На 79-му році життя помер відомий український прозаїк, журналіст, видавець Ярема Гоян
Перед смертю Ярема Гоян дуже хворів.
Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Facebook-сторінку директора видавничого центру "Просвіта" Василя Клічака.

«Учора пізно ввечері Володимир Василюк повідомив сумну новину – відійшов у засвіти Яема Гоян. Глибоко сумую і співчуваю родичам померлого. Хай з Богом спочиває», – написав Клічак.

Ярема Гоян 25 років очолював видавництво дитячої літератури “Веселка”. Під його керівництвом “Веселка” видавала в радянські часи Стуса, Шевченка та інших українських письменників.
Гоян пішов із видавництва взимку 2011 року, щоби бути поряд із хворою дружиною.

Він написав кілька книг, був лауреатом багатьох премій.
За вагомий особистий внесок у розвиток книговидання та на відзначення 1000-ліття літописання і книжкової справи в Україні йому присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України» (1998).

Літературно-публіцистична і мистецька творчість Яреми Гояна відзначена Республіканською премією України імені Ярослава Галана (1975) та Державною премією України імені Т. Г. Шевченка (1993) за повість «Таємниця Лесикової скрипки».

Лауреат літературно-мистецької премії ім. Марка Черемшини (2000) та Міжнародної літературної премії ім. Івана Кошелівця (2001).

Почесний доктор Української академії друкарства (1999).

Останнім часом, за словами знайомих, дуже хворів.

Інф.: narodna-pravda.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити