Владні корупціонери за земельну оборудку, за цей великий гріх, за цей злочин, вочевидь, отримали авансом від міжнародних корпорацій шалені гроші
Відомий український політолог, провидець, директор "Інституту політичних і маркетингових досліджень" Володимир Бондаренко дав інтерв’ю для порталу "Воля народу".
Наскільки загрозливою є сьогоднішня ситуація для України? Чи ця тривога перебільшена?
У своєму недавньому коментарі «Голосу Америки» я заявив про значне збільшення корупції в Україні за нинішніх органів влади. Причому ця заява об’єктивна, тому що грунтується на міжнародних оцінках. Така ситуація великою мірою пов’язана з кадровою політикою чинних керманичів, які попризначали на ключові посади своїх приятелів, а деяких членів команди набирали просто в Інтернеті і навіть… на вокзалах. Декого призначили тільки за гарні прізвища. Яка ж віддача може бути від цих людей? Голова президентського офісу Андрій Богдан зізнався, що в їх команді вистачає божевільних. А ще, як виявилося, серед них є гвалтівники… Крім того, президент Зеленський на ключові посади розставив своїх людей: Рябошапка – Генпрокурор, Разумков – спікер. Яка ж це незалежність трьох гілок влади? Коли всі люди у президента – ручні, то це гірше, ніж КПРС. Вони встановили для себе невиправдано високі зарплати. Ганебно, що ще й виписують собі премії – 300% до зарплати! І це без врахування величезних сум у конвертах! Звичайно, в таких умовах гине країна. Ситуація дуже загрозлива.
 
І в зовнішній політиці після розведення військ і після Нормандської зустрічі ситуація не покращилась…

Ситуація не покращилась, бо немає переможної стратегії. Нема і порозуміння зі світовими лідерами. Наприклад, з Трампом. Я свого часу спрогнозував перемогу Трампа на президентських виборах у США. Попереджав про це Порошенка. Але мені навіть не відповіли. Порошенківська команда все робила, аби не дати перемогти Трампу на виборах. Яке ж ставлення Трампа може бути до України? Тому він і блокував допомогу Україні, в тому числі – через Міжнародний валютний фонд.
Нове керівництво держави теж робить катастрофічні помилки в зовнішній політиці. Те, що повертаються наші полонені – це добре. Але можна було набагато більше допомогти Україні. Ми не чуємо про нові санкції для Росії з боку Сполучених Штатів, Світового співтовариства. А це і є головний шлях до миру. Уже припинили розмови про розміщення на кордоні «блакитних касок» ООН, про арешт активів очільників РФ за кордоном. Ніхто в зовнішній політиці не робитиме більше за нас. Та й у внутрішній політиці вистачає проблем. Взяти хоча б армію.

До речі, відомо, що Ви були з колегами (волонтерами-медиками) в АТО, у складі 1-го добровільного шпиталю імені Пирогова. Вивчився на парамедика. Доводилося і поранених витягувати з поля бою…

- Так. І тоді відчувалась міжнародна допомога. А після катастрофічних помилок наших керманичів вона обмежилася деклараціями. Тому так зухвало веде себе Росія.

Уже почалися розмови про перезавантаження Верховної Ради, про можливі дострокові вибори. Голова ВР Разумков у відповідь сказав, що це питання було актуальнішим на етапі перших помилок парламенту, а зараз ніби Рада навчилася працювати. Тому, за оцінками Разумкова, вірогідність дочасних виборів Верховної Ради складає 40%. А якої думки Ви?

- Я вважаю, що дострокові вибори Ради, безумовно, назріли. Мають прийти нові політики, а не «турборежимники». Це ганьба. Новим депутатам ще прийдеться переприймати ті їхні закони, які пишуться монобільшістю на колінах… 

Дострокові вибори парламенту могли б стати запобіжником від цих проблем і особливо – від продажу сільськогосподарської землі. Один з варіантів ініціювання дочасних виборів – це добровільний вихід з парламенту нардепів від опозиційних фракцій. Як Вам такий сценарій?

- Безумовно. Ще є варіант звернення 151 депутата до Конституційного суду. У будь-якому разі це питання назріло. «Зелена хвиля» ейфорії минула. Пора провести нормальні дочасні вибори! А от Зеленський зробив тоді сумнівний крок з переобранням Верховної Ради. Тодішній її склад був набагато кращим. На які підстав парламент був розігнаний?

Очевидно, це був перший крок глави держави до авторитаризму…
        
- Так. Саме тоді він почав «грати м’язами». Але якби ж то було заради людей!

Зараз питання продажу землі, особливо актуальне. Ви вірно передбачували багато подій, серед яких подвійне обрання Обами,Трампа і Зеленського. Може, це талант «мольфара», може, інтуїція… Є давні пророцтва (вони поширюються в соцмережах), що українці ніколи не дозволять продати землю – основне національне багатство. Яке Ваше пророцтво з цього приводу?

- Я все ж висловлю не пророцтво, а свій аналітичний політологічний прогноз як директор «Інституту політичних і маркетингових досліджень». За нашими даними, владні корупціонери за цю земельну оборудку, за цей великий гріх, за цей злочин, вочевидь, отримали авансом від міжнародних корпорацій такі шалені гроші, що вони тепер кістьми ляжуть, але приймуть цей закон. Звичайно, потрібно докласти всіх сил, щоб цьому перешкодити.
          
Тоді може початися справжня громадянська війна?

- Безумовно. Наслідки можуть бути непрогнозовані. Українці, які пройшли не один Майдан, війну, як мінімум, обуряться. Ми ж можемо опуститися до рівня латиноамериканських країн, де людей, позбавлених своєї землі, західні «воротили» просто розстрілювали. Землю можуть скупити легко і швидко. Адже у когось є мільярди, а в когось їх нема. І кількість дозволених гектарів в одні руки – не принципова. Вони приведуть цілу армію підставних осіб, юридичних фірм. Земля має належати українцям, бо це їхня національна власність. Інші держави світу навпаки – викуповують землю, а не продають. Нам потрібно просто здавати землю в оренду, а не продавати! Зараз ми на порозі катастрофи, яку пережила Палестина, де селяни продали землю ізраїльтянам, а самі залишилися без нічого.  
А яка ж головна причина цих усіх наших негараздів? У чому корінь проблем?

- Причина, на мою думку, в тому, що українці схильні вірити обіцянкам і ведуться на обман. Скажімо, знаменитий письменник, патріарх українського письменства Олег Чорногуз застерігав (у тому числі на сторінках Вашого шанованого видання - порталу "Воля народу"): насувається «зелена пошесть». Не прислухались! Адже всі ми бачили сигнали такого невтішного сценарію ще з «нижчеплінтусного» гумору «95-го кварталу»… Людям засліпили мозок маніпулятивними серіалами, потім обіцянками… Якби Зеленський відповідав рівню артиста Рейгана, ми були б тільки раді. Але ж…

Західні політики, президенти виражають волю народу, а наші – волю олігархів, або свою власну. Народ ніби в стороні. Вони, фактично, в опозиції до свого народу…

- Це такий гіркий вибір народу.

Народ, як носій суверенітету, має нести відповідальність за тих, кого обрав, за долю України…

- Народ і несе відповідальність: його життя стає все гіршим. Рівень економіки і рівень життя падає, народжуваність зменшується. Люди продовжують катастрофічно тікати з України, не дочекавшись «кінця епохи бідності». Головне – віра пропала і з’явилася зневіра. Настає гірке похмілля після виборчого  сп’яніння.

Який же вихід з глухого кута?

- Вихід простий: зміна системи влади демократичним шляхом – знизу догори. Місцеві вибори, дочасні вибори у Верховну Раду. Потрібно привести до управління державою нормальних патріотичних людей. Церква, моральні авторитети мають сказати своє слово. Потрібно не допустити реваншу антиукраїнських сил, в духовній сфері і в громадсько-політичній. Необхідно відновити в суспільстві віру і мораль.

Щоб Ви побажали численним відвідувачам порталу «Воля народу»?
                 
- По-перше, воля народу має бути найголовнішою при прийнятті рішень нашими державотворцями. Вони в усьому мають спиратися на неї. Адже воля народу – основа демократії.
По-друге, бажаю усім запрограмувати себе на успіх (я це рекомендую всім у телеефіра, фільмах і кожен з Вас досягатиме цього успіху! Запрограмуйте себе на подолання якогось важливого рубікону в особистому житті. Кораблі невдач мають бути спалені, має залишитися лише успіх! У бізнесі успіх буде в тих, хто пов’язує свою діяльність з моральністю, духовністю, благочином. Коли допомагаєш іншим – люди допомагають тобі. Не можна жити лише заради грошей.
Бережіть сімейні цінності і передавайте їх нащадкам. Потрібно повернутися до Божественного в житті, пам’ятаючи, що кожна людина – це творіння Бога і створена за Його образом і подобою.
Підтримуйте людей!

Дякую за інтерв’ю.

Розмову з Володимиром Бондаренком вів журналіст Михайло Роль

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити