ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Наука і освіта

Хто став студентом вишу стане відомо вже сьогодні

Після завершення строків прийому документів, що тривав протягом липня, приймальні комісії вищих навчальних закладів вже сьогодні почнуть оприлюднювати списки потенційних студентів.
Рейтинговий список - це список всіх абітурієнтів, які подали документи до вищого навчального закладу, із зазначенням рейтингового бала та рейтингового місця кожного абітурієнта.
Такий список буде сформовано у кожному навчальному закладі та за кожною окремою спеціальністю.
 

Людина-птах ширяє наввипередки з бомбардувальником (ВІДЕО)

Людина з крилами підкорює небо Сполучених Штатів
Швейцарець Ів Россі, відомий як "Джетмен", узяв участь у щорічному авіашоу в місті Ошкош у штаті Вісконсин, - повідомляє ubr.ua.  Його політ тривав приблизно десять хвилин. Льотчик та винахідник уперше прибув до Америки зі своєю розробкою - чотири-моторним реактивним ранцем. Напередодні він здійснив показовий політ для журналістів. Россі пролетів поруч з бомбардувальником часів другої світової війни: ВІДЕО
 

Доступ в Інтернет з людського мозку вже існує у США

Американські учені змогли імплантувати в мозок людини спеціальний чіп, за допомогою якого можна передавати інформацію з мозку на жорсткий диск і навпаки.
Найближчим часом за допомогою імплантації чіпа можна буде допомогти хворим на епілепсію, параліч та повернути зір сліпим. Крім того цю технологію можна буде застосовувати для підключення доступу в Інтернет безпосередньо до мозку.
Ця технологія відкриває безліч можливостей, наприклад, людина з таким пристроєм в майбутньому зможе управляти штучними кінцівками силою своєї думки.
 

Телефони українців масово атакують віруси

Україна вирвалася в лідери за кількістю заражених мобільних телефонів та смартфонів.
За першу половину 2013 року кількість вірусів на мобільних пристроях в Україні зросла майже в 6 разів.
Про це говорять результати дослідження Американського розробника антивірусного програмного забезпечення NQ Mobile.
Згідно з даними дослідження, якщо на початку 2013 року Україна посіла 9-е місце за кількістю заражених мобільних пристроїв, то в квітні вона вже стала шостою, випередивши набагато заселеніші Бразилію, Індонезію та Індію, а в червні увійшла в трійку, потіснивши Саудівську Аравію, Таїланд і США.
 

Найпопулярніші виші серед абітурієнтів визначені

Станом на 24 липня 2013 року у ВНЗ України зареєстровано 1 940 700 заяв від 640 800 абітурієнтів, передає прес-служба МОН.
При цьому в електронному вигляді зареєстровано 508 700 заяв, а у паперовому вигляді - 1 432 000.
За повідомленням, до ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації подано 321 600 заяв, а до ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації - 1 619 100 заяв.
 

Львів поділився досвідом з київськими випускниками

У столиці Галичини 5-7 липня перебували понад 30 бізнесменів з різних міст України, які є випускниками Києво-Могилянської Бізнес-Школи. У Львові підприємці вивчали методологію бізнес-кластерів міста. В ході бізнес-туру учасники зустрілись з міським головою Львова Андрієм Садовим.
Усі бізнесмени, котрі взяли участь у турі, окрім того є власниками та керівниками успішних компаній. У них також відбулися зустрічі з представниками кластеру бізнес-послуг та Спільнотою Львівської Бізнес-Школи.
 

Учені змогли записати на відео думки людини

У майбутньому можна буде "підключатися" до мозку людини, яка перебуває у комі, спостерігати її видіння і записувати їх на відео.
У цьому переконують вчені з Каліфорнійського університету, що зробили перший крок у цьому напрямку.
Дослідникам вдалося створити магнітно-резонансно-томографічну реконструкцію зображень, які спостерігали піддослідні.
 

Землю знищать зміни на Сонці

Останнє дослідження, проведене астробіологом Джеком О'Меллі-Джеймсом, свідчить: протягом наступного мільярда років майже все живе на Землі вимре.
Згідно зі сценарієм, через якийсь час Сонце значно збільшиться в розмірах, і його викиди знизять рівень вуглекислого газу на Землі.
Недостатня кількість CO2 призведе до масового вимирання рослин, а значить, і травоїдних тварин. За ними підуть м'ясоїдні, оскільки харчовий ланцюг буде порушений. До того моменту, як усе це станеться, на Землі залишаться лише мікроорганізми, а наша зірка буде продовжувати рости.
 

Революцію у світі цифрових носіїв інформації можуть здійснити школярі

Російські школярі створили принципово новий носій інформації
На винайденому російськими школярами носієві інформації розміром з аркуш А4 і товщиною в 1 мм поміщається 28 терабайт даних. Крім того, даний фізичний носій забезпечує неймовірну збережуваність інформації. Носій функціонує за абсолютно новим принципом. На поверхні оргскла за допомогою лазера випалюються структури - "бурульки" різної висоти. Після цього на екрані комп'ютера виходить дифракційна картинка. Потім, за допомогою матриці, яка підключена до процесора, зчитується інформація, яка кодується у вигляді двійкового коду.
 

Скоро люди зможуть розмовляти з тваринами

Експерт у галузі вивчення поведінки тварин розробляє пристрій, який вже через 5-10 років дасть змогу людям розуміти мову диких і домашніх тварин. Професор Кон Слободчиков вважає, що скоро ми зможемо спілкуватися з тваринами за допомогою спеціального пристрою розміром з мобільний телефон. Поки що професор намагається інтерпретувати звуки, які видають лугові собачки: вчений записує їх "мову" і намагається перетворити її за допомогою програми "штучного інтелекту".
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1168
mod_vvisit_counterВчора7049
mod_vvisit_counterЦього тижня25938
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця78932
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24232650