ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Наука і освіта
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon Наука і освіта

Випускники шкіл можуть відразу вступати на другий курс вишів

Вищі навчальні заклади отримали право приймати на другий курс випускників шкіл
Зміни до правил прийому у виші передбачені наказом Міністерства освіти і науки №502 від 14 травня 2013, опублікованим на сайті відомства в середу, 5 червня.
"Передбачений прийом на другий курс абітурієнтів, які отримали повну загальну середню освіту (випускники 11 класів). Прийом здійснюється на вакантні місця ліцензованого обсягу відповідного напряму підготовки (спеціальності) на конкурсній основі", - йдеться в роз'ясненні тексту наказу.
 

Сьогодні в Україні стартувало ЗНО-2013

У понеділок в Україні розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання. Результати тестування абітурієнти використовуватимуть під час вступної кампанії.
Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні в 2013 році мають намір взяти 322 тисячі зареєстрованих абітурієнтів, з яких майже чверть є випускниками шкіл минулих років.
Усього до програми проведення ЗНО у 2013 році включено 11 навчальних предметів: українська мова і література, математика, історія України, географія, біологія, фізика, хімія всесвітня історія, світова література, російська та іноземні мови.
 

Рейтинг найкращих університетів України вже оприлюднено

За результатами академічного рейтингу університетів до п'ятірки лідерів увійшли НТУУ "КПІ", КНУ ім. Шевченка, Харківський національний університет ім. Каразіна, НаУКМА та НМУ ім. Богомольця
Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" за погодженням із Міжнародною наглядовою радою представив сьомий академічний рейтинг університетів "Топ 200 Україна".
Методика рейтингу побудована відповідно до міжнародних принципів ранжирування університетів та передбачає проведення порівняльного аналізу досягнень вищих навчальних закладів різних типів на основі низки універсальних критеріїв.
 

В Євросоюзі готують науковий прорив

Єврокомісія виділяє більше мільярда євро на створення моделі людського мозку. У разі успіху проект стане важливим внеском і в медицину, і в цифрові технології.
Євросоюз готує науковий прорив. Понад 1,2 мільярда євро будуть витрачені у найближчі десять років на створення комп'ютерної моделі, яка повинна об'єднати всі наукові знання про головний мозок людини.
Цей масштаб фінансування ставить новий проект "Мозок людини" (Human Brain Project) в один ряд з такими програмами, як політ на Місяць або знаменитий проект "Геном людини" (Human Genome Project).
 

Початок ЗНО призначено на 3 червня

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2013 році розпочнеться 3 червня та завершиться 27 червня. Про це під час Години запитань до уряду сказав міністр освіти Дмитро Табачник.
За його словами, на 27 червня заплановано складання тестів зі світової літератури.
Табачник поінформував, що у цьогорічних тестах зменшена кількість завдань з гуманітарних предметів, зокрема із всесвітньої історії та історії України.
 

Найзатребуваніші спеціальності для абітурієнтів у 2013 році

До старту вступної кампанії до ВНЗ залишилося трохи більше місяця.
Вона триватиме весь липень і завершиться оприлюдненням результатів 11 серпня.
Як заявили в Міносвіти, цього року буде використовуватися електронна система, передає ТСН.ua.
Повідомляється, що в ній вже зареєструвалися більше тисячі вузів країни. Крім того, цього року очікують більшу кількість іноземних студентів, ніж було торік, передає Корреспондент.net.
 

Новий 3D-принтер друкує їжу

Агентство NASA видало 125 тис. на створення прототипу принтера, який дозволить автоматизувати створення їжі. Першим стане шоколад, а потім буде зроблена спроба надрукувати піцу.
Винахід дозволить забезпечити астронавтів їжею під час тривалих космічних польотів і зіграє роль у вирішенні проблеми з нестачею продовольства у світі, шляхом зменшення кількості відходів. Код програмного забезпечення для принтера буде знаходитися у відкритому доступі, а фізична частина принтера буде базуватися на вільній моделі принтера RepRap Mendel 3D, - повідомляє DT.UA.
 

Держава збільшила замовлення на інженерів, програмістів та машинобудівників

Уряд затвердив державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів для державних потреб у 2013 році.
Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 20 травня 2013 року.
Зведений обсяг фінансування на ці цілі становить 24,7 млрд. грн., що на 5,6 відсотка більше, ніж у 2012 році.
 

На Місяць впав метеорит

Американські астрономи зафіксували в п'ятницю падіння на поверхню Місяця метеорита масою 40 кг, що викликав яскравий спалах.
"Такого сильного спалаху від вибуху ми там ще не бачили. Але російський болід був у всіх відносинах більше і в 100 тисяч разів могутніше", - повідомив фахівець Центру космічних польотів імені Маршалла в Хантсвіллі.
За його словами, в цілому за вісім років спостережень американські вчені зафіксували понад 300 падінь метеоритів на місячну поверхню. Інф.: newsone.com.ua
 

Українці зможуть отримати вищу освіту через Інтернет

Міністерство освіти затвердило нове положення про дистанційне навчання, яке дасть можливість навчальним закладам повноцінно вчити через Інтернет за допомогою новітніх технологій.
У Європі та США вже давно нікого не здивуєш відеолекціями та здачею іспитів через Інтернет. В Україні онлайн поки доступні тільки окремі курси при університетах і навчальних центрах.
Тепер вже можна буде отримати повноцінний атестат або диплом державного зразка.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні946
mod_vvisit_counterВчора5493
mod_vvisit_counterЦього тижня946
mod_vvisit_counterМинулого тижня30481
mod_vvisit_counterЦього місяця68914
mod_vvisit_counterМинулого місяця111519
mod_vvisit_counterЗа весь час13702403