ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Культура і духовність
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Культура і духовність

Планета святкує китайський Новий рік

Вважаєте, що новорічні свята залишились далеко позаду? Тоді, вітаємо Вас з Новим роком! Саме сьогодні, 10 лютого, за китайським календарем наступив Новий рік - рік змії.
У ніч на 10 лютого жителі Китаю зустріли рік Змії. Свято Весни, яке є головним святкуванням року й знаменує початок нового року за місячним календарем, відзначають не тільки в Китаї, але й в обох Кореях, В'єтнамі, Індонезії, Малайзії, Сінгапурі, Таїланді, Філіппінах та інших країнах світу.
 

Українські дизайнери "оживили" Вітні Х'юстон (ВІДЕО)

Дизайнери за 2 місяці створили сценічну голограму співачки: ВІДЕО
Покажуть її в Києві, Донецьку, Дніпропетровську і Одесі на концертах пам'яті Вітні Х'юстон з 5 лютого. Українські дизайнери створили величезну сценічну голограму співачки. Із глядацької зали здаватиметься, що зірка, наче справжня, виходить на сцену, щоби привітати публіку. А наприкінці шоу з'явиться ще на хвилинку, щоби попрощатись, повідомляє ТСН.Особливе. На голограмі їй 35. Вона вся у білому і з зачіскою, як у фільмі "Охоронець". Щоби досконало відтворити Уітні Хьюстон - її міміку і жести, дизайнери годинами передивлялися записи її концертів.
 

“Битва за Україну” – нова збірка поезій нардепа ВР кількох скликань

Де українська нація? У внутрішній еміграції, - Володимир Черняк
Відомий український економіст, народний депутат України III та IV скликань та народний депутат СРСР (1989 -1991) Володимир Черняк довів, що він не тільки політик і ”фізик”, а й “лірик”. Профессор, доктор політичної економії, один із засновників Народного Руху України і творців Української Незалежності випустив у світ збрку влаcних полум’яних поезій “Битва за Україну”(Репортаж із зашморгом на серці). До книги увійшла громадянська лірика, фрагменти публіцистики, афоризми на політичну тематику.
Вже з першої сторінки вражає авторський епіграф:
"Книга як крига, що скресла, як надія, що воскресла, монолог скомороха, в думках схоплена епоха, істини, аналізом згвалтовані, спонука відчути хоч трохи дотик до епохи – серцем дотик, нервів опік, від збайдужіння наркотик".
 

Народному артистові України Павлу Дворському - 60

Павло Дворський: Є пісня, а є шоу. Це різні речі
У світі повертається мода на живі концерти, такі, як колись давала "Смерічка", - переконаний артист.
Павло Дворський має якесь особливе, своє відчуття пісні і місії співака на сцені, яке, попри надзвичайну скромність, завжди вирізняло його і в ансамблі "Смерічка", і в часи національного підйому початку 90-­х, і нині. Кореспондент "України молодої" провів розмову з коспозитором та співаком, приводом для якої стало його 60-­ліття, що припадає на перший день лютого.  Детальніше
 

60-річчя Квітки Цісик планують відзначити на державному рівні

У квітні 2013-го року в Україні можуть на державному рівні відзначити 60-річчя з дня народження Квітки Цісик. Відповідний проект постанови зареєстрував у парламенті народний депутат від фракції "Батьківщина" Володимир Яворівський.
Проект постанови Яворівського передбачає підготовку та відзначення на державному рівні 60-річчя з дня народження Квітки Цісик.
Для цього пропонується створити відповідний організаційний комітет, розробити та затвердити план необхідних заходів, забезпечити висвітлення в засобах масової інформації життєвого та творчого шляху Квітки Цісик.

 

Висоцький завітав до улюбленої Одеси

Одесити не просто любили Володимира Висоцького, вони його обожнювали, вважаючи за свого
Їм близькими і зрозумілими були його бунтарська і водночас поетична вдача, замаскований під пустотливість гострий розум, його ролі в кіно й пісні, навіть його витівки. Він же відповідав Одесі взаємною любов’ю, оспівував її, мав тут безліч друзів. А ще саме тут він пізнав чари кохання з чудовою француженкою - актрисою Мариною Владі, подорожуючи разом то на суперлайнерах, то на вітрильниках. Таким окриленим натхненням він і зображений на пам’ятнику біля Одеської кіностудії, де були зняті стрічки "Вертикаль" та "Місце зустрічі змінити не можна", які принесли йому світове визнання.
Про все це оповідає нова документальна кінострічка "Володимир Висоцький очима одеситів", допрем’єрний показ якої відбувся в Одесі саме у дні 75-річчя від дня народження цього актора, поета й барда.
 

Неперевершеному майстру комедії Леоніду Гайдаю - 90 років (ФРАГМЕНТИ З ФІЛЬМІВ)

Навіть пошукова система Google сьогодні розмістила тематичну картинку, на якій – найпопулярніші персонажі його ексцентричних комедій: "Пес Барбос і незвичайний крос", "Кавказька полонянка", "Операція И", 'Джентльмени удачі". Саме Гайдай став батьком легендарної трійки ледацюг: Труса, Балбеса і Бувалого.
На рахунку Леоніда Гайдая – майже два десятки комедій. Прибутки від їхнього прокату утримували чи не весь "Мосфільм", а фрази стали крилатими в усьому колишньому Радянському Союзі. "Діамантова рука" в 69-му році побила всі рекорди прокату – її подивились майже 77 мільйонів глядачів, а згодом її визнали найкращою вітчизняною комедією цілого століття, -
інф.: facty.ictv.ua  Детальніше+ВІДЕО
 

Невідомий художник став “українським Ван Гогом” (ФОТО+ВІДЕО)

Йому позаздрив би Пікассо
Картини художника десятки років припадали пилом на горищі покинутого будинку. Художники випадково наткнулися на полотна 80-річного нікому невідомого художника. І завмерли. Його картини виявилися шедеврами - такими як у Ван Гога і Сезанна. (Про митця - ВІДЕОСЮЖЕТ на stb.ua).
Розбите скло, напівзруйнована стіна і будинок, який ось-ось завалиться. Складно повірити, що в цьому будинку живе художник. Ще 30 років тому він жив як усі. Малював, влаштовував виставки, йому поети навіть вірші присвячували. Але в коло художників Леонід Литвин так і не увійшов. Його сільський імідж художникам не сподобався.
 

У Києві з аншлагом пройшов творчий вечір Романа Коваля - номінанта на Шевченківську премію

Вечір відбувся з нагоди висунення його книжки “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею” на Національну премію ім. Тараса Шевченка
Подія сталася 24 січня в Київському міському Будинку вчених. Її атмосферу змалював народний депутат України Олесь Доній. “Давно не бачив такого аншлагу! – сказав він. – Уже о 18.10 нас не хотіли впускати у будівлю, бо зал був переповнений. Потрапивши нарешті в Будинок вчених, виявилося, що десятки людей не впускають ще і до зали (бо там не тільки всі місця були зайняті, а народ вже “стояв на головах”). Можете уявити, навіть Степана Хмару не хотіли впускати! Вечір пройшов у кращих традиціях кінця вісімдесятих – в залі панувала атмосфера братерства, патріотизму і напівпідпільної фронди до існуючого режиму”.
 

23 січня, 165 років тому, народився Богдан Ханенко - великий український меценат

Богдан та Варвара Ханенки понад 40 років віддавали значні власні кошти на розвиток української культури 
Богдан Іванович Ханенко народився 23 січня 1848 року в родовому маєтку Ханенків у с. Лотоки на Чернігівщині, пра-правнук Миколи Даниловича і син Івана Івановича Ханенка. Збірку археологічних знахідок й мистецьких творів передав до Музею мистецтв у Києві, на основі якого згодом засновано Музей мистецтв ВУАН, який потім довгий час називався Київський музей західного і східного мистецтва, тепер — Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (знаходиться на вул. Терещенківській). Ханенко провадив на власні кошти археологічні розкопи переважно на території Київщини. Видав збірник "Древности Поднепровья". Був членом Археологічної комісії, Історичного товариства Нестора Літописця та інших наукових товариств. Детальніше
ше 
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні96
mod_vvisit_counterВчора6538
mod_vvisit_counterЦього тижня21938
mod_vvisit_counterМинулого тижня25593
mod_vvisit_counterЦього місяця117482
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24140164