Коли приходить довгоочікуване літо, ми часто гадаємо, як найефективніше рятуватися від спеки. Відповідь дуже проста - в спеку, звичайно ж, потрібно пити більше рідини, але не всі напої підходять для спекотних літніх днів.
Сенс тамування спраги полягає не в тому, щоб пити величезну кількість прохолодної рідини, а у відновленні сил та поповненні організму поживними речовинами.
За підрахунками вчених у літній період часу людину починає мучити спрага, коли вона втрачає 1 літр рідини з організму, при втраті 2 літрів - знижується мозкова активність, при втраті 3 літрів - починається запаморочення, а втрата 4 літрів - призводить до непритомності і серцевих нападів.

Звичайно, частину рідини можуть заповнити фрукти, овочі, супи, але вони не здатні вгамувати спрагу. Отже, що ж пити у спеку і які прохолодні напої не завдадуть шкоди вашому організму.

Вода

Кількість споживаної води необхідно збільшити в два рази, тобто до 2-3 л щодня. Лікарі радять починати пити воду до того, як ви відчуєте сильну спрагу. Пити необхідно маленькими ковтками і часто. Ні в якому разі не вживати відразу дуже багато рідини. Медики не рекомендують пити крижану воду, оскільки холодна вода гірше засвоюється організмом. Найкраща температура води для горла і кишечнику 24°С.

Чай

Зелений чай – найкращий спосіб втамувати спрагу, його потрібно на третину менше, ніж води. Пити чай можна в будь-якому вигляді: холодному, гарячому або теплому, але обов’язково без цукру. У зеленому чаї міститься вітамін Р, який позитивно впливає на зміцнення судин, нормалізацію кровообігу і зниження рівня холестерину в організмі. Чорний чай за рахунок вмісту кофеїну тонізує організм. Пам’ятайте, що напій необхідно споживати помірно, тому що зайве споживання може призвести до негативної дії на роботу печінки і нирок. Гіпертонікам заборонено пити чай, оскільки напій сприяє підвищенню тиску.

Соки

Свіжі соки чудово втамовують спрагу і знижують відчуття голоду, заповнюють організм вітамінами і мінералами. Вони містять пектин, клітковину, жиророзчинні вітаміни, тому їх поживна цінність дуже висока. Пам’ятайте, що свіжовичавлені соки потрібно пити відразу ж, інакше вони втратять свою енергетичну цінність. Краще пити соки вранці. У спекотну погоду соки можна розбавляти водою. Влітку добре допомагають – вишневий, грейпфрутовий, сливовий, томатний і кизиловий соки. Кращим соком вважається лимонний, оскільки він відновлює електролітний баланс організму і перешкоджає потовиділенню. Вітамін С, який в ньому міститься запобігає втомі, головному болю і млявості, які є наслідками спеки.

Кисломолочні напої

Натуральні кисломолочні продукти – айран, кефір, ряжанка, кисляк крім того, що допомагають травленню, відновлюють мікрофлору кишечнику, легко засвоюються організмом ще й втамовують спрагу, а також відчуття голоду.

Мінеральна вода

Позбавляє від спраги, тому що в ній містяться солі і мінерали, які організм виводить разом з потом. Вона освіжає і стимулює появу апетиту, навіть знімає втому. У воду можна додати скибочку лимона, пити необхідно маленькими порціями і часто. При виборі води краще віддавати перевагу столовим або лікувально-столовим видами, ступінь мінералізації якої становить не більше 1 г/л. Людям із серцево-судинними захворюваннями краще відмовитися від мінеральної води.

Ягідні морси

Чудовим способом порятунку від спеки вважається смородиновий морс, в якому міститься безліч вітамінів і антиоксидантів.

Що лікарі не рекомендують пити у спеку

Алкоголь

Медики наполягають на відмові від міцних алкогольних напоїв у спеку, тому що алкоголь спричиняє величезне навантаження на серце і судини, а в жаркий день являє особливу загрозу навіть здоровій людині, не кажучи вже про людей, які страждають серцево-судинними захворюваннями. Не забувайте, що алкогольні напої підвищують тепловіддачу, що тягне за собою перегрівання. Але однією з головних небезпек залишається улюблений літній напій чоловіків – пиво, яке спричиняє навантаження на судини і серце, особливо при великій кількості споживання напою.

Кава

Кофеїн, що міститься в цьому напої є сечогінним засобом, внаслідок прийому якого організм зневоднюється, що призводить до підвищення тиску.

Солодка газована вода

Високий вміст цукру тільки провокує появу спраги, тому напій споживається у великих кількостях. З кожною випитою склянкою в організм потрапляють концентрати, харчові барвники, ароматизатори та консерванти, які призводять до алергії і завдають шкоди організму.

Інф.: korusna.info

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити