У ніч з 23 на 24 листопада пішов з життя Народний артист України, зірка Національного академічного театру імені Лесі Українки Давид Бабаєв.
Давид Володимирович (Вольфович) грав на сцені Театру ім. Лесі Українки майже півстоліття. У його творчому доробку понад 50 вистав, серед яких легендарні "Школа скандалу", "Пані міністерша", "Наполеон та корсиканка", "Останнє кохання", "Уявно хворий"…

Його неймовірний дар поєднувати комедію із драмою, балансування від смішного до трагічного змушувало глядачів сміятися й плакати одночасно. Його герої – чарівні веселуни, наївні простаки, зворушливі романтики підкорювали серця театралів… Французький імператор у «Наполеоні та корсиканці», Санчо Панса у виставі «Дон Кіхот. 1938 рік» за М.Булгаковим, Арган з «Уявно хворого» Ж.-Б. Мольєра…Здавалося, майстер комедій, найвідоміший французький класик писав свого героя саме з Давида Бабаєва.

Неймовірне почуття гумору та жага до життя були притаманні Бабаєву і поза сценою. Мало хто бачив актора без привітної усмішки, оригінального жарту. Хоча сам він про себе якось сказав: «Так, з почуттям гумору у мене все гаразд. А от стосовно веселості… Я – сумний оптиміст. Не балагур, не веселун. Скоріше – мовчун».

Особливою для Давида Володимировича була роль Гаррі в «Останньому коханні». За сюжетом літній чоловік зустрічає пізнє кохання і оживає на очах. Прониклива історія, зігріта природною чуйністю і вразливістю Давида Володимировича, стала улюбленою для глядачів. Саме вистава «Останнє кохання» стала останньою для видатного актора. Ніхто й подумати не міг, що в той вечір актор востаннє вийде на сцену і щирі оплески почує теж востаннє…

Маестро, браво!

Про час і дату прощання з актором було повідомлено окремо.

Інф. із сторінки Національного академічного театру імені Лесі Українки у FacebookКоментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити