ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Культура і духовність
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Культура і духовність

Став відомий список учасників конкурсу "Нова хвиля-2013"

Вже зовсім скоро, а точніше 23 липня у латвійському місті Юрмала стартує одна з найбільш важливих і масштабних музичних подій літа - 12-й міжнародний конкурс молодих і талановитих виконавців популярної музики "Нова хвиля". Вже відомо, що всі учасники приїхали до Юрмали. Тепер вони будуть активно репетирувати на сцені концертного залу "Дзінтарі".
 

Відреставровано оригінальну українську звукову доріжку комедії "За двома зайцями"

Фільм "За двома зайцями" здобуде свою початкову, українську мову і поверне живі справжні голоси великих акторів
Комедія "За двома зайцями", знята на київській кіностудії Олександра Довженка в 1961 році, здобуде свою початкову мову – українську. Як повідомляє Радіо Свобода, посилаючись на УНІАН, мільйони шанувальників цієї картини звикли до реплік і діалогів героїв Олега Борисова, Маргарити Криніциної, Нонни Копержинської російською мовою, хоча спочатку режисер Віктор Іванов знімав фільм українською.
 

Українці Америки закликають гідно вшанувати 100-річчя від дня смерті Лесі Українки

Так! Я буду крізь сльози сміятись, Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись, Буду жити! Геть, думи сумні!

1-го серпня цього року українська громада буде відзначати 100-літню річницю від дня смерті Лариси Косач-Квітки, більш відомої за своїм літературним псевдонімом Леся Українка, - однієї з найвизначніших письменників, поетів та культурних діячів України.
Леся Українка народилася у 1871 році в Новограді-Волинському в сім’ї дуже талановитих людей. Її мати — Ольга Драгоманова-Косач, письменниця і публіцист, краще відома за своїм літературним псевдонімом Олена Пчілка, а її дядько Михайло Драгоманов був відомим українським науковцем, істориком та громадським діячем.
 

На місці пам'ятника Іванові Франку вандали-чиновники Одещини хочуть спорудити фонтан

Чим невгодний Іван Франко регіоналам-українофобам Одещини?
У довжелезному списку міст і сіл, де встановлені пам’ятники Іванові Франку, селище Іванівка – районний центр на Одещині чомусь не значиться. А саме він, при відсутності пам’ятника Тарасові Шевченку, й уособлює тут українськість цього давнього козацького краю. А ось із місцевою владою іванівцям майже завжди не везло. В 1793 році російський майор Баранов, що відзначився в ході російсько-турецьких воєн, отримав біля річки Великий Куяльник 3.1 тисяч десятин землі, тож існуюче тут здавен безіменне поселення стали називати Малобаранівкою.
 

Оголошено імена 20 номінантів на здобуття премії PinchukArtCentre 2013

26 червня 2013 року PinchukArtCentre оголосив імена 20 художників, номінованих на Премію PinchukArtCentre у 2013 році - загальнонаціональну премію у сфері сучасного мистецтва, що з 2009 року присуджується молодим українським художникам віком до 35 років.
Список було сформовано Відбірковою комісією за результатами добору з близько 1000 заявок, отриманих на третій конкурс від молодих митців з усіх регіонів України та зарубіжжя.
 

На Львівщині відкрили ще один пам’ятник Кобзареві

23 червня, в День Святої Трійці, у селі Чишки Пустомитівського району урочисто відкрили  пам’ятник Тарасові Шевченку. Зазначимо, що відкриття цього пам’ятника  приурочене до 17 річниці початку відзначення  Дня  Конституції України та 200-річчю  від дня народження Кобзаря. Автор монументу – славетний вітчизняний скульптор, лауреат Шевченківської премії Ярослав Мотика.
В урочистостях взяли участь голова облдержадміністрації Віктор Шемчук, заступник голови облдержадміністрації  Ірина Романів і голова Пустомитівської РДА Ігор Чопко, а також чисельна громада села Чишки.
 

Ніна Матвієнко заспіває англійською

Одна з членів журі вокального шоу "Битва хорів" на 1+1 Ніна Матвієнко знаходиться у пошуках нових хітів і мріє продовжити сольну кар'єру, йдеться у ТСН.Особливе. Матвієнко вже записала нову пісню, але довести її до ефірного вигляду ніяк не може - бракує часу. Водночас на власному досвіді переконалася - без нового репертуару її швидко можуть забути. На велику сцену Матвієнко вийде завдяки проекту "Битва хорів". Наразі вона опановує англійську аби заспівати всесвітньовідомий хіт. Детальніше+ВІДЕО
 

Дерев'яні церкви українських Карпат внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (ФОТО)

21 червня під час засідання 37-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Камбоджі "Дерев’яні церкви українських Карпат" однологолосно внесено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомив Міністр культури Леонід Новохатько, пише прес-служба Мінкульту, - пише ridna.ua.
"Це – транскордонна номінація України та Польщі. До списку ЮНЕСКО внесено 8 храмів, що знаходяться на території Польщі та 8 – на території України: 4 у Львівській області й по 2 у Івано-Франківській та Закарпатській областях", — пояснив Міністр. "У цих унікальних дерев’яних церков поважний вік. Їм понад 300 років. Найстаршою є церква Зіслання Святого Духа в с. Потеличі, Жовківського р-ну, Львівської області. Ця пам’ятка архітектури датується 1502—1600 роками", — повідомив Леонід Новохатько.  Детальніше+ФОТО
 

200-річчя Шевченка відзначатимуть на міжнародному рівні

Україна звернулася до Організації об'єднаних націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО) з проханням відзначити 200-річчя від дня народження поета Тараса Шевченка на міжнародному рівні в 2014 році.
Про це під час "години питань до уряду" у Верховній Раді сказав міністр культури Леонід Новохатько.
"На сьогодні таку заяву прийнято ЮНЕСКО, адже ця організація формує список пам'ятних дат", - сказав міністр.
Новохатько повідомив, що генеральна конференція ЮНЕСКО буде розглядати це питання в листопаді, і Україна сподівається, що заявку буде прийнято, і в 2014 році все світове співтовариство в рамках місії ЮНЕСКО буде відзначати ювілей Шевченка.
 

Сьогодні відкривається доступ до електронних архівів Тараса Шевченка

Сьогодні на сайті Національного музею Тараса Шевченка відкривається доступ до електронного архіву документів, пов’язаних із постаттю Тараса Шевченка.
У розділі "Віртуальний архів" будуть розміщені 138 оцифрованих архівних справ із фондосховищНаціонального музею Тараса Шевченка.
Серед унікальних документів буде представлено метричну книгу 1795 року із записом про народження майбутнього поета, екзаменаційні списки із Академіїмистецтв в Санкт-Петербурзі, протоколи допитів, листування чиновників, тощо. Реалізація проекту зайняла приблизно 1 місяць, - інформує day.kiev.ua.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні484
mod_vvisit_counterВчора5118
mod_vvisit_counterЦього тижня22128
mod_vvisit_counterМинулого тижня27018
mod_vvisit_counterЦього місяця71199
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24224917