Як повідомлялося, у Києві відбулась III Міжнародна конференція викладачів вокалу.
На конференції вперше в якості спікера виступила одна з найвідоміших джазових співачок України, вокальний тренер "зірок" Лана Меркулова. Вона джазова вокалістка, викладач, екс-солістка поп-проектів "SMS" і "REDFOX", Національного симфонічного оркестру України, Президентського оркестру, лауреат і член журі всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів.
Темою її доповіді був «Алгоритм підготовки співаків до професійної сцени».
Лана Меркулова на початку свого виступу розповіла про старт своєї вокальної кар’єри. У 90-х роках вона почала навчання у Донецькій консерваторії. За рік до цього там відкрився факультет джазу. У 90-ті джаз був справжньою екзотикою! Відтоді джаз став для Лани Меркулової любов’ю всього життя.
Друга освіта, яку отримала співачка – теоретик-музикознавець.
Лана Меркулова розповіла, що в ті роки вона ретельно аналізувала манеру виконання світових зірок. Тоді вона ще співала неправильно і втрачала голос. А для його відновлення сама розробила власний комплекс вправ. Так вона йшла до своєї мети:«через терни - до зірок».    
Лана навчала співати інших, ставити і відновлювати голос співаків. І до неї прийшов інсайт – стати вокальним тренером. Хоча вона активно виступала як співачка, викладацьку роботу не припиняла ніколи.
У Лани Меркулової своя вокальна школа, яка базується на розкритті природної унікальності співаків через індивідуальний підхід до кожного з них.
Лана Меркулова "виростила" таких зірок як:
Музичний проект «Ліловий»:

Наташа Ройс:

Соня Кей:

 А ось фрагменти виступу Лани Меркулової на конференції та демонстрація її вокальних можливостей (з використанням презентованої на конференції нової вокальної техніки).

Інф. ВН

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити