Сергій Кот, історик: "Чи зникнуть в Україні шкільні курси української мови та української літератури?"
Здавалося б, на тлі Революції Гідності та визвольної війни, яку веде Україна проти Росії за свою державну незалежність, на тлі вимог щодо рішучої українізації усіх сфер суспільства, таке питання є просто недоречним.
Але це не так.
В мережі стрімко поширюється інформація щодо планів Міністерства освіти і науки України вже найближчим часом (на колегії 28 листопада 2016 р.) затвердити принципово нову концепцію викладання української мови і української літератури.
Насторожує, що це рішення готується в умовах утаємничення від фахової учительської громадськості та від усього українського активу загалом. Але ж хіба такі важливі рішення можливо ухвалювати кулуарно?!

Між тим, та інформація, яка просочується в мережі, ставить у ступор нормального українського патріота - міністерство планує ЗЛІКВІДУВАТИ як окремі курси шкільний курс української мови та шкільний курс української літератури. Їх буде злито між собою та поєднано з курсом зарубіжної літератури. І вже в такому вигляді включено в загальний навчальний курс "Література". Тобто, в УКРАЇНІ НЕ БУДЕ ШКІЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ "УКРАЇНСЬКА МОВА" і "УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА"?!

Цілком очевидно, що такого просто не може бути, тому що цього не може бути ніколи!

У цьому зв'язку Міністерство освіти і науки повинно негайно оприлюднити свої пропозиції в деталях, щоб широка громадськість могла їх побачити та обговорити. Без такого обговорення жодні розгляди та затвердження на колегії Міністерства неможливі.
І ми цього вимагаємо!

Сергій Кот, історик, громадський діяч
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити