ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Наука і освіта

Марс максимально наблизився до Землі

8 квітня Марс, Земля і Сонце вишикувалися на одній лінії
На початку квітня відбулося незвичайне космічне явище - планета Марс наблизилася на мінімальну відстань від Землі, нагадує інформаційний ресурс Newsland. Вона становить усього 92 мільйони кілометрів. При цьому очікується місячне затемнення. У даний час щохвилини "червона планета" стає ближче до Землі на 300 кілометрів. 8 квітня обидві планети і Сонце " вишикувалися" на одній лінії. Протистояння Землі і Марса відбувається кожні 26 місяців.
 

У Японії винайшли перший у світі віртуальний дисплей (+ВІДЕО)

Японці створили перший у світі екран, на якому зображення висить у повітрі!
У ньому використовується технологія, яка звільняє людину від необхідності фізичного контакту з сенсорними пристроями, повідомляє Рейтер.
Масатосі Ісікава, професор Токійського університету:
- Основна відмінність нашого дисплея від створених раніше технологій - набагато ширший кут огляду. Крім того, ми значно поліпшили систему розпізнавання жестів і добилися дуже швидкого відгуку інтерфейсу.
 

Найкращий IQ-тест 2014 року онлайн

Це, можливо, найкращий IQ-тест 2014!  Вам представлені 20 ретельно відібраних питань. Усі питання відредаговані творцями arealme.com.
Коефіцієнт інтелекту важко піддається академічному визначенню, тому ми просимо Вас не порівнювати результати цього тесту з результатами інших IQ-тестів, заповнюваних в режимі онлайн. У більшості випадків отриманий результат виявляється трохи нижче реального, оскільки цей тест досить складний.  Пройти тест
 

Головне диво природи (ВІДЕО)

Зараз на ваших очах станеться диво!
Німецький оператор Даніель Ксобот зняв двохвилинне відео про головне чудо природи. Це дійсно чудово! Це цікаве відео заворожує і показує як із крихітного насіння, в якому немає практично нічого, тільки генний матеріал, раптом виростає ціла рослина, а з бруньок з'являється листя і розпускаються квіти.
Ця ідея ролика і народилася у німецького оператора Даніеля Ксобота.
 

Кримських студентів переводять до найкращих університетів України

Триває процес переведення студентів з вищих навчальних закладів Автономної Республіки Крим, зокрема, - на Львівщину.
Оформлюється таке переведення за спрощеною процедурою. Про це повідомили у прес-службі ЛОДА.
Станом на 26 березня, як інформує департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації, 137 студентів ВНЗ Криму та Севастополя виявили бажання продовжити навчання на Львівщині.
 

Діти українських військовослужбовців з Криму отримають право на позаконкурсний вступ до вишів

Діти військовослужбовців, яких переводять із Криму на материкову частину України, отримають право на позаконкурсний вступ до українських вишів.
Про це повідомив заступник начальника головного Командного центру Збройних Сил України генерал-майор Олександр Розмазнін.
 

Українські бакалаври зможуть вступати на будь-які спеціальності в магістратуру

Міністерство освіти і науки пропонує вишам здійснювати прийом вступників на основі бакалавра з іншої галузі знань.
Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки України, підписаному главою відомства Сергієм Квітом.
Прийом на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра на основі бакалавра з іншої галузі знань повинен здійснюватися по всьому спектру спеціальностей, за винятком медичних спеціальностей та правознавства.
 

Кримських школярів позбавили можливості вступити в українські ВНЗ

В Криму місцева влада прийняла рішення скасувати ЗНО.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила народний депутат Леся Оробець.
Вона зазначила, що це відріже кримським дітям можливість у цьому році вступити до вищих навчальних закладів.
 

Цього року зміняться правила вступу до вишів

Цього року будуть змінені правила вступу до вищих навчальних закладів. Середній бал атестату буде обраховуватися в сумі 12, а не 200 балів. Про це на брифінгу заявила заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
"Ви всі знаєте, що середній бал атестату в сумі 200 балів запровадили ще у 2010 році рішенням тоді призначеного міністра Дмитра Табачника. Ми порадились з приводу того, що робити. Безперечно середня освіта є важливою і потрібно мотивувати учнів вчити всі предмети, а не лише ті, які стосуються їхнього вступу", - зазначила вона.
 

Інтернет контролюється 14 людьми, які володіють 7 секретними ключами

Це може звучати як фабула шпигунського роману, проте це правда: Весь Інтернет контролюється за допомогою семи реальних фізичних ключів
І нещодавно відбувся надзвичайно засекречений ритуал, який носить назву "церемонії ключів". Люди, що проводили церемонію, є частиною організації Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN). ICANN відповідає за присвоєння числових Інтернет-адрес вебсайтам і комп'ютерам, а також за трансляцію їх у нормальні веб-адреси, які люди набирають у своїх браузерах.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні7
mod_vvisit_counterВчора4881
mod_vvisit_counterЦього тижня14890
mod_vvisit_counterМинулого тижня26487
mod_vvisit_counterЦього місяця69456
mod_vvisit_counterМинулого місяця109433
mod_vvisit_counterЗа весь час12005489