Курту Волкеру не вдалося переконати Зеленського не призначати на посаду глави АП людину, пов'язану з олігархом Коломойським
Зеленський пішов на конфлікт із США?
Спецпредставник Держдепартаменту США наполегливо рекомендував президенту України не призначати на посаду людину, близьку до олігарха Ігорю Коломойському.
За даними джерела DT.UA в оточенні президента України Володимира Зеленського, спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер настійно рекомендував главі держави не призначати Андрія Богдана на посаду глави Адміністрації президента. Однак Зеленський до поради не прислухався.

За словами джерела, Волкер дзвонив Зеленському з рекомендацією не призначати Богдана на посаду як людину, пов'язану з олігархом Ігорем Коломойським. Зеленський взяв час на роздуми, і указ продемонстрував, що він залишився вірним прийнятому до цього рішенню і все ж призначив Богдана на цю посаду.

Як повідомлялося, 21 травня Зеленський підписав указ про призначення Богдана главою АП.

Напередодні другого туру виборів президента олігарх Ігор Коломойський заявив, що юрист Андрій Богдан, насамперед-його особистий адвокат.  У свою чергу, Богда публічно обіцяв, що припинить надавати адвокатські послуги Коломойському у випадку призначення на посаду в адміністрації Зеленського.

Варто згадати, що Богдан за роки своєї кар'єри працював і з Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко, і, нарешті, в уряді Миколи Азарова. Через роботу в Кабміні часів Януковича на Богдана поширюються обмеження, передбачені законом про очищення влади (люстрацію).

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
+5 #3 Varnak 22.05.2019 18:09
Аналіз «законності» призначення А. Богдана Головою Адміністрації президента
Тарас Чорновіл
22.05.2019

Ви звикли, що живете в країні, де діють закони й Конституція? Тоді ви або іноземець, або мусити поспіхом позбуватися таких небезпечних в новій Україні звичок.

Зараз короткий “аналіз законності” призначення довіреної особи олігарха Коломойського А. Богдана головою Адміністрації презЕдента. Він був високопосадовце м часів президентства Януковича, а саме працював на посаді, яка носила вкрай цинічну, як на ті часи, назву: Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики. Він чітко підпадає під дію Закону “Про очищення влади”, де саме ця його посада однозначно відзначена в переліку тих осіб, яким, коли вони в зазначені терміни (аж до 22 лютого 2014 року) самі не звільнилися з посад за власним бажанням, на 10 років від моменту набуття чинності законом (16 вересня 2014 року) заборонено займати ряд посад. Закон “Про очищення влади” доволі короткий, його можете віднайти за цим посиланням.

Сам Богдан і ряд приспівувачів почали заявляти, що Голова адміністрації президента, згідно Закону Про держслужбу, не є Держслужбовцем. Так, це так звана політична посада. Але суть у тому, що люстраційні заборони поширюються не лише на посади держслужбовців, їх сфера покриває й інші посади: політичні (крім виборних), правоохоронні, військові… Згаданий люстраційний закон чітко встановлює заборону люстрованим особам займати посади Глави адміністрації президента та його заступників.

Я тут умисно наскрінив біографію Богдана з Вікіпедії (назва посади й дати її обіймання) та ряд уривків з цього закону, щоб не могло залишатися взагалі жодних сумнівів: призначення Богдана на посаду Глави Адміністрації президента – пряме, однозначне й грубе порушення чинного Закону України “Про очищення влади”. Зеленський скоїв ще один кримінальний злочин, якого достатньо для початку процедури імпічменту, а Богдан відверто збрехав, що правових перешкод щодо нього не існує.

* * *
Ще один кримінальний злочин каманди зєлєнскага.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=861575420873655&id=100010636159003

Не знаю, чи вони хакнули сайт мін’юсту, чи застосували підкуп або залякування, але прізвище А. Богдана вилучили зі списку люстрованих осіб. Крім чисто кримінальної складової цей вчинок ще й свідчить про тупість каманди. Бо:

1. З алфавітного списку вилучили, а з галузевого списку забули.

2. А яке взагалі це має значення, якщо його робота на високій посаді в уряді Азарова чітко зафіксована, як і терміни перебування на ній. Сама посада чітко підлягає до числа тих, носіїв яких заборонено призначати на посади, серед яких чітко зазначено Главу Адміністрації президента України.

Але головне, це безумовний кримінальний злочин – службовий підлог. А чому я не чую обурення наших “принципових” борців за законність?

І ще раз вітаю у Венесуелі.

https://tverezo.info/post/96818
Цитувати
 
 
+6 #2 Varnak 22.05.2019 15:08
Зеленський порушив закон про очищення влади – Козаченко
Середа, 22 травня 2019,
Володимир Закревський, Радіо Свобода

Новий президент Володимир Зеленський порушив люстраційний закон, призначивши Андрія Богдана головою Адміністрації президента.

Таку думку висловила "Радіо Свобода" Тетяна Козаченко, яка стояла у витоках люстраційного процесу, очолювала департамент із питань люстрації в Мінюсті й виступала одним із ключових співавторів закону "Про очищення влади"?.

Нагадаємо, Андрій Богдан не лише захищав інтереси олігарха Ігоря Коломойського як юрист, а й двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики за часів Віктора Януковича. Однак називає несправедливим те, що підпадає під люстрацію.

Козаченко зазначила: "Відповідно до постанови Кабінету міністрів №563 "Про порядок проведення перевірки", відповідальніст ь за призначення і вирішення питань фактично несе той орган, який призначає, або відділ, уповноважений на оформлення документів. У цьому випадку – призначає президент. Однак документи готує відділ…".

Вона уточнила, що до призначення особа повинна написати заяву з інформацією, розповсюджуєтьс я на неї закон "Про очищення влади" чи ні. Така заява підлягає перевірці – і якщо з'ясують, що людина перебувала на "люстраційних" посадах протягом року, їй відмовляють у призначенні.

Вона спростувала думку про те, що посада голови Адміністрації президента виведена з-під дії закону про держслужбу і тому на неї не поширюється дія закону про люстрацію:

"Поширення заборони регулюється лише одним законом – "Про очищення влади". А саме – перелік посад і безпосередні критерії зазначені в двох статтях: перелік посад у статті 2 і критерії у статті 3. У переліку посад чітко зазначена посада голови Адміністрації президента. Тому це питання не є спірним".

"Порушення закону в перші дні президента має не тільки надзвичайно тривожні сигнали, а й свідчить про повне ігнорування законодавства України, що є неприпустимо для гаранта Конституції", – заявила Козаченко.

Вона наголосила: "Для призначення на посаду особа повинна пройти люстраційну перевірку. Тобто, відповідний підрозділ повинен був донести до президента інформацію: до особи застосовуються заборони і її не можна призначати".

"І тут два моменти: чи взагалі відомо президенту про таку інформацію? Якщо відомо – то він умисно порушив закон. Чи якщо йому невідомо – ставити запитання щодо дисциплінарної відповідальност і, а також приведення до відповідності, у тому числі, указів президента або їхню відміну", – заявила Козаченко.

"На сьогоднішній момент може йти мова щодо звернення в адміністративно му порядку – через суд – щодо скасування указу президента", – вважає вона.

Козаченко уточнила, що закону про імпічмент немає, тому притягнути до кримінальної чи дисциплінарної відповідальност і президента неможливо.

"Від нас будуть і заяви, і відповідні запити до Адміністрації президента. І я не виключаю звернення до адміністративно го суду – в даному випадку це буде Касаційний адміністративни й суд з можливим позовом щодо скасування указу президента" – додала вона.

https://www.pravda.com.ua/news/2019/05/22/7215780/
Цитувати
 
 
+8 #1 Бісмарченко 22.05.2019 13:05
На марші охлос на чолі з Коломойським. Так завше було: Нерон, Ленін, Гітлер, Сталін очолили маси, або лякали масами - злочини від імені більшості. Пилипчуки ж, завжди були у них для показу "волі народу".
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити