ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Культура і духовність
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Культура і духовність

Давньоруської мови не існувало, як не існувало і давньоруської нації

Бузина і мошки
Якщо якась наволоч вас ненавидить без причини, то дайте цій наволочі причину.
Народна мудрість
Ой праві українофоби: не дотягує польсько-русскій суржик до величі вєлікава і магучєва. От, наприклад, українське слово "невіглас". Ну і що? Ніяких емоцій – слово як слово – навіть для тих хто розуміє його значення. А ось скажеш общєпанятним язиком "долботрах" (читай в ісконном написанні) – усім зрозуміло – це бу-зи-на. І з’явилося це диво природи, як стверджує наука політфізіологія,  від схрещення городньої бузини не з дядьком з берегів Дніпра-ріки, а з дядьком з далекого містечка заснованого з дозволу монгольського хана на березі Гниловод-рєкі.
 

У Києві можуть з'явитися станції метро "Колибки" і "Криївка"

Тягнибок пропонує перейменувати станції метро “Теремки” та "Арсенальна"
Лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок незадоволений назвою відкритої нещодавно станції метро в Києві. На його думку, слово “Теремки” не відображає національної мовної картини світу українців, адже в Україні-Русі ніколи не було “теремків”, натомість люди мешкали в хатах, хижах, копанках, землянках, халабудах і навіть печерах, повідомляє видання “Український націоналіст”.
 

Сьогодні перший музей Тараса Шевченка святкує своє 85-річчя

10 листопада 2013 року Київський літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка запрошував на урочистості з нагоди 85-річного ювілею. Про це повідомляє museumshevchenko.org.ua. Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка – перший музей Кобзаря у світі – було відкрито 10 листопада 1928 року в будинку міщанина Івана Житницького, де впродовж 1846 року мешкав поет.
 

Вражаючі скульптури з... алюмінієвого дроту (ФОТО)

Із сотень метрів алюмінієвого дроту художник Сон Мо Парк (Seung Mo Park) створив серію виразних скульптур. Настільки грубий матеріал майстер перетворив на твори сучасного мистецтва. Відтворення постаті в найдрібніших деталях, аж до складок одягу, зморшок і мускулатури людського тіла, змушує глядача забути, що арт-об'єкти зроблені із заліза, пише sam.mirtesen.ru.
 

В експозиції Національного музею Шевченка немає нічого... про Шевченка

Забули пом’янути?!
Знайомишся з проектом експозиції — і... чогось не розумієш. Тут є "музей у музеї" — "Кирило–Мефодіївське братство", є історія колекці, є галерея  директорів, є історія перепоховання Василя Стуса. І нічого про Шевченка... Навіщо ж так?
Про дивну тематичну структуру й спрямованість експозиції Національного музею Шевченка
...Коли заходиш на сайт ТАКОГО музею і бачиш, що тебе, пересічного громадянина, запрошують до обговорення проекту майбутньої експозиції, то водночас відчуваєш зацікавлення і відповідальність.
 

Опера "Голодомор" - уперше на великій сцені Нью-Йорка

У Нью-Йорку поставили оперу про голодомор
Прем’єра опери "Голодомор" відбулась у Нью-Йоркському оперному театрі. Автором твору став американський композитор українського походження Вірко Балей, - повідомляє "День". Над оперою митець працював майже тридцять років. За цей час автор спілкувався з людьми та працював у архіві з документами. На його думку, ця тема потребує детальнішої уваги та більшого розкриття.
"Це опера, і як опера вона має свою історію. Тут є текст і підтекст. Текст - трагедія трьох людей, дитини і двох дорослих, а підтекст - Голодомор. Ідея зацікавити людей у тексті, але головне завдання композитора показати емоційне життя персонажів", - говорить композитор.
"Люди, які зацікавлені оперою, зацікавляться її історією, і почнуть розшукувати інформацію. І якщо ми говоримо про одне із завдань, то це безперечно – зацікавити глядача. Щоб люди зацікавились тим всім. І тоді мистецька праця помагає людям у тому процесі", - вважає автор.
 

До 70-річчя визволення Києва випустили монети

На честь 70-річчя визволення Києва Нацбанк відчеканив дві нові монети - 50-гривневку з срібла з позолотою, вагою близько 500 г (тираж 1000 штук, колекційна ціна - 6760 гривень) та її бюджетний варіант - 5-гривневку (тираж 30 тисяч штук, ціна 25 гривень).
У серпні-жовтні НБУ вже випустив в Україні три монети на тему ВВВ: вони присвячені 70-річчю визволення Харкова, Донбасу і південно-східної України (прорив лінії "Вотан" під Мелітополем). Інф.: mytime.net.ua
 

Сяючі риби - романтична і стильна окраса інтер'єру (ФОТО)

Рух в інтер'єрі архітектор Френк Гері передає за допомогою світильників у формі риб
Надклас водних хребетних архітектор "розселяє" у самих різних куточках світу, як наприклад, набережна Барселони, ресторан у Японії, парк у Міннеаполісі, і створює тематичні предмети інтер'єру. Колекція світильників Fish Lamps виконана з осколків ламінованого пластику ColorCore. Матеріал закріплений на дротяній арматурі, утворюючи подобу рибної луски, пише "Крута тема".
Ідея створення ламп у формі риби прийшла Френку випадково: він побачив, що впав шматок пластику ColorCore і вирішив, що з нього може вийти відмінна риба.
 

Українську кінострічку "Сери та сеньйори" покажуть на кінофестивалі у Лейпцигу

Фільм Олександра Течинського (на фото) "Сери та сеньйори" покажуть у конкурсній програмі Лейпцизького фестивалю документального кіно. DW розпитала в режисера про його роботу над дебютним фільмом.
У 35-хвилинній короткометражці українського режисера Олександра Течинського "Сери та сеньйори" йдеться про носильників вантажу, котрі щороку з'їжджаються на заробітки до Умані під час паломництва хасидів на єврейський новий рік Рош Ха-Шана. Фільм візьме участь у конкурсі короткого метру на 56-му Лейпцизькому фестивалі документального та анімаційного кіно DOK Leipzig. Фестиваль триватиме з 28 жовтня по 3 листопада.
 

30 жовтня, 131 рік тому, народився Михайло Бойчук - основоположник українського монументалізму

Михайло Львович Бойчук (30.10.1882 - 13.07.1937) був майстром світового рівня, основоположником нового стилю монументального мистецтва, базованого на українських традиціях і європейських взірцях.
Син бідного селянина, Михайло, ще бувши підлітком, привернув своїм талантом увагу знаменитого збирача старовинного українського іконопису, церковного та громадського діяча й мецената Андрея Шептицького. З допомогою владики він здобув найкращу, як на той час, художню освіту.
Молодий Бойчук навчався у студії Юліана Панкевича у Львові, в рисувальній школі у Відні, в 1905 р. закінчив Краківську академію красних мистецтв, упродовж 1908—1910 рр. знайомився з новими художніми течіями Парижа.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні770
mod_vvisit_counterВчора4387
mod_vvisit_counterЦього тижня5157
mod_vvisit_counterМинулого тижня27769
mod_vvisit_counterЦього місяця78553
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24101235