Життєво-сценічну виставку артистки організовує Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum)
Однією з яскравих постатей українського культурного простору другої половини XX ст. та першої половини XXI ст. є Герой України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, Народна артистка України Ніна Матвієнко, голос якої знають усі, незалежно від смаків, віку, соціального статусу.

Ювілейна виставка "Ой, виорю нивку широкую" є однією із складових великого мистецького проекту «Життя і сцена», присвяченого життю і творчості артистки. Експозиція розкриває глядачеві становлення та формування самобутнього таланту Ніни Митрофанівни Матвієнко, зафіксовані у фотохроніці, художніх фотопортретах та в образах сценічних концертних костюмів.
Виставку розгорнуто у двох виставкових залах НЦНК «Музей Івана Гончара». У першому залі, який має назву «Життя. Витоки», глядач, ставши на «рушник-долю», наче проходить разом з артисткою її життєвий і творчий шлях: від батьківського порогу до великої сцени життя, зафіксованого в архівних фотоматеріалах. Представлені в залі живописні полотна Петра та Андрія Гончарів, а також зразки поліського автентичного вбрання і предметів побуту з фондових колекцій Музею Івана Гончара, допомагають глядачеві зануритися і відчути характер середовища, в якому зростала майбутня артистка. Архівні фото висвітлюють її перші кроки на сцені, роботу з різними хоровими та музичними колективами, широку концертну діяльність, гастролі та зустрічі з визначними особистостями, успішну працю на театральній сцені та в кіно, громадську діяльність співачки та її громадянську позицію.

Куратор виставки та автор концепції проекту «Життя і сцена» – Галина Забашта.

Виставка діятиме з 04.11 по 26.11.

Вхід за квитками музею.

Над організацією виставки працювали:
-    Організатор – НЦНК «Музей Івана Гончара, Київ, вул. Лаврська, 19 (Івана Мазепи, 29)
-    Автор концепції мистецького проекту «Життя і сцена» та куратор виставки – Галина Забашта;
-    Фотодизайн виставки – Костянтин Сачек.

Партнери:
-    Київська Міська Рада
-    Національний музей народного декоративного мистецтва України;

Підтримали:
-    ЕСТА Холдінг,
-    Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва
ім. М. Бойчука;
-    Київський національний університет технологій і дизайну;
-    Дитяча школа мистецтв № 6 ім. Г.Л. Жуковського.

Інф. із сторінки виставки у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити