ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)PostHeaderIcon Наука і освіта

Діти українських військовослужбовців з Криму отримають право на позаконкурсний вступ до вишів

Діти військовослужбовців, яких переводять із Криму на материкову частину України, отримають право на позаконкурсний вступ до українських вишів.
Про це повідомив заступник начальника головного Командного центру Збройних Сил України генерал-майор Олександр Розмазнін.
 

Українські бакалаври зможуть вступати на будь-які спеціальності в магістратуру

Міністерство освіти і науки пропонує вишам здійснювати прийом вступників на основі бакалавра з іншої галузі знань.
Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки України, підписаному главою відомства Сергієм Квітом.
Прийом на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра на основі бакалавра з іншої галузі знань повинен здійснюватися по всьому спектру спеціальностей, за винятком медичних спеціальностей та правознавства.
 

Кримських школярів позбавили можливості вступити в українські ВНЗ

В Криму місцева влада прийняла рішення скасувати ЗНО.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила народний депутат Леся Оробець.
Вона зазначила, що це відріже кримським дітям можливість у цьому році вступити до вищих навчальних закладів.
 

Цього року зміняться правила вступу до вишів

Цього року будуть змінені правила вступу до вищих навчальних закладів. Середній бал атестату буде обраховуватися в сумі 12, а не 200 балів. Про це на брифінгу заявила заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
"Ви всі знаєте, що середній бал атестату в сумі 200 балів запровадили ще у 2010 році рішенням тоді призначеного міністра Дмитра Табачника. Ми порадились з приводу того, що робити. Безперечно середня освіта є важливою і потрібно мотивувати учнів вчити всі предмети, а не лише ті, які стосуються їхнього вступу", - зазначила вона.
 

Інтернет контролюється 14 людьми, які володіють 7 секретними ключами

Це може звучати як фабула шпигунського роману, проте це правда: Весь Інтернет контролюється за допомогою семи реальних фізичних ключів
І нещодавно відбувся надзвичайно засекречений ритуал, який носить назву "церемонії ключів". Люди, що проводили церемонію, є частиною організації Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN). ICANN відповідає за присвоєння числових Інтернет-адрес вебсайтам і комп'ютерам, а також за трансляцію їх у нормальні веб-адреси, які люди набирають у своїх браузерах.
 

Услід за людиною-птахом із Голландії, крила створив український Ікар (ВІДЕО)

Їхня довжина сягає семи метрів. Прототипом винаходу стали крила кажана
У Донецьку місцевий винахідник змайстрував собі крила. За конструкцією вони схожі на крила летючої миші, - йдеться в сюжеті ТСН.19-30: ВІДЕО.
39-річний водій-далекобійник Тофік Мамедов завжди мріяв літати як птах і 3 роки тому почав конструювати крила. Тофік їх зібрав з того, що знайшов у власному гаражі: труб, рами від велосипеда, бамбукових паличок та господарської плівки.
 

Випускники українських шкіл можуть виграти 50 тисяч гривень за свої знання

З 1 лютого в Україні стартувала всеукраїнська економічна олімпіада для випускників середніх шкіл "Фінансовий геній".
На відміну від звичайних шкільних олімпіад, в ній може брати участь випускник будь-якої української школи, незалежно від його оцінок в табелі.
Переможець "Фінансового генія" отримає грант на суму 50 тисяч гривень на оплату подальшого навчання у вищій школі.
 

Космічна альтернатива Інтернету дасть безкоштовний веб-доступ кожній людині на Землі

Забудьте Інтернет - скоро буде Outernet
Група підприємців не тільки хоче захистити Інтернет від цензури, але і зробити доступ до інформації безкоштовним. Амбітна організація MDIF планує дати безкоштовний веб-доступ кожній людині на Землі. MDIF в рамках проекту Outernet планує запустити сотні мініатюрних супутників CubeSats на орбіту до 2015 року на низьку навколоземну орбіту. Кожен супутник буде безкоштовно транслювати Інтернет для телефонів і комп'ютерів мільярдам людей по всьому світу.
 

Інтернет може зникнути вже цього року

Експерти "Лабораторії Касперського" повідомили, що Інтернет, як інформаційна глобальна мережа в поточному році може зникнути.
На зміну йому прийдуть десятки національних мереж з власними заборонами, а також обмеженням доступу до закордонних ресурсів.
За словами А. Гостєва, провідного спеціаліста "Лабораторії Касперського", такого роду мережевою закритістю до недавнього часу виділявся Китай, однак сьогодні вже ряд країн, разом з Росією, прийняли закони або ж готуються їх прийняти, які забороняють в певних моментах використання закордонних сервісів. 
 

Автомобіль, який потрібно заправляти раз на 100 років - реальність

Авто, що працює на торії, потребуватиме заправки всього один раз на сто років
 На сьогоднішній день по дорогах планети їздить більше одного мільярда автомобілів, які прямо або побічно коштують трильйони доларів у матеріальних ресурсах, часі і отруйних викидах. А тепер уявіть, що всі ці машини зможуть працювати абсолютно екологічно протягом 100 років усього лише на 8 грамах палива кожна.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні600
mod_vvisit_counterВчора3692
mod_vvisit_counterЦього тижня19694
mod_vvisit_counterМинулого тижня26243
mod_vvisit_counterЦього місяця89937
mod_vvisit_counterМинулого місяця115827
mod_vvisit_counterЗа весь час11419193