Відкриття Ольги Броварець вражає своїми масштабами і можливостями
Наймолодшій в Україні доктору наук, старшому науковому співробітнику в Інституті молекулярної біології і генетики в Києві Ользі Броварець пророкують Нобелівську премію. Відкриття Ольги Броварець вражає своїми масштабами і можливостями, тому що дає надію на повне одужання від раку і багатьох інших хвороб, до яких призводять мутації.
Про це йдеться в сюжеті програми "ТСН.Тиждень".

"З моменту відкриття ДНК ще в 1953 році Уотсоном-Криком стало зрозуміло, як можна пояснити появи точкових мутацій. Вони пояснювалися вбудовуванням неправильних пар. Але яким чином вони утворюються, яка їхня природа, залишалося незрозумілим", - говорить Ольга Броварець.

Організм кожної людини, як відомо, містить 23 пари хромосом, в кожній хромосомі - молекула ДНК, вона несе всю генетичну інформацію і нагадує скручену спіраль. Якщо цю спіраль розкрутити - видно, що всі пари основ мають чітку геометричну структуру. А ось пари з мутацією - виглядають інакше, вчені називають їх "горбатими". Як їм вдається обдурити ДНК, вбудуватися в спіраль, викликати зміни і хвороби в організмі, до сих пір було білою плямою в науці.

При цьому Ольга вирахувала закономірність, за якою це відбувається. Всі ці мутації весь час тривають в ДНК, за рахунок чого люди змінюються на краще, розвиваються пристосовуються до більш складних умов життя. Але в той же час мутації викликають і рак, і безліч інших хвороб.

"Молекула ДНК - це молекула, яка несе інформацію про життя. І якщо ми будемо розуміти, як буде модифікуватися ця молекула, як відбувається мутагенез, то ми зможемо захищати себе від хвороб", - говорить Володимир Ільченко, директор Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Йдеться про справді наукове відкриття світового рівня. Всі обчислення Ольга проводила на потужному комп'ютерному сервері у себе в інституті - його придбали за грантові гроші. Провести експеримент за істинними ДНК в Україні немає технічної можливості. Втім, американці вже підтвердили всі розрахунки Ольги реальними результатами з лабораторій.

Інф.: nevabsurdity.blogspot.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити