Запрошую до відвертої розмови...
Розумію, що нариваюся на шалений гнів клавішних активістів, але маю зреагувати на постійний плач Ярославни й глибоко імплантований політичний патерналізм.
І під останнім дописом, у якому я закликав людей, чиї законні права порушено, об'єднуватися і спільно їх захищати, і на всіх інших форумах, постійно звучить одне й те саме.

Чому ви, депутати, не звільняєте Юлю? Чому не відстороните Януковича від влади? Коли бандитів посадите у тюрми? Коли ви нас захистите від мера-злодія, прокурора-хапуги, від брудного повітря, поганих доріг, від низької пенсії й поганої медицини? Коли піднімете народ на боротьбу? На акції протесту? Коли депутати самі візьмуть участь у протестних акціях? Народ давно готовий, він одразу підтримає спротив, якщо бачитиме попереду депутатів!

А слабо чесно, самому собі принаймні, відповісти на просте питання: чи я готовий (готова) вийти на вулицю, протестувати за щось (проти чогось), коли порушується моє право і закон? Коли останнього разу таке було і чи було взагалі? Повторюю, чесно відповісти, відкласти на мить клавіатуру. Бо лайків під закликами - тисячі, а готових зробити крок - одиниці. Чи й цього не хочемо визнати?

Майже всі у Facebook криком кричать - щиро висловлюють підтримку Тимошенко і гнівно вимагають її звільнення. Добре. Просте питання: чому ніхто із активних у Facebook харків'ян не вийшов до лікарні чи колонії підтримати Юлю? І депутати там були, попереду. Чому ніхто із активних у Facebook киян не прийшов до суду над Тимошенко? І депутати там були, попереду.

Чому ніхто із активних у Facebook киян не підтримав акцію протесту проти незаконних забудов - Десятинний провулок, Прорізна, Гончара, Пейзажна алея, Гостиний двір, Троєщина, Харківський масив? І депутати там були, попереду.

Чому ніхто із активістів Facebook не прийшов до ВР, коли проламували Харківські угоди і били депутатів, які попереду?

Продовжувати? Чи може задумаємося і дамо відповідь мовчки, для початку, самі собі?

Коли кажу "ніхто", то це не зовсім точно. З десяток людей із Facebook інколи приходять на акції. Із сотень тисяч. Із понад 10 тисяч тих, хто в мене на стіні. Із тисяч і тисяч тих, хто на стіні у Кличка, Кужель, Кириленка, багатьох інших депутатів...

Я не критикую. Просто констатую факт. А може, діагноз - політичного патерналізму на фоні клавішної активності: нехай хтось за мене зробить, а я подивлюся, що з того вийде. А якщо їх потім судитимуть і садитимуть, то подивлюся, на скільки років. І весь цей час щиро і гнівно клацатиму клавішами й вимагатиму (від інших) рішучих дій...

Депутатів є за що критикувати, це правда. Дії їхні могли би бути рішучішими, теж правда. Сам до того закликаю і переконую, не завжди вдається, теж правда.

Але - про самих себе правду Facebook-активісти колись скажуть, чи ні? Відчують себе громадянами? Припинять плач Ярославни, відкинуть отой згубний патерналізм? Вийдуть із хати скраю? За себе і свої права, для початку, а потім за когось чи чиїсь права? Чи дружно клацатимемо клавішами й далі?

Ми з Вами зупинимо беззаконня й збудуємо нормальну країну тоді, коли (для початку) Інтернет-спільнота стане спільнотою активних Громадян. Яка збурить навколо себе нині байдужих, слабких, але теж по-різному знедолених. Зробить себе, а потім інших активнішими і разом - сильнішими. Тоді будь-яка влада, нинішня і усі наступні, будуть змушені слухати людей і чути їхні вимоги!

І ще одне - я категорично проти проплачених акцій, проти штучної активності. Нехай прийде 300 людей, 500, потім 1000, 3000... Але щиро і свідомо. Активні громадяни змусять і опозицію, депутатів бути активними. Не імітувати боротьбу - а боротися. Не імітувати захист - а захищати людей, яких переслідує влада. Відновимо довіру одне до одного - і нас нікому не зламати!

Тож запрошую до відвертої розмови...

Анатолій Гриценко

Інф.: grytsenko.com.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #7 pavel.kachura 15.02.2013 20:26
Как ни горько признавать,но Анатолий Гриценко прав на все 100% Да,читать этих лемко,стефанов, панов,александр ов действительно противно и не в силу их содержания,а в силу их тона,злобы и ненависти содержащихся в них.Ющенко-президент который нанёс Украине непоправимый вред.Народ на него возлагал большие надежды,очень большие.Поэтому и большие разочарования.Но пассивность народа возможно и в том,что партии не имеют понятной для большинства идеологии.Народ понимает что обещания типа "повысим.поднимем,дадим, организуем" мало что могут дать улучшений их жизни.А радикальных мер партии боятся ибо лидеры их,как правило,состоят ельные буржуи и народ понимает что на ущемление своих интересов они не пойдут. Дайте народу светлую перспективу,нар од готов ждать и отстаивать но только то в чём он уверен.А политики пока такой уверености дать не могут.Пока главной целью своей деятельности они ставят личные интересы.Гриценко редкое исключение,но таких политиков в Украине мало.
Цитувати
 
 
0 #6 Sevin 15.02.2013 16:09
"Народ, правительство которого стремится нарушить его государственное устройство, имеет в силу правового основания необходимой обороны право революции, право восстания" А.Кони (доктор уголовного права Харьковского университета, 1890 г.)

"Если рабы будут ждать свободы до тех пор, пока они не поумнеют, ждать придется долго. Томас Маколей

Восста́ние декабристов — попытка государственног о переворота, состоявшаяся, 14 (26) декабря 1825 года. Восстание было организовано группой дворян-единомышленнико в, многие из них были офицерами гвардии.

Офицер это не просто звание с казенным содержанием, это честь, которую нельзя отбросить, это право быть лучшим в любой ситуации.

Народ и армия едины - вот в чем вопрос?
Цитувати
 
 
+1 #5 laval 15.02.2013 16:01
Нет панове, на "майданы" я не ходок!Привыкли чужими руками жар загребать! Вы уж как нибудь сами. Нет гнусным провокаторам!!!
Цитувати
 
 
+1 #4 лемко 15.02.2013 15:57
Чому "хтось"? Чи не ти Гриценко весь час бєш себе в груди як борець за людей, чи не для того тебе вибрали? А як до справи то в кущі? Хай самі тебе захищають. Тільки як Гриценку прищемлять, то знову буде благати до людей щоб захистили. Борець кабінетний. Щось тебе ніразу не видео на барикадах.
Цитувати
 
 
+1 #3 Александр 15.02.2013 14:04
Революцию делает народ, а депутаты-проститутки используют результаты.Не надо пиздеть на народ , пиздобол!От вас всех уже тошнит!Если пиздеть - то будем всех подряд!И помаранчевых и голубых.
Цитувати
 
 
0 #2 Pan 15.02.2013 13:59
Ми вже були на Майдані.
Наступати на граблі не будемо.
Цитувати
 
 
+1 #1 Shtephan 15.02.2013 13:55
Для кого нового виходити на вулицю?? Для нового хапка Ющенка, для нової шахрайки, злодійки і лицемірки Тімашенка? Їх ненаситних команд-родин?
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити