Британські вчені провели дослідження, яке показало, що адаптуватися до мінливих кліматичних умов неандертальцям заважали великі очі. Дослідження провели антропологи Оксфордського університету.
Порівнявши черепи неандартальців, вимерлих 28 тисяч років тому, і предків сучасних людей Homo Sapiens, вчені дійшли висновку, що в неандертальців очниці були на шість міліметрів більші.

Оскільки колишні дослідження на приматах показали, що розмір очей пропорційний кількості головного мозку, яка відповідає за візуальну обробку, вчені вважають, що основна частина мозку неандертальців відповідала саме за зір. Ця частина мозку стала працювати особливо активно, коли вони переселилися з Африки до Європи, тому що їм довелося звикати до темних ночей.

Як зазначають дослідники, це супроводжувалося скороченням обсягу лобних долей неандертальців, які відповідають за розумову та аналітичну діяльність. Погіршення розумових здібностей призвело до того, що неандертальці не змогли об'єднатися зі своїми родичами, чого вимагало від них навколишнє середовище, що швидко змінювалося.

Таким чином, замкнутість зумовила вимирання неандертальців, вважають учені. «Коли маєш можливість швидко відреагувати, покластися в біді на своїх сусідів, у тебе більше шансів вижити, що і продемонстрували Homo Sapiens», — вважає антрополог Кріс Стрінгер з лондонського Музею природознавства.

Інф.: vidomosti-ua.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити