19-річна студентка технічного коледжу ім. І. Пулюя у Тернополі Тамара Вощило на захист дипломного проекту представила практичну розробку руки, яка говорить через смартфон
Про це пише "Доба".
"Ця рукавичка озвучує мову жестів. Підключається вона до телефону через Bluetooth. Коли людина показує жест, із рукавички дані відправляються на телефон. Смартфон, маючи встановлену програму, обробляє інформацію і озвучує фразу", – розповіла дівчина журналістам.

Кожна фраза має порядковий номер, телефон ці номери записує і відповідно до цифри озвучує конкретну фразу. Програму на телефон Тамара також писала сама. Каже, дуже довго шукала смартфон, який міг би говорити українською мовою. За день до захисту дипломної отримала саме такий.

У минулому році студентка теж робила схожу рукавичку. За тим же принципом вона озвучувала запрограмовані жести. Спочатку це були літери. На розробку такого проекту був обмежений час, всього один рік. Запрограмувала Тамара десять букв, з яких можна складати слова. Перша рукавичка була призначена для глухонімих.

Цього року проект дещо змінився. Рукавичка орієнтується на людей, які тимчасово не можуть говорити. Тепер кожен може самостійно програмувати жести і фрази. Також рукавичка вийшла меншою за розміром.

Сьогодні винахід Тамари є лише прототипом. Щоб хтось ним користувався, потрібні інвестиції. Дівчина робила все самостійно, вкладала власні кошти. Ціна одного датчика 700 гривень, а потрібно їх – п'ять. Тамара купила деталі для створення пристроїв і з'єднувала їх паяльником. Таким чином, обійшлися датчики всього за 15-20 гривень. Але вони не тривалого користування. Дротики ламаються.

«Цей проект варто допрацьовувати. Рукавичка може повністю запрацювати через півроку, зараз приблизно потрібно п’ять тисяч і на механізми, не рахуючи власні витрати», – говорить випускниця.
У світі вже є кілька подібних проектів, два зробили хлопці з Донецька. Ціна, правда, висока, від 300 до 500 доларів. Тамара уклалася тільки в тридцять доларів.

Інф.: vgolos.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити