ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Культура і духовність
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Культура і духовність

Гоголівська усмішка першоквітневої Полтавщини

Полтавцям, як кажуть, сам бог велів 1 квітня усміхатися і жартувати, адже саме цього дня 1809 року в містечку Великі Сорочинці народився геніальний український письменник і неперевершений майстер гумору Микола Гоголь.
Як славнозвісне свято української культури - Сорочинський ярмарок, традицією сорочинців уже стали і першоквітневі сміховини. Цьогорічне свято вони назвали "Наш земляк, великий Гоголь – сміхотворцям усім взірець". Автора "Мертвих душ", "Ревізора", "Вечорів на хуторі поблизу Диканьки" вшанували з нагоди 204-й річниці від дня народження працівники місцевого літературно-меморіального музею М.В. Гоголя, краєзнавці й письменники.
 

1 квітня - 204-річчя від дня народження Миколи Гоголя

На батьківщині Миколи Васильовича, на Полтавщині, його іменем названі вулиці, заклади освіти й культури. Неподалік Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Гоголя, на розі вулиць Гоголя і Леніна, знаходиться пам'ятник нашому землякові. Саме тут вже 5-й рік поспіль нагороджують лауреатів щорічної літературної премії імені Миколи Гоголя. Традиційно її отримують учні та студенти: автори есе, поем, оповідань, віршів та п'єс, присвячених життю і творчості нашого земляка.
 

У Києві розквітли художні сади з різних куточків світу

Художниця Ольга Петрова демонструє киянам радість садів
У галереї "Мистецька збірка" відкрилася виставка відомої української художниці Ольги Петрової "Радість садів".
Сад Ольги Петрової - це пошук особистого раю не зовні, а погляд всередину, у нетрі власної душі. Хто знає, що там чекає на сміливого глядача: ніжне цвітіння, стиглі плоди чи змій, що причаївся в травах. Цей сад може бути схожий на Едем, на чудо світу - сад Семіраміди, на сад Гесперид із золотими яблуками безсмертя чи на Гетсиманську рощу….
 

Доки радіоерики ігноруватимуть український "Отче наш" і слова Державного Гімну?

Відомо, як день розпочнеш – так його і проведеш. Для багатьох із нас уже стало звичним просинатися близько шостої ранку під позивні радіо "Ера", девізом якого стали слова: "У ритмі життя". Багато доброго можна сказати про цю недержавну радіостанцію сучасного формату, її прагнення представити різні точки зору на всі животрепетні проблеми, не переобтяжену рекламою та музичною попсою. Але я не збираюся аналізувати її програми, скажу лише про ті 2-3 хвилини, які можна назвати традиційною  вранішньою побудкою. Нею, на мій погляд, радіоерики ображають усіх українців. Вони  ігнорують український текст молитви "Отче наш", замінивши його церковнослов’янським, і текст Державного Гімну України, транслюючи лише мелодію.
 

Стів Джобс став героєм комедії

Студія Funny or Die, що спеціалізується на виробництві гумористичних роликів, зняла повнометражну комедію про життя Стіва Джобса. Картину під назвою iSteve покажуть публіці в Інтернеті вже 15 квітня.
Життя Стіва Джобса викликає великий інтерес у діячів мистецтва. Біографія засновника Apple, написана Уолтер Айзексон, стала міжнародним бестселером. За мотивами життя Джобса планують випустити мангу, Sony Pictures знімає власну офіційну версію біографії співзасновник Apple.
 

Кольоровий вибух - візії від Михайла Деяка

25 березня у Київському музеї російського мистецтва відкриється виставка художника Михайла Деяка "Кольорові візії"
Енергетичний живопис мольфара пензлю Михайла Деяка переверне традиції Київського музею російського мистецтва. Молодий майстер руйнує стереотипи. Він не копіює існуючий, а створює новий світ. В його реальності, його візіях, немає місця нічому сірому і посередньому. Вона лавиною кольорів, вулканічною лавою летить на глядача, захоплює, дивує, вражає. Це світ, в якому предмети, рослини та архітектура - все дихає і пульсує, все сповнене поезії та емоцій. Це світ, який існує на межі фантазії і чарівних снів. Масштабний формат робіт вражає майже архітектурним, грандіозним розмахом та створює ефект присутності в картині. Роботи М. Деяка - енергетичний концентрат, що заряджає теплотою, силою, оптимізмом.
 

Як виглядали відомі літературні герої (ФОТОРОБОТИ)

Художник і письменник Брайан Джозеф Девіс намалював фотороботи відомих літературних героїв на основі того, як їх описував автор у книзі. Серед них - портрети Ісуса Христа, Моріарті, Воланда та інших.
Про це повідомляє сайт 24tv.ua, де можна переглянути галерею фотороботів. 
Детальніше
 

Львів перетвориться на "Музей Писанки"

IIІ Фестиваль писанок у Львові, який відбудетьсяз 6 квітня по 6 травня, заполонить місто атмосферою Великодня. Цей родинний захід прославлятиме  тисячолітні традиції святкування найсвітлішого свята у християнському світі.
Головною ідеєю Фестивалю є популяризація великодніх традицій та прикрашання міста Лева за допомогою невід'ємного символу Великодня - Писанки. У цей період увесь Львів перетвориться на "Музей Писанки" під відкритим небом, де з різних матеріалів будуть створюватися та оздоблюватисяписанки.
 

Ключ для здобуття добра Україні

Приводом для зустрічі зі знаним літератором з Волині Іваном Корсаком (на фото) став вихід його нового історичного роману "Немиричів ключ (видавництво "Ярославів Вал", 2012 р.).
"Чималенько з нинішніх "державників", гадаю, про існування змальованої в ньому історичної постаті Юрія Немирича (мудрого дипломата, зокрема, творця Гадяцької угодити між Польщею та Україною 1657 р.) досі і не підозрювали, бо низку років тримали в руках лиш єдину книжку – ощадну...
Юрій Немирич був одним з найзаможніших українських аристократів свого часу, володів чималим ключем міст та сіл. Та в романі не про цей ключ посілостей наголос, мова ведеться, насамперед, про ключ для здобуття добра своїй землі і своєму людові", - стверджує автор у інтерв'ю для "Порталу українця".  Детальніше  
 

Унікальні плащаниці XVI століття покажуть у Києві

Світ знає багато плащаниць. Найважливішою серед них є та Єдина, що оповивала в усипальні тіло Христове. Інші, її наступниці, зі століття в століття зберігали й передавали відтворену майстрами мить оплакування Христа. Деякі з них і донині служать у церквах, а деякі вже перейшли у скарбницю духовних і мистецьких цінностей.
Саме такі старовинні рукотворні плащаниці після тривалої перерви будуть представлені для огляду в Національному художньому музеї: одна – з колекції НХМУ, друга – з колекції Києво-Печерського заповідника. Кожна з плащаниць і пов’язані з ними історії та легенди являють значний науковий і культурний інтерес.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні973
mod_vvisit_counterВчора7049
mod_vvisit_counterЦього тижня29666
mod_vvisit_counterМинулого тижня27018
mod_vvisit_counterЦього місяця78737
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24232455