Учитель із Черкащини Олександр Макарчук винайшов вічнонезмінний календар
Годинник створено для рахування часу протягом доби. Кaлендар — для рахування днів, тижнів, місяців протягом року. Проте годинник кожен використовує не одну добу, а календар — тільки один рік. Люди увесь час намагаються створити такий календар, яким можна було б користуватися багато років.

Олександр Макарчук, учитель фізики та астрономії районного ліцею, м. Сторожинець Чернівецької області

Але створити годинник виявилося значно простіше, ніж незмінний календар. Годинник розділено точно на 12 годин, а рік має 365 діб 5 годин 48 хвилин 46 секунд. Ось це неціле число ускладнює створення незмінного календаря.

Останнім часом пропонуються два найкращі варіанти вічного календаря: 12-місячний і 13-місячний. Але їхнім недоліком є наявність безіменних днів — без числа, без назви.

Ідея створення 13-місячного вічнонезмінного календаря виникла в мене 2000-го року - розповідає Олександр Макарчук. Але у відповідях із різних національних і міжнародних організацій частково відчувалось незадоволення числом "13". Врахувавши всі недоліки, у 2012 році я запропонував ще два варіанти 12-місячного вічнонезмінного календаря. Всі варіанти не мають безіменних днів.

Відмінність їхня, від попередньо запропонованих вічних календарів, у пропозиції додаткового тижня у високосному році, а не одного дня. Відповідно, високосним буде не кожен 4-й, а кожен 6-й рік.

Докладніше – у форматі PDF:

Інф.: ar25.org

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити