ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
ЧЕРВЕНЬ
26 - День кримськотатарського прапора

У 2017-му відзначаємо такі знаменні дати:
25 років з часу передачі повноважень від УНР сучасній Україні (22.08.1992)

15 років з часу створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (30.11.2002)
100 років з часу початку Української революції та створення Української Центральної Ради (17.03.1917)
100 років з часу початку роботи Всеукраїнського Національного конгресу, першого представницького форуму українського руху (19-21.04.1917)
100 років з часу ухвалення І Універсалу Української Центральної Ради (23.06.1917)
100 років з часу створення Генерального Секретаріату Української Центральної Ради – першого українського уряду (28.06.1917)
100 років з часу проголошення Української Народної Республіки ІІІ Універсалом Української Центральної Ради (20.11.1917)
100 років з часу проведення першого  Курултаю кримськотатарського  народу (9.12.1917)
100 років з часу створення Генерального Суду Української Народної Республіки (правонаступник – Верховний Суд України) (15.12.1917)
100 років з початку збройного опору Української Народної Республіки проти російської агресії (17.12.1917)
100 років з часу створення Головної скарбниці Української Народної Республіки (тепер – Державна казначейська служба України) та Українського державного банку (тепер – Національний банк України (22.12.1917)
80 років з часу заснування Донецького національного університету імені В.Стуса (1937)
75 років з початку формування Української повстанської армії (1942)
50 років з часу заснування Світового Конґресу Українців (1967)
PostHeaderIcon Наука і освіта

Французькі лікарі успішно пересаджують штучні серця

Французькі кардіохірурги провели першу в світі операцію з пересадки людині повністю автономного штучного серця.
Унікальний пристрій більше 20 років розробляли фахівці компанії "Кармат", заснованої кардіохірургом Аленом Карпантьє. Операція була проведена в паризькій лікарні імені Жоржа Помпіду. Група медиків під керівництвом Алена Карпантьє прооперувала пацієнта з гострою формою серцевої недостатності. 
 

Українським вченим знову "урізали" фінансування

Вчених обурив рівень фінансування науки в наступному році. Кабмін не передбачив збільшення фінансування науковців у 2014 році. Як було 2,66 мільярдів гривень у поточному році, так і лишилося. Вже цього року з такими сумами кожен четвертий співробітник Академії наук сидів у неоплачуваній відпустці або мав скорочений робочий день.
З 1 січня ситуація може ще погіршитися, бо за відсутності держбюджету НАНУ має в першому кварталі лише 75% коштів на зарплату. 
 

5 мов, які варто вивчити кожному

Світ змінюється, і часи, коли ми знали лише одну мову, давно минули.
Кожен повинен знати другу мову, але як вирішити, яку мову краще вивчити? Хоча в багатьох країнах говорять англійською, в інших є державні та недержавні мови.
ЗМІ пропонують п'ять мов, які вам найбільше можуть знадобитися для бізнесу, подорожей, або життя в іншій країні.
 

Українців змусять витратити 400 тисяч гривень на підручники

Майже 400 тисяч гривень держава заплатить за методички та кілька монографій і підручників.
Львівський науково-практичний центр професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук 12 листопада уклав угоду з видавництвом "Педагогічна думка" на суму 392 тисячі 715 гривень.
Про це повідомляє "Вісник державних закупівель".
До Нового року "Педагогічна думка" видасть 14 найменувань вартістю від 59 гривень.
 

Фантастичні істоти панують на морських глибинах (ВІДЕО)

Персонал нафтовидобувної платформи в Мексиканській затоці, використовуючи глибоководний апарат, зафільмував істоту, яка цілком могла б претендувати на роль інопланетної істоти в науково-фантастичному трилері. Глибоководний кальмар Mangapinna, якого іноді називають "довгі рукави", виростає до 8 метрів у довжину і має тонкі пружні щупальця, які, як вважається, у 15-20 разів більші його тіла. Раніше дорослу особину ніколи не вдавалася зняти або зловити, але на рідкісних кадрах, записаних нафтовою компанією Shell, видно, що мешканець морських глибин схожий на прибульця, - інформує еizvestia.com.
 

Українські робото-автомобілі найпрудкіші

Міні-болід "Котик" українського студента став переможцем Міжнародної гонки
Це засвідчили результати Міжнародних змагань мобільних роботів, який цими днями відбувся у Брестському державному технічному університеті. В них взяли участь 11 команд із п’яти країн Європи – Білорусії, України, Польщі, Словаччини й Чехії.
Організувала цей турнір студентська науково-дослідна лабораторія "Робототехніка". Тут усе відбувалося так само, як і на чемпіонаті світу з кільцевих автогонок "Формула-1",
 

Китайські вчені відтворять ДНК Конфуція

У КНР хочуть розшифрувати ДНК великих людей.
Китайські фахівці мають намір створити карту ДНК низки історичних постатей. З такою ідеєю виступили в Фуданьському університеті. 
Амбітний план виник після успішного вивчення карти ДНК китайського полководця і поета Цао Цао. Дослідження передбачуваної гробниці Цао Цао проводилися після її виявлення в провінції Хенань ще в 2009 році.
 

Міносвіти анулювало ліцензії 3 університетів

Державна інспекція навчальних закладів України провела перевірку щодо дотримання приватними вищими навчальними закладами вимог законодавства у сфері освіти, в результаті якої Акредитаційною комісією (АК) були анульовані ліцензії на надання освітніх послуг таких навчальних закладів: "Міжнародний Слов'янський університет. Харків" у тому числі його структурного підрозділу Інституту країн Сходу та Африки ПВНЗ "Міжнародний Слов'янський університет. Харків", "Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки", "Хмельницький коледж технології та дизайну". Про це повідомляє прес-служба Державної інспекції навчальних закладів України (Держінспекція навчальних закладів).
 

Всі жінки приречені на розлучення, - вчені

Сенсаційне відкриття зробили шведські вчені. Їм вдалося з'ясувати, що заважає подружнім парам жити довго та щасливо. Виявляється, найпоширеніша причина розлучення - ген А-аллель, через якого відносини між чоловіком і жінкою просто не складаються.
А-аллель - варіація гена, виконуючого функцію окситоцину (гормону любові). Поки що шведські вчені виявили А-аллель тільки у жінок. ДНК-аналіз 1800 представниць прекрасної статі, що мають або мали раніше серйозні стосунки, показав, що у жінок з цією варіацією гена сімейне життя закінчилася дуже швидко, або ж триває в даний момент, але вже тріщить по швах.
 

У Табачника вирішили підзаробити на батьках учнів

12 листопада в Україні стартує моніторинг якості середньої освіти. Вчителям і батькам доведеться розщедритися.
Моніторинг буде проведено у всіх школах країни. Міністерські тести протягом місяця здадуть учні 5-х та 10-х класів.
Моніторинг якості освіти проводиться за збірниками завдань, виданих ТОВ "Центр навчально-методичної літератури". Друковані версії збірників завдань вже є у відкритому продажу: вартість збірника з одного предмету для 5 класу складає 7 гривень, для 10-го класу - 8 гривень.
 

Портал "Воля народу" популярний у 202 країнах світу

free counters

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5082
mod_vvisit_counterВчора5749
mod_vvisit_counterЦього тижня23396
mod_vvisit_counterМинулого тижня52237
mod_vvisit_counterЦього місяця184825
mod_vvisit_counterМинулого місяця191583
mod_vvisit_counterЗа весь час10363662