Як американка з українським корінням Квітка Цісик стала суперзіркою у США: цікаві факти
У Києві вшанували пам'ять американки українського походження Квітки Цісик, присвятивши їй концерт до 65-річчя від дня народження. Голос жінки із рідкісним ім'ям Квітка українці впізнають із перших нот. Але навіть через 20 років після її смерті, українці люблять і переспівують її пісні.
Квітка Цісик володіла рідкісним сопрано і технікою, поширеною у карпатських селах – так званим "білим голосом", легко експерементувала зі стилями – від джазу до класики.

Батьки Квітки – українські емігранти, які приїхали до Америки наприкінці 40-х років. Квітка народилася вже в США і стала популярною виконавицею рекламних джинґлів. Найвідоміші корпорації хотіли, щоб їхню рекламу озвучувала саме вона. Це її голос звучав у рекламі автомобільного гіганта Ford Motor Company. У компанії підрахували, що в різних ефірах він лунав 22 мільярди разів.
Цісик співала на бек-вокалі у Майкла Джексона та Вітні Хьюстон, а фільм "Ти світло мого життя" з її музикою отримав "Оскар" і "Золотий глобус". Усе своє життя Квітка мріяла бути почутою в Україні і витратила чверть мільйона доларів на запис українських пісень. Вона встигла підготувати 2 україномовні платівки, перш ніж померла від раку.

Вже 11 років продюсер благодійного проекту "Незабутня Квітка" Алекс Гутмахер, який не був знайомий із Квіткою особисто, робить усе, щоб про неї пам'ятали після смерті. Бо що таке онкологія він знає з власного досвіду.

Мета благодійного проекту – допомогти українським жінкам у боротьбі з раком. Усі зібрані кошти витрачають на придбання пересувних мамографів. Два роки тому придбали такий для Вінничини. За рік на ньому обстежилось 4 тисячі українок, у 13-х діагностували онкологію.

Цього разу організатори зібрали ще 100 тисяч гривень для Подільського онкоцентру. Якщо допоможе місцева влада і меценати, мамограф ще з'явиться на Житомирщини та Хмельниччині. Тож прийшовши на благодійний концерт, який відбувся у Національній опері України, кожен зробив свій внесок у добру справу.

Більше – дивіться у сюжеті.

Марина Молька

Інф.: 24tv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити