"Це досягнення будемо представляти Шнобелівському комітету": епідеміолог розкритикував розробку української вакцини
Українську вакцину, яку збиралися незабаром випробувати на людях, вчора розкритикували гості ток-шоу "Право на владу".
Зокрема, військовий епідеміолог Сергій Кравченко зазначив, що в Офісі президента кажуть про створення вакцини "в гонитві за політичним піаром".
"Це досягнення будемо представляти Шнобелівському комітету", - заявив епідеміолог.

Один із розробників української вакцини від COVID-19, президент компанії DiaPrep System Inc., професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт у сфері охорони здоров'я та епідеміології Михайло Фаворов розповів про унікальність підходу, завдяки якому створена вакцина.

Втім, після озвучених ним тез в ефірі ток-шоу "Право на владу" серед гостей почалися суперечки щодо дієвості вакцини. Після того, як Фаворова назвали аферистом, він заявив, що через таку реакцію клінічного випробування вакцини може взагалі не бути.

"Які клінічні дослідження? Вакцина створювалася нашим власним коштом. Держава не виділила ні копійки. Поки що показано тільки, що з неї (вакцини. — Ред.) можна зробити, якщо будуть серйозні внески. Я не впевнений, що з настроєм і особливо з манерою спілкування з вашими товаришами у нас буде якась вакцина. Через пів року могла б бути вакцина. Але якщо вам не подобається, не треба. Я прилетів за свої гроші — мені ніхто не платив", — сказав Фаворов.

Він також розповів, у чому вбачає унікальність свого препарату:

Епідеміолог заявив, що держава не виділила ні копійки на розробку вакцини:

"Наша (українська — Ред.) вакцина від самого початку була задумана як поки не вакцина — це поки що навіть... прототип прототипу, скажімо так. Від самого початку замислювалася як традиційна вакцина. Ви добре, напевно, знаєте, що всіх новонароджених в Україні щеплюють від гепатиту В. Наша вакцина побудована за тим самим принципом. Ми створили білок - рекомбінантний білок (виробляється в E. coli, тобто паличкоподібній бактерії), який є в нормальному людському організмі, так би мовити, який перебуває з нами в симбіозі. Ймовірно, я думаю, він може бути переведений в інший носій, що буде розглядатися вже після наближення до виробництва (вакцини — Ред.). І на цей білок було показано вироблення антитіл". Фаворов також зазначив, що для звичайних білків, антитіла отримати неможливо.

Українську вакцину, яку збиралися незабаром випробувати на людях, розкритикували гості ток-шоу. Зокрема, військовий епідеміолог Сергій Кравченко зазначив, що в Офісі президента кажуть про створення вакцини "в гонитві за політичним піаром".
"Ми посміялися над цим всім": епідеміолог розповів про гонитву Офісу президента за політичним піаром:

"Я розумію групу лобістів, яка була присутня в Офісі президента, які лобіюють свої фінансові інтереси. Обговорювати цей рівень лабораторної роботи студента біологічного факультету університету Шевченка — це невігластво вищого рівня. Якщо ми продовжимо далі цю дискусію щодо цього, то я попрошу Михайла Фаворова (одного з розробників української вакцини. — Ред.) повторити все англійською мовою на території США, що він сказав в Офісі президента, що він сказав на брифінгу, по одній простій причині: тому що там дуже сильна система публічного права. Мало того, я телефонував до США своїм колегам, є у мене друзі й колеги в центрі медичної розвідки Пентагону, ми посміялися над цим всім", — заявив військовий епідеміолог.

Нагадаємо:

Фаворов раніше заявляв, що українську вакцину від коронавірусу можуть почати випробовувати на людях найближчими місяцями. Препарат власного виробництва вже успішно протестували на тваринах.
Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, що розробка української вакцини від коронавірусу є "недешевим задоволенням". В МОЗ повідомили, що на це потрібно близько 100-150 мільйонів гривень.
Президент Володимир Зеленський наголосив на унікальності української вакцини і заявив, що із задоволенням випробує її на собі.
Зазначимо, у світі наразі працюють над майже 180 потенційними вакцинами проти коронавірусу.

Інф: tsn.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити