У вівторок, 20 липня, компанія Blue Origin показала політ у космос свого засновника, найбагатшої людини світу Джеффа Безоса
Засновник Amazon Джефф Безос та інші члени його екіпажу вилетіли з космодрому, обладнаного в пустелі на заході штату Техас, на космічному кораблі New Shepard.

Факти про політ Blue Origin 20 липня 2021 року

1. Разом з Безосом у космос полетіла досить незвичайна для астронавтів команда: в ній був сам засновник, його молодший брат Марк, а також 82-х річна льотчиця Воллі Фанк і 18-ти річний Олівер Деймен з Нідерландів.

2. Воллі Фанк є першою жінкою-слідчим з безпеки польотів у Національній раді з безпеки на транспорті (NTSB), першою жінкою-інструктором з польотів у Форт-Сілла та першою жінкою-інспектором Федерального авіаційного агентства (FAA). Крім того, Воллі була в групі Mercury-13 у 1961 році - серед тринадцяти жінок-пілотів, які проходили тестування, прагнучи довести, що жінки також здатні бути астронавтами.

3. У 2012 році Воллі Фанк вклала гроші, щоб полетіти до космосу разом з Virgin Galactic.

4. Фанк мріяла вирушити до космосу все життя і на 82-му році її мрія здійсниться. Воллі Фанк стала найстаршою людиною, яка коли-небудь була у космосі. До неї цей титул належав американському астронавту Джону Глену (77 років).

5. Інший член екіпажу, Олівер Деймен, закінчив школу минулого року і насправді не мав летіти з Blue Origin цього разу. Однак анонімний покупець, який зарезервував місце за 28 мільйонів доларів, раптово попросив скасувати або перенести його політ через «конфлікт графіків».

6. Батько Олівера — нідерландський інвестбанкір у компанії Somerset Capital Partners, Джос Деймен. Він брав участь в аукціоні Blue Origin, але суму, яка була внесена не називає.

7. Олівер став наймолодшим космонавтом в історії - до нього цю позицію займав радянський космонавт Герман Титов (25 років).

8. Усі свої тексти та висловлювання Blue Origin супроводжує фінальною фразою або хештегом «Gradatim Ferociter!» — це словосполучення є девізом компанії і перекладається з латини як «Крокуй люто!» або «Крок за кроком, несамовито!». Пір'їнка на логотипі Blue Origin символізує мрію людини літати, як птах — бажання, яке вже здійснюється у космосі.

9. Дата польоту збігається з 52-ю річницею місії Аполлон-11 у 1969-му і з днем висадки астронавтів Ніла Армстронга та Базза Олдріна на Місяць.

10. New Shepard піднялися вище, ніж це зробили Virgin Galactic Unity 22. Команді Бренсона вдалося досягти висоти 86,189 м.

11. Незадовго до польоту у мережі стався курйозний випадок — на порталі Change.org користувачі почали збір підписів до петиції, яка вимагає не допустити повернення Безоса на Землю.

12. Космічний корабель New Shepard названо на честь Алана Шепарда — першого американського астронавта, який виконав суборбітальний політ у 1961 році.

13. Не дивлячись на те, що в капсулі літального апарату є ще два місця для пілотів, вони будуть порожніми, а кораблем керуватимуть дистанційно.

14. Політ Blue Origin тривав 11 хвилин.

15. Компанія вже п’ятнадцять разів тестувала New Shepard, але ніколи не відправляла до космосу корабель з пасажирами.

Інф.: nv.ua



Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити