ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Наука і освіта

Примусова русифікація в одній з найкращих шкіл столиці України

Це – київська школа N76 ім. Олеся Гончара. Одна з найкращих шкіл міста. Школа має статус закладу з поглибленим вивченням української мови та літератури.
На початку навчального року батькам п'ятикласників цієї школи повідомили, що другою іноземною мовою вводиться російська. Частина батьків обурилася, оскільки вважає, що і першу іноземну мову – англійську, дітям викладають не достатньо: лише три години на тиждень. А якщо і вводити другу іноземну, то, наприклад, німецьку чи французьку. Оскільки, принаймні, на рівні спілкування та читання, майже всі київські діти російську і так знають.
 

Відкрито перший в Україні безкоштовний віртуальний університет

Щоб займатися у віртуальному виші, потрібно лише бажання, комп’ютер та Інтернет
У Львові представили перший в Україні англомовний віртуальний університет - Львівський Відкритий університет, - повідомляє day.kiev.ua. Це віртуальна установа, яка діє на базі англомовних курсів закордонних університетів (Гарвардського, Масачусетського та інших) під назвою edX, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
 

Найвірогідніші сценарії кінця світу очима вчених

Кембриджський центр вивчення екзистенціальних загроз склав свій список небезпек, які можуть стерти людство з лиця планети. Найбільш реальними загрозами, які можуть призвести до кінця світу, вчені назвали падіння астероїда, природні катаклізми, війну, пандемію через штучно розроблений вірус та ядерний апокаліпсис, - повідомляє 24tv.ua.
До списку увійшли також ймовірність кібератак на інфраструктуру та "розумні технології" - комп'ютери, які володіють самосвідомістю і перестають підкорятись людині.
 

Вчені виростили штучні м'язи для створення надлюдей

Група інженерів із Сінгапурського університету створили штучні м'язи, які можуть піднімати вагу у 80 разів більшу за їхню власну, і при цьому розтягуватись в 5 разів. За допомогою таких м'язів, за твердженням розробників, можна сконструювати робота з властивістю супермена. 
В той час, як звичайні роботи можуть піднімати не більше половини ваги свого тіла, створені з використанням унікальних штучних м'язів роботи зможуть піднімати і перевозити великі вантажі. Такі м'язи працюють за новим принципом - вони подібні до людських м'язів.
 

Людський мозок виростили в лабороторії

Австрійські вчені виростили в лабораторії людський мозок невеликого розміру - великим його виростити не вдалось через відсутність циркуляції поживних речовин та кисню в ньому. Досі створити тривимірну модель одного з найважливіших органів тіла не вдавалось нікому. 
У вирощеному мозку присутнє все - різні тканини, відділення, що розвинулись із плюрипотентних стовбурових клітин. Медики з Інституту молекулярних біотехнологій Австрійської академії наук застосували нову розробку: вони спочатку виростили нейроектодерму, з якої формується нервова тканина. 
 

Що потрібно знати про українську освіту

У 2012 році на навчання українці витратили 13,5 мільярдів гривень.
Витрати на освіту в структурі витрат населення займають всього 1,3%, говорять дані Держстату.
Це навіть менше, ніж було витрачено на походи в ресторани, кафе і проживання в готелях (2,5% від усіх витрат), а також на відпочинок і відвідування культурних заходів (2%).
Такий перекіс пов'язаний з тим, що більшість школярів і студентів все ще навчаються за рахунок держави.
 

Як Міносвіти нищить українську освіту

Звісно, радянська школа мала безліч недоліків.
Над нею тяжів диктат тоталітарної системи. Однак, при цьому не можна не визнати: вона давала школярам досить непогану й систему освіту в усьому, що не стосувалося напряму ідеології.
Саме цю системність ми сьогодні ризикуємо остаточно втратити в Україні.
Напередодні нового навчального року ЗМІ повідомили про чергову реформу на освітянській ниві: колегія Міносвіти затвердила проект Концепції профільної освіти. 
 

Табачник збрехав, що пише спільну книжку із польським режисером Кшиштофом Зануссі

Журналіст Юрій Луканов на своїй сторінці у мережі Facebook розповів про різницю між новинами від Міністерства освіти та реальністю.
Табачник прибрехав через Інтерфакс.
Наприкінці минулого тижня з'явилася інформація, що Дмитро Табачник пише спільну книжку із польським режисером Кшиштофом Зануссі. Я написав на фірму Tor, де Зануссі знімає кіно.
 

Половина українських випускників залишаться без роботи

Технологічна база сучасної освіти не дозволяє реалізовувати концепцію профільного навчання, яку запропонувало міністерство освіти.
Про це розповів заслужений працівник освіти України Ігор Лікарчук.
Академік УАІН стверджує, що згідно з даними соціологічного дослідження, 70% українців не задоволені якістю освіти.
51% випускників вузів не працевлаштовуються.
 

У 50 життя тільки починаєтся

Середній вік людини зріс і тепер становить 53 роки, - вчені
Сучасна людина більше не відчуває характерного спаду після 40 років, з'ясували британські вчені. Вони пояснюють це зрослою модою на здоровий спосіб життя і збільшенням тривалості життя. З 2000 респондентів, опитаних вченими, 53% вважали, що феномен середнього віку вичерпав себе, і його більше немає. Серед осіб старших 50 років 43% ще не увійшли в середній вік. Майже три чверті підкреслили, що більше подібних розмежувань між віковими групами немає.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3510
mod_vvisit_counterВчора3831
mod_vvisit_counterЦього тижня7341
mod_vvisit_counterМинулого тижня35039
mod_vvisit_counterЦього місяця95374
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24249092