ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СЕРПЕНЬ
04  - День Національної поліції України

У 2017-му відзначаємо такі знаменні дати:
25 років з часу передачі повноважень від УНР сучасній Україні (22.08.1992)

15 років з часу створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (30.11.2002)
100 років з часу початку Української революції та створення Української Центральної Ради (17.03.1917)
100 років з часу початку роботи Всеукраїнського Національного конгресу, першого представницького форуму українського руху (19-21.04.1917)
100 років з часу ухвалення І Універсалу Української Центральної Ради (23.06.1917)
100 років з часу створення Генерального Секретаріату Української Центральної Ради – першого українського уряду (28.06.1917)
100 років з часу проголошення Української Народної Республіки ІІІ Універсалом Української Центральної Ради (20.11.1917)
100 років з часу проведення першого  Курултаю кримськотатарського  народу (9.12.1917)
100 років з часу створення Генерального Суду Української Народної Республіки (правонаступник – Верховний Суд України) (15.12.1917)
100 років з початку збройного опору Української Народної Республіки проти російської агресії (17.12.1917)
100 років з часу створення Головної скарбниці Української Народної Республіки (тепер – Державна казначейська служба України) та Українського державного банку (тепер – Національний банк України (22.12.1917)
80 років з часу заснування Донецького національного університету імені В.Стуса (1937)
75 років з початку формування Української повстанської армії (1942)
50 років з часу заснування Світового Конґресу Українців (1967)
PostHeaderIcon Наука і освіта

Цього року зміняться правила вступу до вишів

Цього року будуть змінені правила вступу до вищих навчальних закладів. Середній бал атестату буде обраховуватися в сумі 12, а не 200 балів. Про це на брифінгу заявила заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.
"Ви всі знаєте, що середній бал атестату в сумі 200 балів запровадили ще у 2010 році рішенням тоді призначеного міністра Дмитра Табачника. Ми порадились з приводу того, що робити. Безперечно середня освіта є важливою і потрібно мотивувати учнів вчити всі предмети, а не лише ті, які стосуються їхнього вступу", - зазначила вона.
 

Інтернет контролюється 14 людьми, які володіють 7 секретними ключами

Це може звучати як фабула шпигунського роману, проте це правда: Весь Інтернет контролюється за допомогою семи реальних фізичних ключів
І нещодавно відбувся надзвичайно засекречений ритуал, який носить назву "церемонії ключів". Люди, що проводили церемонію, є частиною організації Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN). ICANN відповідає за присвоєння числових Інтернет-адрес вебсайтам і комп'ютерам, а також за трансляцію їх у нормальні веб-адреси, які люди набирають у своїх браузерах.
 

Услід за людиною-птахом із Голландії, крила створив український Ікар (ВІДЕО)

Їхня довжина сягає семи метрів. Прототипом винаходу стали крила кажана
У Донецьку місцевий винахідник змайстрував собі крила. За конструкцією вони схожі на крила летючої миші, - йдеться в сюжеті ТСН.19-30: ВІДЕО.
39-річний водій-далекобійник Тофік Мамедов завжди мріяв літати як птах і 3 роки тому почав конструювати крила. Тофік їх зібрав з того, що знайшов у власному гаражі: труб, рами від велосипеда, бамбукових паличок та господарської плівки.
 

Випускники українських шкіл можуть виграти 50 тисяч гривень за свої знання

З 1 лютого в Україні стартувала всеукраїнська економічна олімпіада для випускників середніх шкіл "Фінансовий геній".
На відміну від звичайних шкільних олімпіад, в ній може брати участь випускник будь-якої української школи, незалежно від його оцінок в табелі.
Переможець "Фінансового генія" отримає грант на суму 50 тисяч гривень на оплату подальшого навчання у вищій школі.
 

Космічна альтернатива Інтернету дасть безкоштовний веб-доступ кожній людині на Землі

Забудьте Інтернет - скоро буде Outernet
Група підприємців не тільки хоче захистити Інтернет від цензури, але і зробити доступ до інформації безкоштовним. Амбітна організація MDIF планує дати безкоштовний веб-доступ кожній людині на Землі. MDIF в рамках проекту Outernet планує запустити сотні мініатюрних супутників CubeSats на орбіту до 2015 року на низьку навколоземну орбіту. Кожен супутник буде безкоштовно транслювати Інтернет для телефонів і комп'ютерів мільярдам людей по всьому світу.
 

Інтернет може зникнути вже цього року

Експерти "Лабораторії Касперського" повідомили, що Інтернет, як інформаційна глобальна мережа в поточному році може зникнути.
На зміну йому прийдуть десятки національних мереж з власними заборонами, а також обмеженням доступу до закордонних ресурсів.
За словами А. Гостєва, провідного спеціаліста "Лабораторії Касперського", такого роду мережевою закритістю до недавнього часу виділявся Китай, однак сьогодні вже ряд країн, разом з Росією, прийняли закони або ж готуються їх прийняти, які забороняють в певних моментах використання закордонних сервісів. 
 

Автомобіль, який потрібно заправляти раз на 100 років - реальність

Авто, що працює на торії, потребуватиме заправки всього один раз на сто років
 На сьогоднішній день по дорогах планети їздить більше одного мільярда автомобілів, які прямо або побічно коштують трильйони доларів у матеріальних ресурсах, часі і отруйних викидах. А тепер уявіть, що всі ці машини зможуть працювати абсолютно екологічно протягом 100 років усього лише на 8 грамах палива кожна.
 

Планшет став найкращою іграшкою для чотириногих (ВІДЕО)

Розважатися за допомогою цифрових пристроїв можуть не тільки люди, а й брати наші менші. Деякі розробники випускають спеціальні додатки для них, але навіть звичайні людські гри виявляються для тварин дуже цікавими. І стосується це не тільки котів і собак, але навіть таких екзотичних вихованців, як ігуани і жаби.
 

Телевізори-іміджмейкери витіснять дзеркала

Світле дзеркальце! Скажи та мій сумнів розв'яжи! Казка стає дійсністю
Всесвітньо відома корейська компанія LG представила свій новий пристрій - 55-дюймовий телевізор-дзеркало. Телевізор був продемонстрований у рамках технологічної виставки CES-2014 у Лас-Вегасі. На виставці були представлені відразу два види подібних телевізорів. Одна лінійка гаджетів дозволяє бачити себе безпосередньо на екрані телевізора. Крім цього, пристрій надає можливість розглянути кожну деталь окремо. Такі екрани можна буде використовувати для зручності в примірочних.
 

Українських науковців залишили без грошей

На науку цьогоріч виділять найменше грошей за всі роки незалежності.
Менше трьох десятих відсотка ВВП.
Про це заявила голова парламентського Комітету з питань науки та освіти Лілія Гриневич.
За її словами, для виживання галузь потребує хоча б утричі більше. Таке фінансування навіть не покриває виплату заробітних плат.
 

Портал "Воля народу" популярний у 203 країнах світу

free counters

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1819
mod_vvisit_counterВчора4727
mod_vvisit_counterЦього тижня24320
mod_vvisit_counterМинулого тижня31628
mod_vvisit_counterЦього місяця98110
mod_vvisit_counterМинулого місяця181964
mod_vvisit_counterЗа весь час10653592