Кабінет Міністрів Азарова-Арбузова  15 квітня 2013 року прийняв рішення підвищити в Україні пенсії в середньому на 35-135 гривень. Зокрема, виплати чорнобильцям зростуть на 116 гривень, військовим пенсіонерам на 78 гривень.
Але в в Україні на 14 млн. працюючих нараховується 13,4 млн. пенсіонерів і 8 млн. дітей. Отже, один працюючий повинен утримувати двох непрацюючих – пенсіонера і дитину. Зрозуміло, що це повний абсурд при наших зарплатах і доходах. Тому для підвищення пенсій насправді немає джерел. Але український народ продовжує мовчати. Чи означає це, що усіх це влаштовує, що українці хочуть і далі бути бідними, їсти об’їдки з барського столу Януковича та Азарова? - ставить питання Олег Соскін, професор Національної академії управління, директор Інституту трансформації суспільства.

Янукович та Азаров годують пенсіонерів об’їдками з барського столу, - Олег Соскін

Кабінет Міністрів Азарова-Арбузова  15 квітня 2013 року прийняв рішення підвищити в Україні пенсії в середньому на 35-135 гривень. Зокрема, виплати чорнобильцям зростуть на 116 гривень, військовим пенсіонерам на 78 гривень.
 
Але такі дії уряду Азарова-Арбузова не можна сприймати інакше, ніж популізм і демагогію, адже всі фінансово-економічні показники в Україні з кожним днем лише погіршуються, дохідна частина державного бюджету порожня, в Пенсійному фонді грошей немає, тому що розгромлений малий і середній бізнес, в країні зростає безробіття. Зокрема, у березні 2013 року офіційно зареєстрованих безробітних в Україні нараховувалось 572 тисячі, що на 43% більше, ніж в жовтні 2012 року (400 тисяч). Але показники реального безробіття в Україні набагато вищі, за різними експертними оцінками реальне безробіття в Україні складає 1,7-2 млн. осіб. А безробітні, як відомо, не сплачують відрахування в Пенсійний фонд, навпаки частина з них отримує допомогу від держави.
 
Загалом, в Україні на 14 млн. працюючих нараховується 13,4 млн. пенсіонерів і 8 млн. дітей. Отже, один працюючий повинен утримувати двох непрацюючих – пенсіонера і дитину. Зрозуміло, що це повний абсурд при наших зарплатах і доходах. Тому для підвищення пенсій насправді немає джерел. Тоді виникає питання, навіщо уряд це робить? Виглядає так, що такими діями правлячий режим прагне за будь-яку ціну зберегти свою владу і продовжити власну агонію. Це – кроки, спрямовані лише на те, щоб випустити пару, щоб пенсіонери, чорнобильці, військові мовчали, не виходили на вулиці. Це – гра мільярдерів, щоб заткнути громадянам пельку кількома десятками чи сотнею гривень.
 
Насправді ж ситуація з надходженнями в дохідну частину державного бюджету настільки катастрофічна, що уряд з початку року здійснив запозичень на загальну суму 61,6 млрд. гривень.  Фактично це означає, що кожен українець вже за 110 днів 2013 року позичив майже 1400 гривень, по яким щороку має сплачувати відсотки. Лише впродовж одного дня 23 квітня уряд Азарова-Арбузова шляхом розміщення облігацій внутрішньої державної позики взяв у борг 3,27 млрд. гривень, але враховуючи відсотки, віддавати уже за кілька років  доведеться 5,75 млрд. гривень.
 
То ж, як ми бачимо, в українській економіці немає здорових джерел росту. Уряд спроможний лише на те, щоб робити нові багатомільярдні борги і друкувати папірці. Тому, можна висловити версію, що ми зараз скочуємося у ситуацію початку 90-их років, коли в Україні була інфляція понад 11000% в рік. По суті, зараз почалася розкрутка такої самої інфляційної спіралі. Так само, наприклад, робить Лукашенко в Білорусії – спочатку підвищує пенсії і соціальні виплати, а потім здійснює деномінацію грошової системи. А зараз схожим чином діють Янукович і Азаров, тому можна припустити, що найближчим часом на нас чекатиме значна девальвація гривні та велика інфляція, що призведе до ще більшого скорочення реальних доходів громадян.
 
Але український народ продовжує мовчати. Чи означає це, що усіх це влаштовує, що українці хочуть і далі бути бідними, їсти об’їдки з барського столу Януковича та Азарова, що вони згідні на те, аби  їх і далі продовжували грабувати?
 
Олег Соскін, професор Національної академії управління, директор Інституту трансформації суспільства

Інф.: soskin.info
Фото: ntn.ua
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити