Новiтнi технологiї: вiд безпілотних авто до розумних черевиків
Цього року учасники ярмарку CES презентують безпілотні автомобілі, під'єднані до інтернету побутові прилади, розумні безпілотники. Дедалі більше галузей намагаються переплюнути виробників розважальної електроніки.

Volkswagen, General Motors, Tesla, Ford - дехто може подумати, що CES - це автомобільний ярмарок. Але це не так. Утім, автомобілі стали однією з головних тем найбільшого в світі ярмарку побутової техніки та електроніки, що цього року відбувається у Лас-Вегасі з 6 по 9 січня.

Головною цьогорічною темою стали насамперед електрокари. General Motors уперше показав готову до серійного випуску версію меншого та доступнішого за ціною автомобіля Chevrolet Bolt. Volkswagen презентував нову версію легендарного мінівена VW, але цього разу вже електробуса. Крім того, фінансований китайським мільярдером суперник компанії Ілона Маска Tesla - компанія Faraday Future - вперше показала публіці свій електрокар, що вже наступного року має надійти в продаж.

"Завдяки електромобілям та безпілотній їзді люди вкотре висувають абсолютно інші вимоги до автомобілів", - каже у розмові з DW Фолькер Зота, що веде рубрику "Програмне забезпечення та медіа" спеціалізованого журналу c't. "Авто вже не просто те, у що заливаєш бензин, а потім їдеш, натомість дедалі більшої ваги набуває тенденція у бік High-Tech. Вже впродовж близько 10 років вони дедалі більше розвиваються до комп'ютерів на колесах", - стверджує Зота.
Нещодавно ЗМІ повідомляли, що інтернет-гігант Google та автомобільна корпорація Fordмають намір заявити про партнерство під час виставки-ярмарку CES. Однак такі чутки так і не підтвердилися. Глава компанії Ford Марк Філдс, виступаючи у Лас-Вагесі, лише повідомив, що ведеться підготовка до співпраці з іншими компаніями. Однак він не став говорити, про які саме фірми йдеться.

Каже телевізор кавоварці…

Тенденція проникнення інтернету в усі сфери життя збереглася і на цьогорічному ярмарку. У Лас-Вегасі знову можна побачити сотні пристроїв та побутових приладів, які можна під'єднувати один до одного та до інтернету. Ось у цьому виробники електроніки намагаються теж не пасти задніх. Приміром, Samsung хоче скористатися CES як нагодою, аби просунути свої телевізори для об'єднання в одній мережі всіхпобутових приладів у господарстві. Південнокорейська компанія заявила, що віднині усі її нові моделі телевізорів з надвисокою роздільною здатністю Ultra-HD можна використовувати як центр керування для змереженої домівки, тобто так званого "розумного будинку".
"У майбутньому телевізор зможе повідомити кавоварці, що я вже додивився до кінця фільм, тож вже можна кип'ятити воду", - каже експерт Зота. Тут усі виробники роблять ставку на хмарні технології, що немов кістка в горлі для захисників особистих даних. "Хмарні технології торік особливо виділились тим, що виявились такими ж дірчастими, як швейцарський сир, - додав Зота. - Викликом тут стане пропозиція рішень, які уможливлюють створення приватної мережі у власній домівці і водночас не надаватимуть доступ до моєї особистої інформації через інтернет компаніям-виробникам чи ще комусь".

Пласкіше, контрастніше, віртуальніше

За минулі роки так звані Wearables, тобто маленькі комп'ютери, які можна носити безпосередньо на тілі, приміром, Fitness-Tracker чи Apple Watch здобували неабияку популярність на щорічних ярмарках CES. Цього року Samsung презентує розумний пояс, розроблений його інноваційною лабораторією Creative Labs, який може, між іншим, рахувати зроблені кроки та вимірювати витрачений на сидіння час.

Та й галузь класичних інтерактивних розваг теж не пасе задніх на цьогорічній CES. Експерти галузі сподіваються, що окуляри віртуальної реальності (VR), завдяки яким користувачі можуть мандрувати віртуальним світом, нарешті вийдуть за стадію розробки, адже 2016 року мають відбутися перші ринкові випробування. Крім того, багато-хто чекає на ноутбуки та телевізори з OLED-дисплеями. Завдяки органічним світлодіодам дисплеї мають стати пласкішими та споживатимуть менше електроенергії, а саме зображення буде чіткішим, контрастнішим та насиченішим.
Ще одна південнокорейська корпорація LG нещодавно анонсувала випуск нового покоління телевізорів з вищим контрастом зображення та багатшою палітрою фарб завдяки вже відомій технології HDR (High Dynamic Range), що досі застосовувалась насамперед у фотографії.

Імпульси для нового року

Гнучкі дисплеї, служби коротких повідомлень, які здатні підлаштовуватись під потреби користувача, чи дрони, що автоматично уникають заборонених зон, як-то, аеропортів - на CES компанії-виробники презентують інноваційні ідеї та концепти, які, ймовірно, задаватимуть тон і в наступні роки, а може, взагалі ніколи не з'являться на ринку. "Для галузі ярмарок має дуже велике значення", - каже Фолькер Зота зі спеціалізованого часопису c't. "Від CES виробники електроніки, так само, власне, як і автомобільна галузь, очікують імпульсів на ввесь рік", - додає експерт.

Те, що ярмарок тим часом покриває такий широкий спектр тем, має також небажаний побічний ефект - брак місць у Лас-Вегасі. Виставковий майданчик, де постійно містились павільйони CES, вже замалий для ярмарку, тож його окремі павільйони розмістили у конференц-залах різноманітних готелів. Це породжує затори на дорогах та заважає нормальній роботі громадського транспорту. Вже 2015 року виставка продемонструвала зростання на 11 відсотків. Тож тепер організатори навіть були змушені встановити верхню межу кількості фахових відвідувачів - максимально 170 тисяч осіб. Для цього застосовуються більш суворі критерії при розсиланнізапрошень на ярмарок.

Iнф.: dw.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити