ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Наука і освіта

Китайські вчені відтворять ДНК Конфуція

У КНР хочуть розшифрувати ДНК великих людей.
Китайські фахівці мають намір створити карту ДНК низки історичних постатей. З такою ідеєю виступили в Фуданьському університеті. 
Амбітний план виник після успішного вивчення карти ДНК китайського полководця і поета Цао Цао. Дослідження передбачуваної гробниці Цао Цао проводилися після її виявлення в провінції Хенань ще в 2009 році.
 

Міносвіти анулювало ліцензії 3 університетів

Державна інспекція навчальних закладів України провела перевірку щодо дотримання приватними вищими навчальними закладами вимог законодавства у сфері освіти, в результаті якої Акредитаційною комісією (АК) були анульовані ліцензії на надання освітніх послуг таких навчальних закладів: "Міжнародний Слов'янський університет. Харків" у тому числі його структурного підрозділу Інституту країн Сходу та Африки ПВНЗ "Міжнародний Слов'янський університет. Харків", "Кіровоградський інститут регіонального управління та економіки", "Хмельницький коледж технології та дизайну". Про це повідомляє прес-служба Державної інспекції навчальних закладів України (Держінспекція навчальних закладів).
 

Всі жінки приречені на розлучення, - вчені

Сенсаційне відкриття зробили шведські вчені. Їм вдалося з'ясувати, що заважає подружнім парам жити довго та щасливо. Виявляється, найпоширеніша причина розлучення - ген А-аллель, через якого відносини між чоловіком і жінкою просто не складаються.
А-аллель - варіація гена, виконуючого функцію окситоцину (гормону любові). Поки що шведські вчені виявили А-аллель тільки у жінок. ДНК-аналіз 1800 представниць прекрасної статі, що мають або мали раніше серйозні стосунки, показав, що у жінок з цією варіацією гена сімейне життя закінчилася дуже швидко, або ж триває в даний момент, але вже тріщить по швах.
 

У Табачника вирішили підзаробити на батьках учнів

12 листопада в Україні стартує моніторинг якості середньої освіти. Вчителям і батькам доведеться розщедритися.
Моніторинг буде проведено у всіх школах країни. Міністерські тести протягом місяця здадуть учні 5-х та 10-х класів.
Моніторинг якості освіти проводиться за збірниками завдань, виданих ТОВ "Центр навчально-методичної літератури". Друковані версії збірників завдань вже є у відкритому продажу: вартість збірника з одного предмету для 5 класу складає 7 гривень, для 10-го класу - 8 гривень.
 

Для українців розмір має значення: новий тренд на великі діагоналі

Українці активно скуповують "фаблети"
Нова категорія великих смартфонів "фаблети" перестала бути рідкістю на українському ринку, вона виросла за квартал у 3 рази, позначивши тренд на великі діагоналі. Про це повідомляє ubr.ua з посиланням на прес-службу мережі гаджетів і аксесуарів "Цитрус", посилаючись на спільне дослідження з GfK Ukraine, пише Бізнес.
Як повідомляється, пристрої розміром більшим, ніж середній смартфон, але меншим, ніж планшет, вже отримали поширену назва "плафони" ("планшет + смартфон") і "фаблети" (англ. "phone + tablet"). Фаблети - це смартфони з діагоналлю від 5 до 7 дюймів,
 

Перші люди на землі справді могли виникнути з глини, - вчені

Життя на Землі виникло з глини?
Неродюча й нібито непридатна для існування більшості мікроорганізмів глина могла бути середовищем, у якому зародилося життя на Землі. Принаймні саме всередині глини виникли складні біохімічні сполуки, з яких сформувалися живі організми. Таких висновків дійшли біоінженери з університету Корнелла, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на онлайн-видання Science Daily.
 

Американські вчені виявили ген молодості

Виявлено ген, який змушує тканини відновлюватися, як у молодості
Група вчених із США виявила ген, при активації якого тканини дорослих мишей починають відновлюватися так само швидко, як у молодих особин. Результати дослідження опубліковані в журналі Cell.
"Звучить як наукова фантастика, але ген Lin28a може бути частиною цілющого коктейлю, що додає тканинам дорослих виняткові здібності до відновлення, які спостерігаються у молодих тварин", - пояснив Джордж Дейлі з Дитячої лікарні Бостона, провідний автор дослідження.
 

Як виглядатимуть люди в майбутньому

Люди не перестали розвиватися. Хоча багато змін, що відбуваються з людиною непомітні, з плином часу багато з них проявляться в повну силу.
Ми як і раніше схильні до природного відбору, незважаючи на розвиток сучасної медицини та технологій.
Якими ж особливостями ми будемо володіти в далекому майбутньому, базуючись на сучасних тенденціях?
Ось 10 найбільших змін, які можуть відбутися через кілька сотень тисяч років.
 

Найкращий у світі вчитель отримає мільйон доларів

Освітній фонд Varkey GEMS Foundation (VGF) у Дубаї оголосив про заснування премії в 1 мільйон доларів з метою вшанування найкращого у світі вчителя.
"Фонд Varkey GEMS Foundation запровадив премію в 1 мільйон доларів для нагородження найкращого вчителя у світі. Міжнародне журі обиратиме його з числа кандидатів, представлених країнами з усієї планети", - йдеться у повідомленні. Висування кандидатів на здобуття премії офіційно почнеться у березні 2014 року в рамках форуму з питань глобальної освіти і кваліфікації Global Education and Skills Forum у Дубаї. 
 

Землю знищить кислотна хмара у 2014 році

Британський астрофізик Альберт Шервинський впевнений, що Землю знищить хмара, що складається з кислот, яка виповзла з чорної діри і упевнено взяла курс на Сонячну систему.
Гігантська хмара розміром близько 16 мільйонів кілометрів у поперечнику досягне планети приблизно в середині 2014 року.
Якщо підрахунки вірні, то повне руйнування Сонячної системи неминуче, вважає астрофізик.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2636
mod_vvisit_counterВчора4263
mod_vvisit_counterЦього тижня15239
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця68233
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24221951