ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Культура і духовність
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Культура і духовність

Український художник - у колі відомих європейських експресіоністів (ВІДЕО)

Михайло Демцю - кольоровий та фактурний художник
Художник Михайло Демцю на своїх полотнах відкриває знайомий, але небачений дотепер світ. Не шкодуючи фарби, мовою м’яких ліній та напівприхованих образів він створює власну казку.
Сьогодні ім’я Михайла Демцю – широковідоме серед європейських експресіоністів. Художник далі сміливо поєднує традиції та колорит закарпатської школи із сучасним мистецтвом. У своїх роботах автор поспішає жити, а у пластиці кольору, створеній ритмом барвистих мазків, шукає своїх муз.  Детальніше+ВІДЕО
 

Як стати письменником? Практичні поради від Ірени Карпи (ВІДЕО)

Відома письменниця Ірена Карпа ділиться таємницями письменницької роботи та дає поради тим, хто мріє випробувати себе на літературній ниві.
На початку 2009 року Ірена Карпа презентувала свою книжку "Добро і Зло", яка за рейтингом читачів журналу "Кореспондент" увійшла до десятки найкращих українських книг 2009 року.
Детальніше+ВІДЕО
 

Карл Лагерфельд представив світові свої "Вогненні гравюри"

19 лютого в галереї Gmurzynska у швейцарському Сент-Моріці відкрилася виставка експериментальних фоторобіт Карла Лагерфельда під назвою Вогненні гравюри (Fire Etchings), яка триватиме до 29 березня.
Вартість однієї роботи - 300 000 євро.
 

Київ соромиться своєї українськості

Те, як Київ говорить і поводиться, як паркує свої автомобілі і вигулює собак, як обслуговує і торгує, як розважається і чепуриться, як бреше і зізнається – це хамство "во плоті".
Таке місто не може бути нашою столицею. Зі своєю вульгарною поетикою та фальшивою патетикою Київ навіть в естетичному плані перетворився, перефразовуючи Лесика Подерв`янського, на застиглу в бетоні, склі, залізі, а також у повітрі - музику Поплавського.
Київ настільки соромиться своєї українськості, що навіть крайні прояви українського націоналізму він реалізує за російськими схемами, матрицями і кліше.
 

Леонардо да Вінчі написав щонайменше дві "Мони Лізи"

Результати нових досліджень швейцарської "Мони Лізи", відомої як "Айзелуортська Мона Ліза", варто розглядати як доказ того, що ця картина не була пізньою копією "Джоконди", а написана самим Леонардо да Вінчі.
Про це, заявили експерти з фонду Мони Лізи в Цюріху, провівши ряд тестів.
Портрет Мони Лізи Айзелуортської, як всановили фахівці Швейцарського федерального технологічного інституту, був написаний між 1410 і 1455 роками.
 

16 лютого - 200-річчя з Дня народження Степана Гулака-Артемовського

Український співак, актор, композитор та драматург народився У Городищі на Черкащині 16 лютого 1813 року в сім'ї священика. Є автором першої української опери "Запорожець за Дунаєм", пісень "Спать мені не хочеться", "Ой, на горі та й женці жнуть", "Стоїть явір над водою".
"У Городищі досі є куток з назвою Гулаківка. Саме там стояла хата його батьків Степана та Варвари Гулаків-Артемовських, - розповів Олександр Щепак, директор Городищенського районного музею імені С.С.Гулака-Артемовського. - Батько в нього був священиком, старший за дружину на 10 років. Побралися, коли їй виповнилося 15. Народили дев'ятеро дітей. У їхній сім'ї виховувався двоюрідний брат Тараса Шевченка Євдоким. Хоч офіційно вважається, що Семен з Тарасом познайомилися в 1838 році в Петербурзі".
 

Небанальний День Святого Валентина

Якщо вечеря в ресторані чи прогулянка вечірнім містом вже не захоплює ані Вас ані Вашу половинку, можна спробувати долучитися до високого мистецтва у світле свято Валентина.
14 лютого Мистецький Арсенал запрошує усіх закоханих, і не тільки, на вечір, присвячений коханню та мистецтву.
 Для всіх гостей будуть організовані спеціальні екскурсії виставкою Kyiv Fine Art 2013,Ю а також лунатиме музика від діджеїв Olegue Zabava та Serge Jazzmate. Перлина програми - Homo Eroticus – поезія Ігоря Померанцева вперше українською!
 

"Файне" мистецтво вже завтра у Мистецькому Арсеналі

14 лютого у Мистецькому Арсеналі відкривається одна з наймасштабніших в Україні, IV виставка-ярмарок FINE ART UKRAINE.
Вже вчетверте FINE ART UKRAINE 2013 продемонструє широку палітру сучасного образотворчого мистецтва – живопис, графіку, скульптуру, фотографію, представить спеціальні проекти, експозиції від провідних вітчизняних галерей та широку освітню програму.
Заголовним проектом стане виставка: "Матч-пойнт 88: за мить до нового життя". Остання колекція радянської доби.
 

Шануєте Олександра Довженка? Доведіть це ділом

Ще зовсім недавно у своїх статтях про участь українських режисерів у міжнародних кінофестивалях, про демонстрацію відреставрованої вітчизняної кінокласики я із вдячністю завжди згадував про Національний центр Олександра Довженка. Заслуги його невеличкого колективу в збереженні, відродженні й популяризації наших мистецьких надбань неоціненні.
Підприємство, що об’єднує державний кіноархів художніх фільмів та кінокопіювальну лабораторію,  - це наша багатюща національна скарбниця. У Києві та моїй рідній Одесі ходити на кіноперформанси центру Довженка вже модно й престижно. Адже тільки там можна побачити відроджене німе українське кіно, яке здатне затьмарити голлівудські бойовики.
 

Вітчизняному митцеві, щоб його помітили на Батьківщині, треба пройти сувору ініціацію за кордоном

"Чудові картини, дуже подобаються. Але виставляти вас не можу, зрозумійте мене правильно", — подібну відповідь не раз чув від віденських галеристів український художник Борис Буряк, коли років із двадцять тому поїхав підкорювати Європу. Австрійські арт-дилери працюють тільки зі своїми авторами — такий от мистецький націоналізм. Борисові Буряку пощастило: один з галеристів, виходець з Румунії, згодився на співпрацю з українським майстром. Сусіди ж таки... Інф.: dt.ua
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2332
mod_vvisit_counterВчора3831
mod_vvisit_counterЦього тижня6163
mod_vvisit_counterМинулого тижня35039
mod_vvisit_counterЦього місяця94196
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24247914