Найдорожчу у світі каву під назвою Kopi Luwak виробляють на острові Ява. І в її створенні бере участь маленьке симпатичне деревне звірятко. Luxlux.net розповідає всі подробиці виробництва найнезвичайнішої у світі кави. Батьківщина кави з незвичайною назвою Kopi Luwak - Індонезія, а його плантації знаходяться на островах Суматра, Ява і Сулавесі. Назва його розшифровується таким чином: слово kopi перекладається з індонезійського як "кава", а luwak - це симпатичне маленьке звірятко, яке бере безпосередню участь у створенні незвичайної кави.

Де виробляють Kopi Luwak

Найдорожчу у світі каву виробляють на Східній Яві, неподалік від міста Сурабая. У його створенні головну роль грає маленьке деревне звірятко ціветта. Ціветта поїдає плоди кавового дерева, що проходять через його шлунково-кишковий тракт і виходять разом з екскрементами, залишаючись цілими і неперетравленими.

Фермери Східної Яви збирають плоди кавового дерева в традиційній манері - руками, а потім цілеспрямовано згодовують їх ціветтам. Після того, як зерна кави виходять із шлунку звірка разом з екскрементами, кавові зерна збирають, очищають, сушать і трохи обсмажують.

Тонкий смак особливого напою

Кавові зерна, що пройшли через шлунок ціветти, дуже акуратно сортуються і відбираються тільки кращі з них, придатні для виробництва напою. Вважається, що кава після «обробки» індонезійськими звірками ціветтами отримує унікальний найтонший аромат. Справа в тому, що особливі ферменти в шлунку ціветти надають кави цей незвичайний м'який присмак.

Виробництво такої кави дуже обмежена. У рік на ринок потрапляє не більше 1 тис. фунтів кавових зерен, а їх вартість за фунт досягає $ 600.

Спробувати цю оригінальну каву можна в невеликій кав'ярні Heritage Tea Rooms, розташованій в австралійському місті Тайнсвілл. Тут чашка кави Kopi Luwak коштує близько $ 33.

З історії кави

Каву п'ють і люблять з давніх часів. Вважається, що ще стародавні ефіопи знали і дуже високо цінували цей підбадьорливий напій. Перша письмова згадка про каву відноситься до XV століття, вона було знайдено в рукописах суфійських монастирів Ємену.

У Європі про каву дізналися в середині XVII століття, і вона відразу завоювала любов у багатьох країнах. Кав'ярні відкривалися в Парижі, Лондоні, Відні, Мілані і Гамбурзі. Тоді ж кава стала швидко поширюватися в Північній Америці, завойовуючи симпатії і любов мільйонів.

Зараз у світі налічується більше ста сортів кави. Дорогий напій відрізняється особливою міцністю і тонким ароматом.

Фото із соцмереж
Інф.: vlasti.net

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити