки СБУ, боротьби з контрабандою митниці та Державною фінансовою інспекцією України. Ці структури пропонується ліквідувати.

Інф.: depo.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити