Дотримуйтеся цих порад, і ви зможете прожити не лише довге, а й насичене, повне життя
Які фактори впливають на тривалість життя найбільше? Від чого залежить наше здоров'я та довголіття? Як змінити свої звички, поведінку та розставити пріоритети так, щоб прожити 100 років і більше? Про все це з медичної точки зору сьогодні у моєму блозі. Зазначу, що за даними Держслужби статистики України за 2013 рік, середня тривалість життя українців становить 71 рік. При цьому жінки живуть довше – в середньому до 76 років, а чоловіки – до 66 років.
Водночас за даними Книги рекордів Гіннеса, найстаріша людина на землі прожила 122 роки. Це Жанна Луіза Кальма з Франції. В чому її секрет? Провівши аналіз різних джерел інформації, що описують життя та секрети здоров'я довгожителів, а також спираючись на власні знання та надбання лікарської практики, котра сягає понад 20 років – я виділив 9 головних порад, які допоможуть вам прожити не лише довге, а й насичене, повне життя.

Порада 1. Відмовтесь від зайвого
Станьте мінімалістом Є таке вчення – есенціалізм. Його суть полягає в тому, що не треба багато на себе брати. Навпаки, варто прагнути відмови від зайвого – зайвих предметів побуту, гардеробу, надмірного вживання їжі, надмірного спілкування. Якщо ми будемо таким чином економити енергію і не перевантажити свій організм та нервову систему, то будемо мати змогу довше жити. Читайте також: 10 фактів про людський організм, які знає лише хірург.

Порада 2. Пам'ятайте, що думка – матеріальна
Понад 100 років тому Альберт Ейнштейн запевняв – думка матеріальна. Варто пам'ятати, що треба обережно ставитися до своїх думок та не забувати, що кожна думка має колосальне значення у цьому світі. Особливо важливі думки щодо власного здоров'я, якості і тривалості життя. Всі ми маємо розуміти, що наш внутрішній цензор на рівні думки – це наш основний помічник у тому, щоб ми жили довше і якісніше.

Порада 3. Мисліть позитивно Сучасний науковець, доктор стенфордського університету Барбара Фредріксон довела, що позитивна думка впливає на тривалість життя. "Позитивні емоції допомогли людям вижити", - вважає Фредріксон. Коли ми позитивно мислимо – ми сяємо. Ми віддаємо ці позитивні думки нашим близьким, колективу, місту та державі. Окрім того, у всіх релігійних вченнях, у тому числі у християнстві, є твердження: думайте позитивно, і ви будете жити довше. Емма Мартина Луїджа Морано – італійка, яка дожила до 115 років – казала, що завжди з оптимізмом дивилась у майбутнє.

Порада 4. Загартовуйте волю
Сила волі – помічник у довголітті. Якщо людина має силу волі, вона може виховувати в собі позитивні звички – у харчуванні, у заняттях спортом, у відборі інформаційного продукту. Викарбовуючи та загартовуючи силу волі, ми зможемо довше жити. Автор бестселера "Сила волі", доктор філософії та психолог Келлі МакГонігал, каже – щоб успішно володіти собою, треба знати свої слабкості та вірно вибирати мотиви.

Порада 5. Слідкуйте за харчуванням
Обирайте рослинну їжу Раціон довгожителів, як правило, в цілому включає мінімум продуктів. Зазвичай вони вживають екологічно чисту їжу, просту та у невеликих порціях. Перевага надається рослинній їжі – тобто овочам та фруктам. Рослинні молекули стимулюють імунну систему і не дають їй занадто швидко старіти. Дивіться також відеоверсію мого блогу:

Порада 6. Полюбіть тишу
Відкидайте зайву інформацію Для мене, як для лікаря – тиша це, в першу чергу, захист від інформаційного бруду. Тиша дозволяє нам концентруватися і бути більш спокійними та врівноваженими, що надзвичайно корисно для нервової системи. Як кажуть у народі, всі хвороби від нервів – і в цьому твердженні є певний сенс.

Порада 7. Лікуйте самі себе фізичними навантаженнями
Сучасна людина не повинна жити, працюючи тільки інтелектуально. Для гармонійного життя довгожителя потрібні фізичні навантаження. Про терапію працею ще 100 років тому писав Іван Павлов – фізіолог та творець науки про вищу нервову діяльність. Коли людина зайнята корисною для ближнього та для суспільства працею, вона стає здоровішою і духовно, і фізично. Коли людина працює – вона розуміє, що кожна секунда її життя минає з величезною користю. І цей фактор також впливає на тривалість життя. Американська довгожителька 117-річна Гертруд Уівер запевняла, що секрет її довголіття дуже простий – це віра в Бога, працьовитість і любов до ближніх.

Порада 8. Грайте в ігри
Розвивайте нові навички Нейрофізіологи довели, що знання та нові навички, котрі людина отримує під час проходження комп'ютерних стратегій, підвищують ефективність та якість прийняття рішень у нашому буденному житті. Завдяки іграм особистість має змогу опанувати нові навики, здобути нову професію. Звісно, вчитися можна і треба не лише за допомогою комп'ютерних ігор – є ще тренінги, курси, мандрівки та ще безліч способів пізнати краще світ та себе.

Порада 9. Вчіться виділяти головне та концентруватися на ньому
Прагніть використання максимально якісної енергії за короткий проміжок часу. Про це ж іде мова й у законі економіста Вільфредо Парето – 20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль - лише 20% результату.

Лікар Ростислав Валіхновський
Інф.: tsn.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити