Запрошую до відвертої розмови...
Розумію, що нариваюся на шалений гнів клавішних активістів, але маю зреагувати на постійний плач Ярославни й глибоко імплантований політичний патерналізм.
І під останнім дописом, у якому я закликав людей, чиї законні права порушено, об'єднуватися і спільно їх захищати, і на всіх інших форумах, постійно звучить одне й те саме.

Чому ви, депутати, не звільняєте Юлю? Чому не відстороните Януковича від влади? Коли бандитів посадите у тюрми? Коли ви нас захистите від мера-злодія, прокурора-хапуги, від брудного повітря, поганих доріг, від низької пенсії й поганої медицини? Коли піднімете народ на боротьбу? На акції протесту? Коли депутати самі візьмуть участь у протестних акціях? Народ давно готовий, він одразу підтримає спротив, якщо бачитиме попереду депутатів!

А слабо чесно, самому собі принаймні, відповісти на просте питання: чи я готовий (готова) вийти на вулицю, протестувати за щось (проти чогось), коли порушується моє право і закон? Коли останнього разу таке було і чи було взагалі? Повторюю, чесно відповісти, відкласти на мить клавіатуру. Бо лайків під закликами - тисячі, а готових зробити крок - одиниці. Чи й цього не хочемо визнати?

Майже всі у Facebook криком кричать - щиро висловлюють підтримку Тимошенко і гнівно вимагають її звільнення. Добре. Просте питання: чому ніхто із активних у Facebook харків'ян не вийшов до лікарні чи колонії підтримати Юлю? І депутати там були, попереду. Чому ніхто із активних у Facebook киян не прийшов до суду над Тимошенко? І депутати там були, попереду.

Чому ніхто із активних у Facebook киян не підтримав акцію протесту проти незаконних забудов - Десятинний провулок, Прорізна, Гончара, Пейзажна алея, Гостиний двір, Троєщина, Харківський масив? І депутати там були, попереду.

Чому ніхто із активістів Facebook не прийшов до ВР, коли проламували Харківські угоди і били депутатів, які попереду?

Продовжувати? Чи може задумаємося і дамо відповідь мовчки, для початку, самі собі?

Коли кажу "ніхто", то це не зовсім точно. З десяток людей із Facebook інколи приходять на акції. Із сотень тисяч. Із понад 10 тисяч тих, хто в мене на стіні. Із тисяч і тисяч тих, хто на стіні у Кличка, Кужель, Кириленка, багатьох інших депутатів...

Я не критикую. Просто констатую факт. А може, діагноз - політичного патерналізму на фоні клавішної активності: нехай хтось за мене зробить, а я подивлюся, що з того вийде. А якщо їх потім судитимуть і садитимуть, то подивлюся, на скільки років. І весь цей час щиро і гнівно клацатиму клавішами й вимагатиму (від інших) рішучих дій...

Депутатів є за що критикувати, це правда. Дії їхні могли би бути рішучішими, теж правда. Сам до того закликаю і переконую, не завжди вдається, теж правда.

Але - про самих себе правду Facebook-активісти колись скажуть, чи ні? Відчують себе громадянами? Припинять плач Ярославни, відкинуть отой згубний патерналізм? Вийдуть із хати скраю? За себе і свої права, для початку, а потім за когось чи чиїсь права? Чи дружно клацатимемо клавішами й далі?

Ми з Вами зупинимо беззаконня й збудуємо нормальну країну тоді, коли (для початку) Інтернет-спільнота стане спільнотою активних Громадян. Яка збурить навколо себе нині байдужих, слабких, але теж по-різному знедолених. Зробить себе, а потім інших активнішими і разом - сильнішими. Тоді будь-яка влада, нинішня і усі наступні, будуть змушені слухати людей і чути їхні вимоги!

І ще одне - я категорично проти проплачених акцій, проти штучної активності. Нехай прийде 300 людей, 500, потім 1000, 3000... Але щиро і свідомо. Активні громадяни змусять і опозицію, депутатів бути активними. Не імітувати боротьбу - а боротися. Не імітувати захист - а захищати людей, яких переслідує влада. Відновимо довіру одне до одного - і нас нікому не зламати!

Тож запрошую до відвертої розмови...

Анатолій Гриценко

Інф.: grytsenko.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити