Про погану пам'ять і пробите дно, - Діана Макарова, волонтер
На манежі - все ті ж...
Ой, Влащенко запросила Портнова! Ой, телеканал "ЗІК" запросив колишнього замглави адміністрації Януковича! Бойкот каналу! Долой! Доколє! ЗІК пробив дно!
Звичайно, це було некрасиво. Це було викликом народу – запросити члена банди на телевізор якраз в той день, коли ця банда чотири роки тому почала свої перші вбивства. Що, телеканал ЗІК не подумав? Не ув'язав обставини?

Та ні, просто моральні рамки Влащенко, вочевидь, допускали такий цинізм. Але я хочу сказати про інше.

Озирніться навколо. Побачте, що відбувається з судами. Судді, які виносили вироки майданівцям, тобто, теж члени банди колишніх – зараз знову сидять у своїх судійських кріслах.

Чому ця обставина не збурює народ аж до виступів, до криків Долой, Ганьба – хіба в окремих випадках, коли цинізм судійської системи вже зашкалює? А так – судять то й судять. Нічого, що вони колись працювали на користь банди. Нічого, що вони й зараз на ту користь працюють. Судді ж…

Депутати від БПП теж мають великий процент колишніх членів банди. Депутати. Правлячої партії. Це вам не на телевізор сходити – це вам народжувати закони, не хухри-мухри. І коли сучасні закони країни переможного Майдану народжують колишні члени банди – ну, тут я просто розводжу руками. Чому це не обурює народ аж настільки? Що? Га? Аааа, кожен може помилятись, оні осозналі…

Поняла, чого ж не зрозуміти.

Ладно, ок. А наш Президент – кажуть, що на його гроші (в тому числі) і засновувалась свого часу та банда. Про цю обставину у нас всі знають, але якось вона йде тихим замовчуванням. Добре-добре. Покаявся, допоміг звалити ту ж саму банду, яку колись пестував – ок, нехай править.

Тоді таке питання – а що в нас у країні робить Медведчук?

Є в нас такий політик, який свого часу дуже посприяв підняттю та зросту отієї самої банди, яку ми нещодавно, усього чотири роки тому, вигнали з України. Начебто вигнали…
Та, певно що вигнали, хіба ні?

А запитаємось у Медведчука. Він, мабуть, за гратами. Треба питатись через адвоката. А, ні. Виявляється, той самий Медведчук, який так посприяв зросту та зміцнінню банди, і оцим сепарським настроям, закладеним в Україні довгограючими мінами – проводить переговори з урегулювання чого? – та отих самих сепарських війн у нас на сході.

Тобто, щуку для покарання кинули у воду? – виходить, так.

Козла пустили в огород? – ну да.

Так, добре. Це висока дипломатія. Що може розуміти у високій дипломатії звичайний українець, який ось зараз сидить біля комп"ютера? Цей українець міг свого часу бути на Майдані, міг воювати або волонтерити, а може й ні. Оцей самий українець, який зараз обурюється – і правильно робить! – цинічними діями ЗІКу, отим інтерв'ю з Портновим, членом банди, яка правила нашою країною, розкрадала нашу країну, била та розстрілювана нашу країну на Майдані. Оцей звичайний чесний українець, активний у соцмережі, он дивіться, як він активно репостить полум'яні статті  Петра і Мазепи, чесного ресурсу, заснованого свого часу Нойнєцом, підхопленим на стяг Трегубовим.

Нойнєцом, кажете?

Отим самим, який свого часу написав у соцмережах:

«Вот она – Правда на службе у Народа. Кто знает, куда нести продукты для Беркута? Власть может быть сколь угодно говном, но Беркут горел, и это респект»

Ну, це вже зрозуміло. Це стоїть десь поруч з Портновим, так цинічно запрошеним на телебачення в день пам"яті Нігояна, та Жизнєвського, вбитих на Майдані, закатованого на смерть Вербицького. І, знаєте – це ж тоже не секрет. Багато хто знає, що Нойнєц свого часу теж обслуговував ту банду, яку ми з вами начебто прогнали під час Майдану (начебто?) – а зараз він вже обслуговує нову владу. І тут теж нема нічого надзвичайного – врешті-решт, у всі часи були люди, які ледве встигали перевдягати шапки, перевішувати стрічки, скрушно примовляючи:

- Оп'ять власть мєняєтся!

І люди з поганою пам'яттю, люди, які горіли на Майдані і про яких про яких так яскраво сказав свого часу Нойнєц "революция *бантяев" - зараз біжать і стають в чергу, аби надрукуватись на "Петрі і Мазепі"

Власне, не в петрах чи там мазепах тут діло. Це просто приклад. Таких перефарбованих каналів та сайтів у нас - чим хочеш їж. Таких людей, які піарили владу даного моменту, незалежно від своєї позиції (а найчастіше зовсім не маючи позиції) - в нас теж вистачає. Як вистачає в нас людей, які не хочуть, не можуть, не бажають знати - а яке минуле в того чи іншого діяча? А кому він підмахував свого часу? То чого варті його слова зараз? і таке інше.

Я просто хочу сказати, що мені дуже смішно читати обурення Портновським інтерв'ю на ЗІКу від людей, які:

- мовчать про судей, які засуджували людей під час Майдану, і благополучно сидять у своїх кріслах тепер

- мовчать про депутатів БПП, які свого часу були членами банди, а тепер є частиною правлячого клану - і в тому числі за цей правлячий клан ці люди йдуть так демонстративно пити каву на Майдані

- мовчки зносять оті Мінські угоди, випрошені для нас Медведчуком

- і репостять влучні слова перефарбованої обслуги банди

Це називається подвійними стандартами. Це називається - і труси, і хрестик.

А щодо злополучного інтерв'ю Портнова на ЗІКу – що ж, це абсолютно можливе у нашій країні. І не треба кричати, що цей телеканал пробив дно, запросивши до ефіру колишнього члена банди. Бо дно це й так давно пробите. Пробили його ми самі – оцим нашим безпам'ятством, оцією покладистою великодушністю – та ладно, вони ж покаялись, вони тепер на нашій стороні…

І латати наше дно поки що ніхто не збирається. Бо щоб його латати – треба мати непогану пам'ять. А наша пам'ять щось тимчасово десь зникла.

Моралі тут не буде. Не буде закликів - ганьба і геть. Просто тренуймо пам'ять. Це корисно навіть в історичному масштабі – а у масштабі сьогодення і поготів.

Дякую за підготовку прикладів поганої пам'яті людині з хорошою пам'яттю - Ярославу Вішталюку.

Діана Макарова, волонтер
Інф.: censor.net.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити