Цими вихідними в Києві відбудеться один з наймасштабніших фестивалів іноземної культури - "Корейська хвиля".
У програмі заходу - майстер-класи створення корейського орігамі, каліграфії, квілінгу, демонстрація національного одягу та бойових мистецтв, а також багато інших тематичних заходів, які сподобаються не лише дорослим, а й найменшим членам родини.
Про таємниці організації "Корейської хвилі", а також про фестивальні плани для України та, зокрема, Києва на найближче майбутнє ексклюзивно для "Волі народу" розповіла директор компанії Confetti Антоніна Юрченко.

- Ви вже не вперше організовуєте настільки масштабний фестиваль культури певної країни. Як виникла така ідея? Що надихнуло на створення подібних культурних заходів?

- З дитинства хотіла мандрувати, але дуже боюсь літати. Одного разу я подумала – якщо я не можу полетіти в далеку країну, може, вона прилетить до мене?

А якщо серйозно, то у Києві, на мою думку,  гостро не вистачає якісних заходів для всієї родини: цікавих, корисних, наповнених емоціями, тих, що спонукають до розвитку особистості  та пізнання нового. Ми можемо спостерігати гострий брак творчих просторів.  
Як показав досвід нашого першого фестивалю ЯпоноМанія», це не лише моя думка. Далека країна, інша культура – що може бути цікавіше?

Урочисте відкриття - Як Ви зазначили, в Києві вже проходив фестиваль японської культури – «Япономанія», зараз Ви активно готуєте «Корейську хвилю». Чим зумовлений вибір саме таких, східних, культурних заходів? Чи варто нам очікувати на фестивалі європейської культури, організовані Вами? Якщо так, то хоча б натякніть, які саме фестивалі це будуть?

- Східна тема цікава в першу чергу тим, що це абсолютно інший менталітет, інше бачення життя. Це - дуже яскраві і багаті культури. У  Південно-Східній Азії, знаходяться незліченні скарби, і ми намагаємося показати на фестивалях бодай їх маленьку частинку.

Якщо говорити про Японію та Південну Корею, то вважаю, що нам, українцям, варто в деяких речах брати з них приклад.  Навчатись і працювати, як вони, бути такими ж згуртованими у радості та в біді, пишатися своїми традиціями, берегти свою історію і піклуватися про завтрашній день.

В наших  планах на найближчі два роки фестивалів європейської культури немає.  Ми вже плануємо фестивалі 2014 року, це будуть нові культури, а от які саме – секрет поки що ідуть переговори із посольствами  відповідних країн.

- На Вашу думку, яких культурних заходів не вистачає в Україні та, зокрема, у Києві? Чи плануєте Ви порадувати фестивалями культури інші міста України? Чи проведення таких заходів можливе поки що тільки у Києві?

- Не вистачає культурних заходів, які можна відвідувати всією родиною, без разючого удару по сімейному бюджету. Не вистачає майданчиків, дружніх до відвідувачів із маленькими дітьми, а саме: з кімнатою матері та дитини, з достатньою кількістю зручних чистих туалетів (вибачте за такі подробиці, але це життя), з наявністю охорони, з контролем людського потоку задля уникнення тисняви.

Не вистачає заходів, які б не просто пропонували відвідувачам готовий до споживання продукт, а спонукали до активної участі, творчості, розкривали б таланти і здібності. Врешті-решт, не вистачає заходів, які б розвивали естетичне чуття та гарний смак.

Щодо проведення фестивалів у інших містах… Прямо на майданчику «ЯпоноМанії» нам пропонували провести подібний фестиваль у Львові, зараз кличуть до Харкова. Є одне «але» - подібні фестивалі потребують великих витрат, а з переїздом до іншого міста ці витрати зростають майже удвічі.

Ми прагнемо, аби наші фестивалі були доступні якомога більшій кількості людей, тому не можемо робити вхідний квиток надто дорогим. Ну і спонсори поки що не стоять у черзі, тож простіше зацікавленим у своєму культурному розвитку приїхати до Києва.  

- На Ваш погляд, яких заходів треба вживати на державному рівні для того, щоб масштабні культурні події ставали все популярнішими та доступнішими для пересічних українців?

- На державному рівні потрібно будувати сучасні виставкові центри й облаштовувати відкриті майданчики для проведення масових заходів. Також надавати ці площі організаторам  за мінімальну плату. Тоді більшу частину бюджету заходу можна спрямувати на формування цікавої та якісної програми, взагалі робити їх частіше, а вхід на такі заходи зробити безкоштовним або за символічну вартість.

Найбільша проблема організатора - знайти майданчик, який би міг вмістити значну кількість людей, при цьому бути зручним та безпечним для відвідувачів.  

До речі, міжнародні та європейські конгреси в Україні не проводяться саме з цієї причини – у нас просто не має відповідного місця, щоб прийняти кілька тисяч делегатів.
Поки підтримки з боку держави немає – будемо вирішувати проблеми власними зусиллями. Якщо не ми, то хто?

На фото: урочисте відкриття "ЯпоноМанії" в Києві; фестиваль "Корейська хвиля" - цими вихідними у Києві.

Альона Саффір, журналіст "Волі народу"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити