Азаров став на шлях заколоту?
Азаров 27 березня 2013 року пішов на брутальне порушення Конституції України, коли під час засідання Кабінету Міністрів дав наказ охоронцю вигнати із зали народного депутат України із фракції "УДАР" Сергія Капліна.
Отже, відбулась безпрецедентна подія, при чому сам Азаров сказав, що він бере на себе відповідальність, відтак, він свідомо порушив Конституцію України, дав злочинний наказ, а охоронець, який виставляв народного депутата з приміщення, згідно із Конституцією, не мав права виконувати завідомо злочинний наказ (стаття 60 Конституції). Тому, цього охоронця треба негайно звільнити, розпочати службове розслідування  і порушити проти нього кримінальну справу.

Чому немає заяви голови партії «УДАР», її керівних органів. Чому немає заяви фракції «УДАРу» у Верховній Раді. Адже сталась така надзвичайна подія! Де Кличко? Чи їм бракує професіоналізму, чи у них немає консультантів? Тоді нехай звертаються до експертів, до тих, хто на цих речах розуміється. Виходить так, що члени «УДАРу» дозволили сплюндрувати свою партію і завдати величезного удару по її авторитету, як і по авторитету своєї фракції у Верховній Раді.

Порушено статус народного депутата, адже в Конституції чітко закріплені його права, в першу чергу, право на недоторканість (стаття 80). Отже, Азаров діяв в цій ситуації, як заколотник. По суті, він розпочав путч, і цим вчинком поставив себе поза межами закону.
«УДАР» одразу після цих зухвалих дій Азарова мав прийняти політичну заяву. Те, що цього не було зроблено, свідчить про незрілість, некомпетентність і самого Кличка, і керівництва партії.

Кличко повинен був негайно зібрати керівництво партії і її фракції у Верховній Раді і йти до Азарова, з’ясовувати це питання. Після цього він мав провести прес-конференцію, а потім звернутися до керівництва Угорщини, щоб в цій країні не приймали Азарова, як особу, яка поставила себе поза законом і немає конституційного права представляти Українську державу на офіційному рівні. І керівництву Угорщини не слід було приймати Азарова.

Треба було негайно провести координаційну зустріч з керівниками інших парламентських опозиційних партій. Тому що у них така ж ситуація. Адже, як ми пам’ятаємо, у Харкові зухвало цинічно побили трьох народних депутаток із фракції «Батьківщини», ніхто не став на їх захист, нікого за це не притягнуто до відповідальності. Отже, «Батьківщина» на чолі з Яценюком і Турчиновим повела себе так само, як «УДАР», вона теж не захистила  Кужель, Слюз і Денисову, як і не захистила Власенка. Оскільки генпрокурор Пшонка так і не дав відповіді на питання, хто в Харкові побив трьох народних депутаток, то його треба викликати до Верховної Ради. Бездіяльність «Батьківщини» призвела до того,що Тимошенко опинилась в повній ізоляції, і психологічний терор та наруга проти неї посилились.  А «Свобода» не стала на захист Ірини Сех, на яку у Верховній Раді підняв руку Артем Семенюк, прийомний син голови Чернівецької ОДА Папієва.

Отже, у всіх трьох парламентських опозиційних партій одна і та сама проблема. Їх просто зливають в унітаз, а вони з цим погоджуються. Що їм зараз робити? Треба негайно іти до Азарова і вести з ним чоловічу розмову в його кабінеті. Для цього треба зібрати групу народних депутатів, у кількості 40-50 чоловік і йти з’ясовувати стосунки з Азаровим. І не слід цього боятися. Крім цього, потрібно взятися і за сина Азарова. А також розгорнути відповідну інформаційну кампанію по всіх напрямах діяльності Азарова-Пахло. Мабуть, все-таки у цієї людини є комплекс неповноцінності, якщо він дозволяє собі таке витворяти. Те, що голова виконавчої влади і лідер Партії регіонів дозволяє собі прямо порушувати Конституцію зі словами «я беру на себе відповідальність», нагадує дії Шикльгрубера (Гітлера), який теж так говорив, здійснюючи узурпацію влади. Невже у нас з’явився свій фюрер – Пахло-Азаров?

Якщо ж Пшонка не назве винних у побиті Кужель, Слюз і Денисової, а Азаров публічно не вибачиться перед Капліним, то треба розпочинати блокування Верховної Ради та Кабінету Міністрів, і не давати можливості їм діяти, бо якщо не покарати винних, то ці два органи стануть структурами, де перемогли заколотники, а не демократичними інституціями. На засідання Кабінету Міністрів слід приходити у складі 40-50 народних депутатів, і не давати можливості Азарову його проводити, доки він публічно не вибачиться перед Капліним та перед українським народом, адже саме народ довірив Капліну та іншим народним депутатам представляти у Верховній Раді свої інтереси. А керівник депутатського комітету з питань регламенту та депутатської етики Володимир Макеєнко має розпочати розгляд питання щодо Семенюка, який завдав фізичних тортур Ірині Сех. Треба починати розмовляти з Семенюком по-чоловічому. Тому що він порушив честь і гідність жінки. Він повинен нести за це відповідальність, як і його названий батько Папієв, поплічник Медведчука, Кучми і Януковича.

Такі конкретні дії має робити опозиція в умовах, коли Азаров фактично здійснив заколот, грубо порушив Конституцію і поставив себе поза законом, коли над народними депутатами, тим більше, жінками, чиниться зухвала наруга. Настав час парламентській опозиції та її лідерам дорослішати, адже на них сьогодні лежить величезна відповідальність за весь український народ.

Олег Соскін, професор, директор Інституту трансформації суспільства

Інф.: soskin.info

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити