У Літургії взяли участь багато єпископів із різних єпархій, екзархатів України, Європи та Америки
Вишуканий храм вбудовано у дві окремі будівлі, що разом утворили єдиний духовно-навчальний комплекс.
Семінарія з Храмом у центрі України засвідчує 25-річний поступ двічі забороненої Москвою у ХІХ-му та ХХ-му сторіччях катакомбної української церкви, яка має історичну тяглість від Святого Володимира.

16 вересня 2017 р. у провулку Любомира Гузара в Княжичах Броварського р-ну Київської області відбулася Архієрейська Божественна Літургія з чином освячення семінарійного храму на честь і славу Пресвятої Трійці Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ, яку очолював Блаженніший Патріарх Святослав у співслужінні з єпископами та священиками УГКЦ. У Літургії взяли участь багато єпископів із різних єпархій, екзархатів України та Європи: єпископ Степан (Меньок) екзарх Донецький, єпископ Йосафат (Говера) екзарх Луцький, єпископ Михайло (Бубній) екзарх Одеський, єпископ Василь (Тучапець) екзарх Харківський, Давид (Мотюк) єпископ Едмонтонський, єпископ Борис (Ґудзяк) екзарх Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу, єпископ Богдан (Дзюрах) секретар синоду єпископів УГКЦ та архієп. Харківський та Полтавський Ігор (Ісіченко).
На велелюдному зібранні були присутні священики, жертводавці, представники місцевої влади, архітектори, віруючі (в тому числі і римо-католики) з різних країн (в тому числі, з Канади, США), велика делегація зі Львова, продюсерська група з міжнародного християнського кінопроекту «BLIND», мешканці Княжичів та інші.
Опісля відбувся святковий обід із щирим спілкуванням. Співали пісень музичні колективи семінаристів та всі бажаючі. Найбільше оплесків зібрала українська сучасна пісня у виконанні 9-літньої киянки Маргарити Вассерман, виконана без підготовки, за власним бажанням.

Історія семінарії УГКЦ на Київщині сягає кінця 18 сторіччя. У 1774 році згадується про будівництво Радомишльської семінарії, а після третього поділу Польщі (1795р.) Росія ліквідувала унійну митрополію, її резиденцію у Радомишлі, а також і семінарію.
3 червня 2010-го року згідно з декретом Патріарха УГКЦ Любомира Гузара було засновано Київську духовну семінарію. Небесними покровителями обрано трьох святителів – Василія Великого, Григорія Богослова і Іоана Златоустого. 13 червня 2015 року Блаженніший Святослав (Шевчук) разом з Преосвященнішим Архиєпископом і Митрополитом Івано-Франківським Володимиром (Війтишиним) та Єпископом-помічником Київської архиєпархії Преосвященним Йосифом (Міляном) освятили наріжний камінь семінарійного храму, який постав у свої величі у вересні 2016-го.

На сьогодні спільнота Трьохсвятительської духовної семінарії Української греко-католицької церкви для центральних, східних та південних регіонів нашої країни, а також Волині, налічує 68 братів. Опікуються спільнотою отець-ректор протоієрей Петро Жук разом з отцями-настоятелями: економом ієреєм Андрієм Дорчаком, префектом з навчальної частини ієреєм Романом Островським, префектом з виховної частини ієреєм Інокентієм Волошиним, секретарем дияконом Юрієм Косачем та отцями-духовниками ієромонахом Єронімом Івашківим та протоієреєм Миколою Семенішиним.

Вишуканий храм вбудовано у дві окремі будівлі, що разом утворили єдиний духовний і навчальний комплекс. Архітектор – Леся Кулинська, місто Львів.

Кореспондент ВН Дмитро Сосновський (AMGC)
Спецкор ВН Роман Колядюк (AMGC)
Фото Дарії Захарченко

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити