Українсько-вірменська дружба - взірець міждержавних відносин та міжетнічних відносин в Україні
28 вересня 2017 року Рада національних спільнот України спільно з керівництвом Національного конгресу вірмен України провели в Харкові розширене засідання "Всеукраїнська громадська платформа-конференція "Вірменія – Україна: Діалог культур".
Безперервний діалог влади з представниками громадських організацій є важливою складовою успішних демократичних перетворень в багатонаціональному українському суспільстві на шляху до високих європейських стандартів життя.

Сьогодні Рада національних спільнот України та Національний конгрес вірмен України ведуть плідну співпрацю з метою збереження національної ідентичності, відновлення історико-культурних цінностей, беруть активну участь в розбудові нового українського суспільства.
За ініціативою керівництва громадських організацій «Рада національних спільнот України» та «Національний конгрес вірмен України» 28 вересня 2017 року в Харкові відбулося розширене засідання «Всеукраїнська громадська платформа-конференція «Вірменія – Україна: Діалог культур».

Були обговоренні досягнення та перспективи національно-культурних спільнот України згідно з планом робіт на 2017 рік.

Учасники: Аванесян А.Д. — Голова Ради національних спільнот України, Президент Національного конгресу вірмен України, заслужений діяч культури України; Ходаківський В.Д. — начальник управління взаємодії з національними спільнотами України та закордонними українцями; Саргсян А.С. – Депутат Національних зборів Республіки Вірменія; Аджемян К.Х. — Депутат Національних зборів Республіки Вірменія; Галстян С. — Завідувач відділом нової і новітньої історії музею історії Вірменії; Валєєв Е.Х. — Перший заступник Голови Ради національних спільнот України, Голова Правління Всеукраїнської Асамблеї Татар; Цельсдорф Л.Л. — Відповідальний секретар Ради національних спільнот України, Голова товариства німців Києва «Відергебурт»; Степанян В.А. — Віце-президент Національного конгресу вірмен України, член спілки кінематографістів України, кінорежисер; Данієлян Е.Ж. — заступник Голови Ради національних спільнот України, перший Віце-президент Національного конгресу вірмен України.

Захід пройшов за участю багатьох представників різних національно-культурних громад України та засобів масової інформації України та Вірменії.
Прагнення до миру і добробуту знаходять відображення в культурі та мистецтві етносів, об’єднуючи представників різних національностей в єдину українську націю!

Заплановано проведення:
Інтелектуальний форум «Европейська платформа справ людини»;
Всеукраїнський фестиваль «Фольклорама»;
Всеукраїнський фестиваль-конкурс вірменської культури «Таланти твої, Україно»;
а також - відкриття кафедри вірменської мови та вірменознавства, відкриття загальноосвітньої школи на базі Національного таврійського університету і Київського національного лінгвістичного університету. Проводиться збір і вивчення матеріалів із Сардарапатської битви спільно з центральним музеєм історії Вірменії та музеєм Сардарапатської битви.

За багаторічний та вагомий вклад у зміцнення україно-вірменських відносин були нагородженні представники державного управління Республіки Вірменії, за високий професіоналізм та активну діяльність, спрямовану на утвердження принципів миру і злагоди були нагородженні почесними грамотами представники національних спільнот України, а також за мужність та відвагу, виявлені під час виконання завдань антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей нагороджений особовий склад батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Харків» Головного управління Національної поліції в Харківської області. Також на конференції було повідомлено про відкриття представництва Національного конгресу вірмен України в Вірменії та було вручено посвідчення Директору представництва Данієляну Граче Арсеновичу.

Яскравим доповненням до соціально-культурного заходу стала концертна програма «Мистецька палітра етнічних спільнот України» за участю майстрів мистецтв, художніх колективів і солістів етнічних спільнот України, яка відбулась у Театрально-концертному центрі Харкова.  

Інф.: radaspilnot.org.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити