Технічно визначити місцезнаходження телефона можна з точністю до кількох будинків
Люди, які зіткнулися з крадіжкою мобільника, часто дивуються: якщо стільниковий оператор може побачити, де знаходяться телефони, то чому міліція рідко повертає їх? Відповісти на це питання нам допоміг начальник департаменту безпеки "МТС Україна" Дмитро Вінцевич.

«Технічно визначити місцезнаходження телефона можна з точністю до кількох будинків. Це дозволяє IMEI апарата», – розповідає він. Навіть якщо викрадач викинув вашу SIM-карту і вставив іншу, за IMEI все одно можна дізнатися, де приблизно знаходиться апарат (за умови, що телефон увімкнено).

IMEI (англ. International Mobile Equipment Identity – міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання) – унікальний номер, який виробник присвоює телефону. Він служить для ідентифікації пристрою в мережі і зберігається в прошивці апарата. Побачити IMEI можна на екрані при наборі *#06# на клавіатурі, під акумуляторною батареєю, на упаковці та у гарантійному талоні.

Про знаходження того чи іншого стільникового терміналу оператор приватним особам не повідомляє, але правоохоронці цю інформацію можуть отримати. Правда, для цього потрібно дотримуватися певної процедури. Відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України, слідчий повинен звернутися до суду і переконати його дати дозвіл на отримання інформації у оператора за місцезнаходженням апарата. Якщо суддя дає добро, правоохоронець повинен приїхати з оригіналом цього документа до оператора і запросити необхідну інформацію. Наприклад, як той чи інший апарат переміщався з 10 по 20 серпня. Коли компанія збере необхідні дані, слідчий знову повинен приїхати до оператора і скласти в присутності понятих протокол виїмки цієї інформації. І тільки тепер він може з нею працювати.

Але навіть з інформацією від оператора він ще не зможе знати про місцезнаходження телефона, поки не проведе оперативно-розшукові заходи. Наприклад, з географічних координат перебування телефона в певні проміжки часу визначити, де і коли найчастіше буває поточний власник телефона, а вже потім спробувати його знайти.

За місяць в Україні крадуть близько 22 тис. мобільних телефонів, повідомляє Український державний центр радіочастот. За словами Дмитра Вінцевича, за місяць тільки в «МТС Україна» надходить близько 10 тис. запитів від органів правопорядку на надання інформації з різних номерами телефонів. З них близько 98% стосуються тяжких злочинів, і тільки 1-2% – це запити на пошук зниклих телефонів. Якщо такі ж цифри й у інших операторів, то виходить, що українські правоохоронці цікавляться приблизно тільки одним вкраденим телефоном з 50-и.

Чому міліціонери так мало уваги приділяють пошуку зниклих мобільників? У неформальних розмовах вони відповідають, що на це в них часто не вистачає ні сил, ні часу. Правоохоронцям доводиться розслідувати набагато тяжчі злочини, на кшталт вбивства або пограбування. А обсяг необхідних процедурних робіт з пошуку зниклого телефона такий же, що і при пошуку мобільника вбивці чи грабіжника, пояснює колишній співробітник міліції Богдан.

«Коли телефонів було небагато і вони коштували, як кілька зарплат, то шукати їх ще був сенс. І для цього частіше оперативники користувалися своїми методами, а до операторів не зверталися. А зараз мобільників багато, IMEI легко «перебивають» на підпільних радіоринках, крадені телефони вже більше йдуть на запчастини, та й купити їх зараз можна ледь не за копійки. Тому шанси знайти телефон мізерні, а серйозність справи сумнівна. Навіть якщо розшукати телефон, то ще потрібно довести, що користувач його вкрав. Це непросто: той завжди може сказати, що купив мобільник на ринку в якогось незнайомця. А завдання міліції все ж таки розкривати злочини, а не знаходити зниклі речі», – розповідає колишній оперативник з Чернівців Микола.

Тому будьте пильні – стежте за своїм телефоном. Якщо у вас iPhone або смартфон на Android, то можете спробувати спеціальні програми та фірмові сервіси виробників. Про це ви можете дізнатися з нашого невеликого огляду «Як знайти загублений телефон».

Iнф.: today.mts.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити