Поведінка влади Києва під час надзвичайних погодніх умов довела її повну неспроможність та недієздатність
Про боротьбу зі сніговою негодою в Києві, економічні збитки, які вона спричинила у столиці, перерозподіл коштів, а також про дії опозиції, призначення київських виборів та формування революційних комітетів у рамках акції "Вставай, Україно!" в ефірі програми "Сьогодні про головне" говорять народні депутати Олександр Чорноволенко (ОО "Батьківщина") та Павло Різаненко (УДАР), директор Інституту міста Олександр Сергієнко, економіст, політолог, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, а також народні депутати Володимир Куренной (УДАР), Андрій Іллєнко (ВО "Свобода") та Володимир Яворівський (ОО "Батьківщина"), - передає tvi.ua.

Київська влада заслуговує на тотальну відставку
Наталка Комарницька, TVI

Західні фахівці кажуть, що в корках втрачається від 3 до 6 відсотків валового національного продуктуОлександр Сергієнко: Збитки порахувати зараз неможливо, можна лише дати оцінку. Західні фахівці кажуть, що в корках втрачається від 3 до 6 відсотків валового національного продукту. Якщо приблизно прикинути цю цифру на Київ, то лише в корках це будуть сотні мільйонів гривень, які втрачені через те, що транспорт стояв і, відповідно, не працювали підприємства.

Якщо б відставки вирішили ситуацію, то треба було б звільнити всю КМДА, і тоді б у нас не було ні снігу, ні повені. Але ж сама відставка нічого не вирішує.

Олександр Чорноволенко: Ситуація дійсно дуже цікава. Так, щоб на третій-четвертий день після снігопаду скасували роботу уряду, президента, Верховної Ради, місцевих адміністрацій – міської, обласної, такого ще не було з часів останнього Льодовикового періоду. Такого не було ні при вождях племен, які тут жили, ні при князях, ні при царях, ні при німцях, ні при поляках, ні при комуністах – оце перший раз таке. Це унікальний донецький досвід.

Якщо вибори не будуть призначені на 2 червня, то в нас є ще до 2015 року багато дат. Ми будемо боротися за вибори в місті Києві всіма доступними легальними засобами: мітинги, демонстрації, блокування трибуни Верховної Ради…

Павло Різаненко: Нам нічого не залишається, як лише апелювати до народу, до виборців – іншого інструменту не залишилося.

Блокування Ради це не добре, але це необхідний засіб змусити Раду виконувати законЯ не можу сказати, що є таке рішення (блокувати трибуну Верховної Ради), давайте формально побачимо. Моя думка, що блокування Ради це не дуже добре, але це необхідний засіб, коли потрібно саму Раду змусити виконувати закон.

Андрій Іллєнко: Коли почалася ця снігова буря, київська "Свобода" відразу організувала свій окремий штаб, який усі ці дні займався і продовжує займатися подоланням стихійного лиха.

Влада ця не київська, не народна, а нав'язана сюди. Тому вона так і діяла. Ми всі прекрасно розуміємо, що якраз у такій ситуації випробовують владу, чи сильна вона, чи слабка. Коли розганяти мітинги і мирних демонстрантів спецпідрозділами – це вони можуть, коли кидати за ґрати опозиціонерів своїми продажними судами – це теж можуть, а от коли сніг випав – вони нічого не можуть! Повна імпотенція!

Олег Соскін: Що робить в принципі місцева влада, будь-яка, будь-де? Вона надає послуги. За рахунок чого? За рахунок наших грошей, збираючи з нас податки. Якщо підходити з таких позицій до ситуації в Києві, то ми бачимо повний колапс. Ми бачимо фактично, по-перше, узурпацію влади. Гауляйтер призначений на Київ, Попов – це чистий гауляйтер. Ми бачимо фактично Київську міську раду, повністю здегенеризовану, яка просто займається невідомо чим на чолі з призначеним секретарем – людиною з величезними статками, яка думає тільки про одне: про свій бізнес і про свого чоловіка, якого вона віддала заручником у Партію регіонів. Таким чином, ми фактично бачимо, що 2,5 млн киян кинуто напризволяще.

Не треба чекати ніякого 2 квітня. Чого вже чекати? Ми побачили фактично повний колапс.

Усе одно Янукович побудує концтабір, усе одно він буде робити масові арешти, все одно він буде вбиватиЯ вважаю, як треба робити? Є 5-та стаття Конституції: народ здійснює владу безпосередньо. Є Європейська хартія місцевого самоврядування, яка ратифікована Україною. Там усе чітко прописано. Треба робити прості речі.

От у нас є 120 округів, 120 депутатів Київської міської ради. Отже, Київ розділений на 120 округів. Якщо не помиляюсь, у Києві в нас є 11 народних депутатів. Так-от, хлопці, чого ж ви чекаєте? Збирайте кожен на своєму окрузі народне віче, народні збори, обирайте делегатів і формуйте, будь ласка, паралельну систему влади в місті Києві, вимагайте збору сесії Київської ради.

Одинадцять народних депутатів, разом із Кличком, разом із Яценюком, Тягнибоком, заходьте в приміщення Київської ради (це будинок не адміністрації, а Київської міської ради – це власність київської громади) і там формуйте тимчасовий орган влади.

Треба покликати професіоналів-експертів, економістів, юристів, громадських діячів і виробити план дій. …Треба де-факто забирати владу, згідно з Конституцією і Європейською хартією. Якщо ми це не робимо, значить, ми тоді стаємо або Білоруссю, або Московією, або Венесуелою, або Лівією – я не знаю ким, але не Україною, не європейською державою, не державою, яка повинна жити на рівні місцевих громад. Це треба зробити зараз. Чого боятися? Яка різниця, коли ти це почнеш? Усе одно Янукович побудує концтабір, усе одно він буде робити масові арешти, все одно він буде вбивати… То що залишається? Працювати на випередження, поки діє Конституція.

Володимир Куренной: Коли працюють демократичні процедури нормальні і цивілізовані, тоді самостійні депутати самі або у фракціях, або в політичних партіях мають якийсь ефект, якийсь коефіцієнт корисної дії і є ефективними. Якщо вони не працюють – а сьогодні приклад Капліна, якого, як собаку, вибачте, вишвирнули із засідання Кабміну, – це означає, що не працюють уже в нас закони, по-перше, і процедури навіть не працюють. Бо голова уряду офіційно, перед камерами заявляє, що він бере на себе відповідальність за грубе порушення закону і т.д. І в таких випадках народні депутати, опозиція, лідери, вожді – вони не ефективні, на жаль. У таких випадках демократичні суспільства піднімаються всі.

Запросили тільки тих депутатів, які мали стосунок до "дерибану" цих капіталовкладеньМісцеве самоврядування не працює в цьому місті, вже давно, до речі. Це традиційно. Тут працює зовсім інший механізм влади. Київрада відіграє таку бутафорську функцію. Все вирішується державною адміністрацією, яка призначається президентом і т.д. і т.п.

Володимир Яворівський: Київ зараз має виконати унікальну функцію. Він її виконував уже не раз. Якщо Київ промовчить оцю наругу, кияни промовчать наругу над собою – про те, що вони хочуть перекинути на 2015 рік вибори в Києві, хочуть закрити рота киянам і позбавити їх місцевого самоврядування, – це може мати просто трагічні наслідки для України. Через те я звертаюся до киян: не проспімо цього всього! На нас дивиться вся Україна сьогодні, і від того, як ми себе поведемо 2 числа, дуже багато залежить з того, що буде далі.

Перерозподіл коштів

Павло Різаненко: Як член Бюджетного комітету можу сказати, що цей проект рішення я побачив уже в день засідання комітету, буквально за півтори-дві години до самого засідання. Ніякої логіки я не побачив. Коли ставилося питання про принципи (за яким принципом між облдержадміністраціями відбувається розподіл – географічним чи ще щось), логіки ніякої не було. Чесно скажу: суть була яка? Кабінет Міністрів подав – депутати проголосували. Буквально четверо депутатів не проголосували за цей проект рішення. Відбувалося дуже дивне обговорення: всі критикували, всі були незадоволені, всі казали, що на цю область мало, на ту мало, всіх дискримінують, але коли дійшло питання до голосування, то за винятком чотирьох усі дружно проголосували.

Тепер кожен українець може його "кончіть" і буде правий, тому що Азаров поза законом!Олександр Чорноволенко: Запросили тільки тих депутатів, які мали стосунок до "дерибану" цих капіталовкладень. Інших депутатів, які не подавали свої заявки на цей "дерибан", не запрошували. Я туди потрапив випадково. Мені заступник голови Калєтнік каже: "Приходьте". А я кажу: "не знаю, а чому не в середу?" Він: "Ну от, вирішили на день раніше", – спеціально, щоб не пустити депутатів, які можуть проголосувати проти. Тож тим депутатам, які туди прийшли, дали пропозиції: по кілька мільйонів отримати собі на округ чи на свої структури. І ті депутати подали заявки в загальному обсязі на 100 млн грн і розподілили між собою.

Олег Соскін: Це підкуп, корупція, яка сьогодні сталася. І це називається узурпація, так як Азаров показав, що він є на сьогоднішній день путчист. І він взяв на себе зобов'язання і взяв відповідальність за те, що вигнав народного депутата. Він здійснив путч, він є заколотником! Він поставив себе поза законом. І тепер кожен українець може його "кончіть" і буде правий, тому що Азаров поза законом! От і все. Це моя думка!

Інф.: tvi.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити