Медпрацівники проти антинародних реформ міністерства охорони здоров'я
17 серпня Вільна Профспілка медпрацівників України як репрезентативний представник трудящих галузі, провела демонстрацію і компактний мітинг біля Міністерства охорони здоров’я України на знак протесту проти оптимізації системи лікарских установ та реформи швидкої допомоги. Серед мітингувальників були представники лікарських закладів Львова та Запоріжжя, волонтери та бійці батальйону “Азов”, представники громадських організацій, преси та телебачення.

Cпеціальний кореспондент ВН, заступник голови правління громадської організації Спілка Вільних Людей  «Сонце» Роман Колядюк повідомив з місця події: «Супільство та медиків турбує чергова медична реформа, яка за тенденцією скорочення видатків та фахівців може спричинити негативнім наслідки, подібні до реформи української армії 90-2000-х років. Мова йде про тенденцію до знищення галузі. Саме тому, однією з вимог,  розміщених на плакатах протестантів, був заклик до підвищення заробітної плати і зупинки знущання над медиками і хворими. Та більш за все медиків турбує скорочення медичних закладів на селі і заміщення бригади професійних медиків швидкої допомоги «парамедиками» (з освітою медкурсів) та водієм.  Планується замість першої кваліфікованої допомоги хворому на місці перенести її до лікарні після транстпортування.
Один з організаторів мітингу – представник швидкої допомоги запоріжської області, лікар із більш ніж 30-річним стажем – Вікторя Удовиченко, повідомила, що реформа в.о. міністра Уляни Супрун може призвести до майже геноциду українського люду. Вікторія Удовичнко вважає, що «парамедик» та водій з ношами і п’ятьма ліками замість стандартних 80-ти – це не та допомога, яка часто-густо потрібна і яка надається наразі негайно.

Голова пофспілки Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит» Василь Штибель закликав Міністерство не порушувати Закон і узгодити Галузеву Угоду з представниками репрезентативної галузевої профспілки.

В ході мітингу стало відомо, що з Міністерства повідомли: один із заступників в.о.міністра Уляни Супрун зустрінеться з робочою групою мітингарів»

Павло Січкар, для порталу ВН,
Світлини фотокора порталу ВН Дарини Захарченко

Коментарі

 

Коментарі  

 
+2 #1 Don 18.08.2016 22:35
Весна прийде - цієї влади не буде!
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити