Дієтологи склали Топ-10 продуктів, які варто включити до свого раціону для підримання нормальної роботи серця.
Серцево-судинні хвороби - одні з найстрашніших у світі.
Сучасний спосіб життя, що відрізняється нестачею фізичної активності та незбалансованим раціоном, лише підвищує ризик розвитку хвороб серця. Однак, за словами дієтологів, можна виправити ситуацію, додавши до раціону десять супер-продуктів. 
До їх числа входять оливки, багаті вітаміном Е і мононенасиченими жирними кислотами. Оливки допоможуть знизити тиск і показники холестерину, а висока концентрація фенольних сполук прибере запалення, запобігатиме утворенню тромбів і захистить від окисного стресу.

Цільні злаки врятують від інсультів, адже клітковина бореться з підвищеним холестерином, інсуліном та цукром у крові. У результаті судини краще виконують свої функції, а в організмі не розвивається запалення. До речі, дієтологи стверджують, що й простий овес володіє унікальними властивостями (у ньому містяться вітаміни, клітковина, марганець, селен, магній, бета-глюкан, що знижує холестерин).

Зелені листові овочі контролюють кров'яний тиск, а вітаміни й мінеральні з'єднання дозволяють уберегтися від діабету і знизити рівень гомоцистеїну - амінокислоти, яка, накопичуючись, починає атакувати внутрішні стінки артерії.

До списку овочів і фруктів варто додати помідори (у них багато вітаміну А і С, антиоксиданту лікопіну), голубика (присутні антиоксидант антоціан, клітковина, вітамін С, що рятують від закупорки судин), яблука (запобігають зворотньому всмоктуванню і запаленню завдяки кверцетину). Мигдаль, соя і риба, - останні у "золотий десятці".

Горіхи відрізняються високим вмістом мононенасичених жирів, вітаміну Е, магнію, калію, білків і клітковини.

А ось соєвий білок запобігає розвитку серцево-судинних недуг, знижуючи рівень тригліцеридів і холестерину. Соя корисна завдяки вітамінам, протеїну, мінералам, що захищають від серцевих нападів і інсультів.

Схожими властивостями володіє і риба на зразок тунця, макрелі і сьомги за рахунок вмісту кислоти омега-3 (знімає запалення і не дає утворюватися тромбам).

Нагадаємо, що в результаті числених досліджень учені довели, що шоколад здатний покращувати роботу і лікувати хвороби серця. За рахунок вмісту флавоноїдів шоколад здатний знизити прогресування атеросклерозу, і, як наслідок, ішемічної хвороби серця. Антиоксидантний ефект запобігає пошкодженню внутрішнього шару судин, природним чином регулюється артеріальний тиск і відновлюється активність тромбоцитів, від яких залежить згортання крові.
 
Інф.: bonduelle.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити